Úleva od bolesti pro babičky i dětičky

Rubrika: Onemocnění a léčba

Bolest zad, kloubů, břicha… kojenecká, ledvinová kolika, žlučníkový záchvat… menstruační či porodní bolesti… Kdo z nás se ani s jednou z těchto nepříjemností nesetkal? Kdo nemá ve svém okolí nikoho, kdo by mu nepotvrdil, jak některá z jmenovaných bolestí dokáže potrápit a znepříjemnit den? Mnohdy ani není možné se jich trvale zbavit, musí se prostě vydržet. Kdo by se jimi však trápil dobrovolně, když se nabízí velmi příjemná a účinná úleva?

Patříte k těm, kteří se neradi ládují léky ztišujícími bolest? Máte doma malinké miminko, které sužuje „bolení“? Spolehněte se na své instinkty, jistě vám napoví, že úlevu vám přinese teplo. Určitě jste to již někdy sami vyzkoušeli, možná vám v dětství maminka na bolavé bříško přikládala termofor naplněný horkou vodou. Vzpomenete si ještě, jak příjemně hřál?
Možná se vám také vybaví, jaké to bylo, když byl termofor naplněný příliš horkou vodou. A jaké bylo probuzení s ledově studeným termoforem na břiše? Jak dlouho asi tak vydržel opravdu příjemně hřát, než začal studit? A co teprve, když byl špatně zazátkovaný? Po vodní posteli jste v tu chvíli zřejmě netoužili, nebo ano?

rašelinový termoforNezapomínejme však, že doba jde stále dopředu a přináší spoustu novinek. Termofor či zahřívací láhev není třeba hned zatracovat jen proto, že plnit je vodou, není zrovna nejšťastnější.
Jako ideální náplň se ukazuje být 100% přírodní rašelina. Ne tedy, že byste ji měli začít sypat do klasických gumových termoforů. Na trhu je již několik let k dostání již naplněný rašelinový termofor, v němž je rašelina zatavena to speciální fólie, ve které udrží příjemné teplo až po dobu neuvěřitelných 4 hodin! Stačí termofor nahřát tři minutky v mikrovlnné troubě, případně v horké vodní lázni či v páře.
Rašelinové termofory v několika provedeních najdete na www.termofor.cz. Jsou tu jednak speciálně tvarované krční a ledvinové polštáře k přikládání právě na tyto partie, jednak univerzální rašelinový termofor obdélníkového tvaru.

termofor pro dětiKromě rašelinou plněných termoforů www.termofor.cz nabízí také tzv. hřejivé plyšáky, což jsou okouzlující plyšová zvířátka plněná směsí obilí. Lze je rovněž nahřát tak, aby vydávala příjemné přírodní teplo. Nejenže tak budete moci svému drobečkovi nahřát bolavé bříško, navíc získá hebkého a voňavého kamaráda do postýlky. Náplň těchto speciálních termoforů pro děti je totiž navíc ovoněna levandulovým éterickým olejem, který má uvolňující a uklidňující účinky, takže se s ním vašim dětem bude usínat skutečně snadno.
hřejivé bačkory
Velké zmrzlíky s věčně studenýma nohama zajisté zaujmou hřejivé bačkory, jež jsou rovněž plněné obilnou směsí, která udrží příjemné teplo až po dobu dvou hodin.

Termofor.czTip na závěr: při nákupu na www.termofor.cz ušetříte nejen díky zajímavým množstevním slevám.

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Anonymní

  Ahoj Petro,tak se teda (dosti pozdě)hlásím se zprávou, kolikrát jsme pekli a chladili. Asi týden cca 2x denně. Dávala jsem je chládnout na schodiště, kde nám lumpačí mšice. Zdá se, že ta potvůrka to vzdala :o) Intenzita vůně znatelně zeslábla a děti už plyšáky milují. Při bolení bříška zabral dceři růžový medvěd dokonale! Do pěti minut úprk na WC, akce byla úspěšná. Teď chce koupit plyšáka moje teta své vnučce, ale nechce ho kupovat přes Internet, tak musím zjistit, jestli ta firma nemá stánek v Brně. Kdyby někdo věděl, dejte mi, posím, vědět.Díky a mějte se prima! Olga

 • Anonymní

  Ahoj Petro,tak se teda (dosti pozdě)hlásím se zprávou, kolikrát jsme pekli a chladili. Asi týden cca 2x denně. Dávala jsem je chládnout na schodiště, kde nám lumpačí mšice. Zdá se, že ta potvůrka to vzdala :o) Intenzita vůně znatelně zeslábla a děti už plyšáky milují. Při bolení bříška zabral růžový medvěd dokonale! Do pěti minut úprk na WC, akce byla úspěšná. Teď chce koupit plyšáka moje teta své vnučce, ale nechce ho kupovat přes Internet, tak musím zjistit, jestli ta firma nemá stánek v Brně. Kdyby někdo věděl, dejte mi, posím, vědět.Díky a mějte se prima! Olga

 • Petra Vymětalová

  Lístku, bačkory jsou v tomhle počasí vážně bezva. Teda na večery u PC rozhodně (přes den na chození se nehodí). Náme mezi 21. a 22. přestávají topit, takže kolem půlnoci už mi nestačí ani teplé ponožky navíc, jak sedím u počítače. Co jsem si naježila bačkory, tak je to v pohodě a spát chodím zase bez ponožek, protože nemám zmrzlý nohy jako dřív.
  Jinak na to nahřívání mi přijde pro dospěláky lepší spíš rašelinový termofor, hřeje víc a udrží teplo delší dobu než plyšáci (a taky je levnější ;-)).

  Pro anonymní – pak dej vědět, kolikrát jste pekli a chladili 😉

 • Petro :-), ne, zatím se nic nepeklo. Ještě jsme zkoušeli kočku vychladit, ale moc dlouho jsme ji v mrazáku neměli, tak jak je to s tím chlazením, zatím vlastně nevím. Jinak já sama jsem si horkou kočkou vyléčila mé „počítačové“ rameno (málo místa a špatné uspořádání myš-klávesnice). Mé studenokrevné kamarádce se taky moc líbila, když byla u nás návštěvě, nesundala celou dobu kočku z klína a jen se nahřívala. A v těhle mrazech by se mi hodily i ty bačkory :-. No, kdoví, třeba si je někdy dopřeju.

 • Anonymní

  Petro, děkuji za názor, ačkoliv králík s medvědem přišli poštou teprve dneska, už 2x se „pekli“ a pak chládli u otevřeného okna, protože předpokládám, že vůně olejíčku vyprchá. Už se těším, protože jinak slyším pořád: „Fůj, to smrdí!“ A to se na ně dětičky ták těsily. Ach jo! :o) Mějte se všichni prima!

 • Petra Vymětalová

  Lístku, jak to vypadá? Už máte nějaké pečené hračky?
  Já mám pocit, že si Áňa už stihla vypěstovat závislost na „teplíčku“. Minimálně obden chce na noc nahřát medvídka, protože ji údajně strašně bolí bříško 🙂 Když jde v noci za náma do postele, tak vždycky táhne medvěda s sebou, takže se kolikrát stane, že nás spí v manželské posteli pět najednou – my dospěláci, obě holky a méďa.

  anonymní – s tou levandulí je to dost individuální, naše Áňa je naopak nadšená, že méďa po nahřátí víc voní. Časem levandule podle mých informací opravdu vyprchá (výrobce v takovém případě doporučuje zakápnout pár kapkami levandulového oleje), ale jak dlouho to trvá, netuším. My nahříváme taky od Vánoc a voní pořád. Možná bych zkusila hračku několikrát po sobě nahřát a pak vyvětrat, třeba to tak vyprchá rychleji.

 • Anonymní

  Ahoj, já jsem je s nadšením objednala pro děti. Nerady si nahřívají hrudník při kašli, takže jsem si říkala, že plyšouny k sobě rádi přitulí. Tulily se, tulily, dokud nezjistily, že plyšouni jsou po nahřátí příšerně cítit levandulí. Mně osobně z té vůně taky nebylo dobře. Potěší mě někdo zprávou, že vůně levandule velmi brzy vyprchá a pak už bude jenom to teplíčko na hrudníček? Jinak jsem vyhodila spoustu peněz a jsem „mrtvá žena“, až to živitel rodiny zjistí…
  Děkuji za případnou odpověď z řad uživatelů hřejivých plyšáků!

 • Ahoj, Ježíšek Týně přinesl kočku. Měla z ní velkou radost, ale to nahřívání v troubě se Týně moc nelíbilo. Bála se, co se kočičkou stane. Pak zjistila, že příjemně voní, tak bylo vše v pořádku. Jen jsem musela důrazně zakázat veškeré pokusy nahřívat jiné, obyčejné plyšáky. Moji „koumesové“ to hned chtěli zkoušet i s jinými hračkami 🙂 Jinak je to moc příjemná hračka. Díky za tip.

 • Petro, díky moc!!!! Tak to jsem ráda:-) Že k tomu nevíme detaily, to nevadí, kamarádka návody apod. zásadně nečte, takže si s tím nějak musí poradit odhadem. Je snad jediná v okolí, komu jsem o „mém“ objevu – hřejivých plyšácích neřekla, chtěla jsem to jako překvápko. Ona je hrozný zmrzlík, má ráda plyšáky, no a teď má týdenní o něco dřív narozené malinké miminko, takže nepochybuju, že z toho bude nadšená 🙂
  No a moje holky snad taky… Magdalenka má plyšákové období, sice je střídá jak ponožky, ale furt někoho někam taháme. Navíc má období kdy se jí líbí lvíčci, tak volba byla jasná. No a Silvušce se marně zatím snažím nějakého plyšáka vnutit místo sebe – jen tak spí v klidu a bez častého probouzení, tak třeba ten hřejivý ji osloví 🙂 Už se hrozně těším. A příští Vánoce budu objednávat papuče – na ty už letos fakt nemám, ale taky mě zaujaly 🙂

 • Petra Vymětalová

  Makineo, musím přiznat, že jak je to s ohřevem v normální troubě, nevím (dovozce o tom nic nepíše). Ale zapátrala jsem na stránkách výrobce a tam je dopodrobna vypsáno, jak se používá v mikrovlnce, že použité materiály jsou pro tento účel vhodné (nevznítí se, nitě opakovaným ohříváním neslábnou). Až nakonec jsem našla i poznámku o tom, že je lze ohřívat i v normální troubě. Takže kamarádčino miminko si teplíčko taky užije 😉
  Pak napiš, jak se plyšáci líbí tvým holčičkám.

 • Tak mi to nedalo a včera jsem objednala tři plyšáky – dva mým holkám a jednoho pro miminko od kamarádky… A až v noci jsem si uvědomila, že kamarádka nemá mikrovlnku…:-( Dá se to nahřát třeba i v normální troubě?

 • Anonymní

  Ahoj,jsem máma dvou kluku 8let a 4mesíce.Znam to,tu sílenou bolest hlavy,nesmet si vzít prasek,protoze kojím a praní ticha a spanku.

 • Anonymní

  Ahoj,jsem máma dvou kluku 8let a 4mesíce.Znam to,tu sílenou bolest hlavy,nesmet si vzít prasek,protoze kojím a praní ticha a spanku.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist