Nemocnice

Rubrika: Onemocnění a léčba

65904_hospital_corridor_2Tak jsem zase po sledování Občanského juda nemohla spát.
Takové neštěstí – zbytečně zemřel 11ti měsíční chlapeček.
Určitě jste viděli 🙁

Od té doby, co mám Matěje, už 4 a 1/2 roku, se mě takové zprávy dotýkají jako nikdy předtím. Vždycky si představím, že by se ta hrůza stala nám a už se dusím zoufalstvím.

Ten příběh se mi pořád vrací do hlavy a už vím proč. Uvědomila jsem si, co ta maminka vlastně řekla:
Odvezla nemocné dítě do nemocnice a bez nejmenšího protestu ho zanechala samotného v naprosto cizím prostředí. 3 dny se na něho nepřišla podívat !!!
Co se asi muselo dít v té malé hlavince … ?

Nedovedu si představit, co by se muselo stát, abych Matěje zanechala samotného u cizích lidí, natož když mu není nejlíp.
Určitě víte sami nejlépe, že když Vašemu drobečkovi není dobře, chce maminku. Když je nemocný ten náš, nenahradí mě ani tatínek ani babička a to je zbožňuje. Mám ho celý den (i noc) v náručí.

Nikdo mi nevymluví, že přístup té maminky (vedle laxnosti doktorů) k té tragedii přispěl. Psychický stav jde ruku v ruce s fyzickým. Nebo ne?

A co vy? Jsem zvědavá na Vaše názory. Nebo jsem jen já tak paranoidní, že bych dítě NIKDY v nemocnici nenechala? Radši bych si lehla na zem, než ho opustit.

Napsal/a: Lili

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (22 vyjádření)

  • Mám opačnou zkušenost: v únoru měl Martínek febrilní křeče – tenkrát jsem nevěděla co mu je a tak jsem zavolala záchranku. Všichni na mě i malého byli hrozně hodní, od všech doktorů až po sestřičky na jipce i na oddělení. Neměla jsem tam jediný problém (až na to jídlo) Cokoli jsem potřebovala, to jsem dostala – byli fakt moc fajn. A ta nemocnice je naštěstí u nás v Ústí nad Labem. Možná jsem něla jen štěstí, kromě porodu jsem na dětské klinice neležela, ale doufám, že to opravdu štěstí nebylo a že tam takoví jsou všichni.

  • ahoj
    kdo za to nese vinu? matka? A za co, ze nechala dite pod dohledem lekaru a sester? Samozdrejme ji neomlouva to, ze se na sve ditko nemohla podivat, ale pokud mel infekcni nemoc, tak ani nemohla.
    VINU NESE OS.LEKAR A PERSONAL.
    Pracuji jako zdr, sestra, teda pracovala jsem,a meli jsme sluzbu i na detskem oddeleni, jako sestra jsem chodila s detma v naruci a hrala si snima,hodne probreceli . Ted jsem byla v te same nemocnici s malou a stydela jsem se za sve povolani,a nektere veci jsem si musela primo vydupat a vykricet. Je to des!!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist