Vitamíny ve spreji – stačí vstřik a je to!

Rubrika: Onemocnění a léčba

9833_globulin_iiiAž dosud jsme si při slově „sprej“ vybavili především kosmetické produkty a pověstné „skleníkové plyny“, způsobující oteplování planety s velmi neblahým vlivem na přírodu. Existují však i spreje s tlakovou pumpičkou, které životní prostředí neohrožují.

Spreje s překvapivě pozitivními účinky: obsahují totiž v koloidním roztoku nanotechnologicky vyrobené vitamíny, rostlinné extrakty, aminokyseliny, minerály, stopové prvky… Spreje, které znamenají revoluci v aplikaci vitamínů, potravinových doplňků i léků, uvítají zejména nastávající maminky a rodiče s malými dětmi. B12 se už nemusí píchat v injekcích!

Vitamíny , minerály a rostlinné extrakty se staly neodmyslitelnou součástí moderního života: Míra jejich účinnosti je však závislá na množství vstřebané látky do krevního oběhu.
K nejúčinnějším a nejrychleji působícím formám aplikace látek proto až dosud patřilo nitrožilní podání, tedy bolestivé injekce. Bylo to spojeno s nepříjemnými vpichy, a tuto aplikaci mohl provést jen lékař.
K nejčastěji používané formě dnes patří tablety. Než se však v tobolce obsažený , či ve sklenici rozpuštěný , vitamín nebo minerál skutečně dostane do krevního oběhu, musí vykonat dlouhé putování lidským organizmem. Účinnost je ve skutečnosti velmi nízká .
Látka prochází nejprve do žaludku, kde je vystavená určité destrukci v důsledku působení žaludečních kyselin. V tenkém střevě jsou tablety dále vystaveny trávicím enzymům, přičemž velké množství látky zůstává nevstřebáno a vylučujeme ji močí nebo stolicí. Vstřebávání účinných látek do krevního oběhu z tenkého střeva je zdlouhavé a může být sníženo i vlivem onemocnění trávicího traktu, nebo sníženým průtokem krve ve vrátnicové žíle. Po absorpci z tenkého střeva látky putují do jater, kde jsou dále metabolizovány. Výsledek: do krevního oběhu se tak dostává jen minimální množství podané látky, přibližně 15 až 20 %. Tato skutečnost byla všeobecně známá – avšak až donedávna neuměl farmaceutický průmysl vyrobit jinou formu vitamínů a doplňků. Zásadní průlom znamená až současné zavádění nanotechnologií do praxe. Protože tuto technologii zatím nevlastní největší světové koncerny, z médií ani z reklamy jsme se zatím o této alternativě vůbec nic nedozvěděli!

Výhody aplikace ve spreji

Sliznice na vnitřních stranách tváří, jazyku, pod jazykem je velmi dobře propustná, a tak se látky (jejich mikroskopické „nanočástečky“) snadno dostávají přímo do krevního oběhu. Aplikace látek (vitamíny, aminokyseliny, rostlinné extrakty) formou spreje na sliznici dutiny ústní má prakticky okamžitý účinek.
Během 2-3 minut máme již v krevním oběhu potřebný vitamín nebo minerál. Absorpce je téměř 90%! Vitamíny podané ve spreji jsou mnohem účinnější, než kdybychom je podali nitrosvalově. Podáte stejné množství látky – a docílíte 9x vyšší efekt.
Aplikace léčiv, či potravinových doplňků ve spreji má oproti tabletovým i několik dalších výhod: nezatěžuje trávicí trakt a játra, můžeme ji aplikovat kdekoliv a kdykoliv (nemusíme ničím zapíjet, malé „tužkové“ balení umožňuje mít je neustále po ruce). Nezanedbatelná je i cenová výhodnost: V případě sprejové aplikace stačí na jednu dávku 3-4 vstřiky. Sprej nám vystačí při používání 3x denně na 3 měsíce, a je tudíž levnější než klasické tabletové formy analogických preparátů.
Potravinové doplňky, minerály a vitamíny ve spreji ocení i nastávající maminky, které často trpí různými žaludečními nevolnostmi.
Dnes již existuje celá řada různých komplexů vitamínů, kyseliny listové a pantenonové, výtažků z bylin, které posilují imunitní systém dítěte, zlepšují koncentraci a paměť, napomáhají zdravému růstu – a potěšující je, že je lze koupit i v některých lékárnách, nebo objednat na dobírku.

Podrobné informace pro laiky i lékaře, zkušenosti z praxe si lze přečíst na www.mavilana.cz.
Tento dovozce je seriózní (všechny produkty jsou řádně registrované v ČR) a spolehlivě zasílá vybrané produkty i poštou (prověřeno v praxi).

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Je fajn, že se tyto vitamíny dostávají do povědomí lidí, protože jsou fakt super. Já jsem teda zatím vyzkoušela jen Lady Mate, který pomáhá odstranit nepříjemnosti spojené s menstruací a musím říct, že opravdu funguje. Když ho užívám pravidelně po celý měsíc, tak potom ani nevím, že mi „něco je“.

 • No abych pravdu řekla, jsem dost nedůvěřivá, ale dívala jsem se na stránky té firmy Mavilana a mají tam ofocené v kategorii fotografie/posudky; posudky od odborníků a vypadá to hodně dobře.
  Rozhodně děkuju za tip!!!!!

 • jdu mrknou a už teď vím že je to super – nemám ráda prášky – i když to jsou vitamíny :o(

 • To je dost zajímavá informace. Doteď jsem neměla tušení, že existují vitamíny ve spreji. Prohlídla jsem stránky a jsem nadšená. Určitě něco pořídím. díky za informaci!

 • Dobrý den Petro,
  jak tak prohlížím Vaše pěkné stránky, narazila jsem na tento článek o vitamínech ve spreji.
  Tyto vitamíny jsem začala kupovat po přečtení článku v časopise 100+1 ZZ, musím jen říci, že jsem z této aplikace naprosto nadšená. Hovořila jsem i s naší doktorkou, protože vnučka je často nemocná a i ona mi doporučila vitamíny ve spreji pro vnučku.
  Já sama mám problém s kolenem. Užívám vitamín Proflex a cítím výrazné zlepšení, až se mi tomu nechce věřit.
  Děkuji za informace, které jste zde uveřejnila.
  S přátelským pozdravem
  Eliška

 • Petra Vymětalová

  Andreo, nerada bych si připisovala cizí zásluhy – článek napsala PhDr. Svatava Maria Kabošová, která se sama nabídla, že ho pošle. Já ho jen na stránky vložila a protože pravá autorka není na stránkách zaregistrovaná a zároveň jsem to nechtěla vkládat jako anonym, jsem pod příspěvkem podepsaná já. Zkusím to nějak vymyslet a upravit.

 • To je fakt dobrá zpráva!Hned se tam mrknu…děkuju Petruško za článek. Jsi 1 s *! :o)

 • Zajímavé, dívala jsem se jen zběžně na jejich webovky a vypadá to lákavě. Každopádně Madla se teď ve 14 měsících v podstatě sama odstavila od prsa a já přemýšlím jak svému vysátému tělíčku dodat nějaké ty vitamínky a energii. Díky za tip.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist