Překyselení vašeho těla – civilizační nemoc, která číhá i na vás, nebo vás již přepadla?

Pokud je naše tělo zdravé, vládne v něm harmonie. Harmonie mezi zásaditými a kyselými látkami, které přijímáme v potravě. Pokud ale přijímáme ve větší míře kyselinotvornou stravu, nastane překyselení, které způsobí únavu, zaplavení organismu jedy a vede k nemocím…

Příznaky překyselení organismu (acidózy):
Únava, bolest hlavy, nespavost, zadržování vody v těle, migréna, kožní onemocnění, zažívací problémy, záněty kloubů, osteoporóza, obtížné polykání, pálivý pocit v ústech, nízký krevní tlak.

Co způsobí překyselení organismu?

Překyselení organismu způsobí hlavně strava. Ta je vždy základem pevného zdraví a příčinou nemocí. Dále, nadměrná fyzická námaha, která vytváří velké množství kyseliny mléčné, již tělo nestačí odbourávat, hladovění, drastické hubnutí, zejména z omezení příjmu sacharidů a nadměrného příjmu bílkovin a také rychlé odbourávání tuků. Dále metabolické a hormonální poruchy, cukrovka, onemocněním ledvin, které nezvládají vylučovat škodlivin z organismu, sedavý způsob života a sedavé zaměstnání v uzavřeném prostoru. To způsobuje únavu a bolest hlavy a proto je po práci vhodný pohyb na čerstvém vzduchu, který okysličí krev. Také průjem, při němž se z těla vylučují zásadité látky. Nemoci ledvin, dýchací choroby a střevní problémy. Z psychiky tento problém způsobují negativní emoce (strach, hněv, závist) a také stres.

Jak se naše tělo brání překyselení?
Pokud se v tkáních a krvi člověka hromadí nadměrné množství kyselin, tělo se je snaží neutralizovat tak, že zvyšuje funkce jednotlivých orgánů, např. ledvin, nadledvinek, jater a plic. Zvýšená zátěž je oslabuje, tím je vystavuje zvýšenému riziku onemocnění nebo selhání. Na harmonizaci a také odbourávání kyselosti tělo potřebuje velké množství energie a zásaditých látek, které nám potom chybí jinde. Proto ta únava, bolesti hlavy a nespavost.
Schopnost těla zachovat si rovnováhu a odbourávat kyseliny je omezena. Jakmile se zvýší hladina kyselin v organismu nad normál a klesne hladina zásadotvorných látek, snižuje se odolnost našeho těla vůči nemocím, jako jsou infekce, plísně, kvasinky, nádory. Kyseliny, které tělo nezvládá neutralizovat ani vyloučit, se hromadí ve svalech, kloubech, tepnách, žlučníku, ledvinách, kůži. Pokud člověk trpí zácpou, což je také důsledek nesprávného stravování a převážní kyselinotvorné stravy, hromadí se v těle nestrávené zbytky, toxické látky z potravy a metabolické odpadní látky. Tím se snižuje vstřebávání veškerých živin, vitamínů, minerálů, zhoršuje se imunita a toxické látky se dostávají do celého těla. Zácpa jde velice často ruku v ruce s překyselením organismu. Hromadění kyselin, toxických odpadů a snížené vstřebávání živin vede ke zhoršenému hojení ran, nedostatku vápníku, zubnímu kazu, alergiím, onemocnění ledvin, jater, srdce, nadledvinek, dně, horečnantým onemocněním, otravám, revmatickým onemocněním, poruchám centrální nervové soustavy, extrémně nízkému tlaku.

Stravování
Z našeho hlediska se strava dělí na kyselinotvornou a zásadotvornou. Obě složky stravy by jsme měly kombinovat tak, aby mezi nimi byla rovnováha nebo převažovaly potraviny zásadotvorné.
KYSELINOTVORNÉ POTRAVINY
Bílkoviny, živočišné tuky obsažené v mase, masných výrobcích, mléce, sýrech.

V mase, zejména v masných výrobcích je ve velkém množství obsažena potravinová chemie (zejména konzervační látky, barviva) a sůl, která v nadměrném množství znečišťuje organismus. Uzeniny jsou také těžce stravitelné a mohou být příčinou zácpy.

Mléko, které také organismus zahleňuje.

Cukr – bílý rafinovaný, sladkosti, čokoláda, jsou pro tělo zátěží a pro jejich trávení potřebuje tělo velké množství živin. Jejich nadměrná konzumace může způsobit nevstřebávání se živin z jiné potravy.
Sůl, solená jídla a ostrá jídla..Nadmíra soli vede k vzniku mnoha chorob, např. odvápnění, vápník je potřeba pro zpracování soli, stejně jako sycených vod.
Obiloviny, pšenice,oves, veškeré bílé pečivo a těstoviny. Bílá mouka je mouka zbavená slupek, ve kterých je obsaženo nejvíce živin. Často se bělí a konzervuje.
Další potraviny patřící do této skupiny: ocet, káva, limonády, zavařeniny, alkohol. kečup, čočka, instatní a konzervované potraviny, kyselé zelí, olivy, hořčice, sušené ovoce, semena, čokoláda, alkohol, cigarety.

ZÁSADOTVORNÉ POTRAVINY

Všechny druhy zeleniny. Pro získání co největšího množství vitamínů a minerálů je nutné ji konzumovat syrovou. Po teplené úpravě jsou její živiny znehodnoceny, včetně enzymů, které regulují metabolismus a vylučování toxických látek z těla.
Ovoce, dále jáhly, pohanka, amarant, zakysané mléčné výrobky, brambory, madle, ořechy, řasy, klíčky, melasa, kokos, sója, fazole, brambory, pšeničné otruby.

Jak pomoci překyselenému organismu nebo tomu předcházet?

Prevence i léčba je ve zdravé plnohodnotné stravě, nezatížené potravinovou chemií, kde panuje rovnováha mezi kyselinotvornou a zásadotvornou složkou potravy.
Tzn. jíst hodně syrové zeleniny a ovoce, bohaté na vitamíny, minerály, vlákninu a enzymy. Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy.
Kvalitní celozrnné obilniny, zařadit do jídelníčku kukuřici, pohanku, která svým obsahem rutinu dává pevnost žilám, jáhly, působí proti alergiím a mají vysoký obsah železa.
Zakysané mléčné výrobky, bohaté na bakterie mléčného kvašení, které chrání a čistí střevo, pohlavní orgány a močové cesty. Jak víte zdravé střevo je základ, pokud trpíte zácpou nebo průjmy, dokud si nezharmonizujete potravou střeva a vylučování, svých dalších chorob se nezbavíte.
Luštěniny, vlákninou čistí střevo a dodávají vitamíny a minerály.
Kvalitní netučné maso, ryby. Za studena lisované rostlinné oleje, semena, ořechy, med.
Dávejte přednost syrovým nebo krátce tepelně upraveným potravinám.
Vyvarujte se tučným masům, masovým výrobkům, uzeninám, konzervovaným a instantním potravinám, polotovarům a hotovým jídlům, potravinám s dlouhou záruční lhůtou, sladkým limonádám. Omezte pití kávy, sladkosti a alkohol.

Dodržujte pitný režim (voda, čaje, minerálky, džusy), bez dostatku tekutin nemůže Vaše tělo dobře fungovat.
Myslete pozitivně, vyhledávejte kladné pocity radosti a lásky.
Hýbejte se, sportujte na čerstvém vzduchu.
Na zklidnění nervů si večer dopřejte šálek čaje z třezalky (pokud užíváte hormonální antikoncepci neužívejte ve velkém množství, snižuje její účinek) nebo z meduňky, dopřejte si koupel s levandulí a hodně relaxace.

Strava je hlavním lékem na překyselení organismu. Pokud překyselením organismu trpíte, zvyšte příjem zásadotvorných potravin, hlavně syrové zeleniny, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, velice vhodná je mrkvová šťáva a šťáva z černého rybízu, pijte nesycenou pramenitou čistou vodu bez jakýchkoliv příchutí, neutralizuje kyselost a čistí organismus. Výborným pomocníkem je zelený čaj a pampeliška, ideální je čerstvá šťáva, kopřiva a šťáva ze syrových brambor.
Léčba zdravou stravou se neprojeví během chvilky. Tělo potřebuje čas na očistu od kyselin a toxinů. Kromě překyselení organismu Vám také vyléčí nebo zmírní další zdravotní problémy, které jím byly způsobeny, ale i ty, o kterých si myslíte, že mají jiný původ.

Ovocné a zeleninové šťávy na dodání „energie navíc“ pro boj s kyselinami
a) 1 mango, 1 banán, střední ananas, 1/2 l mléka, zakysaného mléka nebo jogurtu, možno přidat med.
b) 1 petržel, 6 listů bílého zelí, 2 mrkve
c) stejný poměr malin, jahod a meruněk, přidat mléko, zakysané mléko nebo jogurt.

Bylinkové čaje
Upozornění ! Tyto čaje nemohou pít kojící a těhotné ženy! Při jejich užívání se nesmí pít alkoholické nápoje.

Čaj na překyselení organismu léčitele p. Suchého
Složení : 200g pampeliška, 50g mochna husí, 50g řepík, 50g benedikt, 50g třezalka, 50g dobromysl,
100g řebříček, 200g kopřiva, 20g květ měsíčku, 150g ovoce hlohu

Dávkování : 1 lžičku směsi na 1 hrnek vody. vařit 3 minuty a pít 2x denně před snídaní a večeří.

Čistící čaj léčitele p. Kupce
Složení : 25g pelyněk, řepík, 50g kořen pampelišky, květ měsíčku, meduňky a semeno lichořeřišnice větší.
Dávkování : 1 polévkovou lžíci směsi zalít 1/4 litrem vroucí vody a nechat vyluhovat 8 minut. Užívat 2x denně (ráno a večer) 20 minut před jídlem. Z počátku může být tmavá moč (asi 5 dní) o barvě „světlé kávy“ – jde o čištění organismu.

Čaj překyselení ledvin léčitele p. Suchého

Tento čaj užívejte jen pokud máte popisované příznaky a diagnóza je potvrzena lékařem.

Překyselení ledvin vzniká, když ledviny nestačí vylučovat z těla kyseliny a toxické látky a vylučují čpavek.
Složení : 50g přesličky, květu černého bezu, lipového květu, kůry bílé vrby, zlatobýlu, kořenu jehnice trnité, řebříčku, třezalky a 100g lusku fazole.

Dávkování : 1 lžičku směsi na hrnek vody, vařit 3 minuty a pít 3x denně šálek 30 minut před jídlem.

Čaj na překyselení trávícího traktu léčitele p. Suchého
Je způsobena průjmy a zvracením, které vedou také k odvodnění. Snižuje se činnost ledvin a tím vylučování kyselin, čímž se toxikuje organismus. Vzniká také při vyhladovění organismu, který spaluje vlastní bílkoviny a tuky, po narkóze, při onemocnění jater, ledvin, nadledvinek a velké ztrátě krve.
Složení : 50g list břízy, 50g kopřivy, 50g maceška polní, 50g třezalka, 30g puškvorec, 30g kořen pýru, 20g ostřice, 20g kůra krušiny, 30g tymiánu, 50g kůry bílé vrby, 50g kořen čekanky.
Dávkování : 1 lžičku směsi na 1 hrnek vody, vařit 3 minuty a pít 3x denně šálek 20 minut před jídlem