Nemocnice

Rubrika: Onemocnění a léčba

65904_hospital_corridor_2Tak jsem zase po sledování Občanského juda nemohla spát.
Takové neštěstí – zbytečně zemřel 11ti měsíční chlapeček.
Určitě jste viděli 🙁Od té doby, co mám Matěje, už 4 a 1/2 roku, se mě takové zprávy dotýkají jako nikdy předtím. Vždycky si představím, že by se ta hrůza stala nám a už se dusím zoufalstvím.

Ten příběh se mi pořád vrací do hlavy a už vím proč. Uvědomila jsem si, co ta maminka vlastně řekla:
Odvezla nemocné dítě do nemocnice a bez nejmenšího protestu ho zanechala samotného v naprosto cizím prostředí. 3 dny se na něho nepřišla podívat !!!
Co se asi muselo dít v té malé hlavince … ?

Nedovedu si představit, co by se muselo stát, abych Matěje zanechala samotného u cizích lidí, natož když mu není nejlíp.
Určitě víte sami nejlépe, že když Vašemu drobečkovi není dobře, chce maminku. Když je nemocný ten náš, nenahradí mě ani tatínek ani babička a to je zbožňuje. Mám ho celý den (i noc) v náručí.

Nikdo mi nevymluví, že přístup té maminky (vedle laxnosti doktorů) k té tragedii přispěl. Psychický stav jde ruku v ruce s fyzickým. Nebo ne?

A co vy? Jsem zvědavá na Vaše názory. Nebo jsem jen já tak paranoidní, že bych dítě NIKDY v nemocnici nenechala? Radši bych si lehla na zem, než ho opustit.

Napsal/a: Lili

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Štěpán Kobliha není žádná bábovka

Kniha od spisovatelky Ivy Geckové Štěpán Kobliha není žádná bábovka, jež vydalo nakladatelství Grada, strhne všechny své malé čtenáře

Čtu dál →

3 tipy na pohodový nákup s dítětem

Ať to odkládáte, jak chcete, stejně se tomu úplně nevyhnete. Do obchodu s dítětem aspoň jednou za čas musíte. A

Čtu dál →

Recenze: Sourozenci – o spravedlivé výchově

Snaha o aplikování spravedlivé výchovy mezi naše potomky někdy bývá velkou zkouškou nervů, a leckdy i těžko rozlousknutelným oříškem. A právě

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (22 vyjádření)

  • Mám opačnou zkušenost: v únoru měl Martínek febrilní křeče – tenkrát jsem nevěděla co mu je a tak jsem zavolala záchranku. Všichni na mě i malého byli hrozně hodní, od všech doktorů až po sestřičky na jipce i na oddělení. Neměla jsem tam jediný problém (až na to jídlo) Cokoli jsem potřebovala, to jsem dostala – byli fakt moc fajn. A ta nemocnice je naštěstí u nás v Ústí nad Labem. Možná jsem něla jen štěstí, kromě porodu jsem na dětské klinice neležela, ale doufám, že to opravdu štěstí nebylo a že tam takoví jsou všichni.

  • ahoj
    kdo za to nese vinu? matka? A za co, ze nechala dite pod dohledem lekaru a sester? Samozdrejme ji neomlouva to, ze se na sve ditko nemohla podivat, ale pokud mel infekcni nemoc, tak ani nemohla.
    VINU NESE OS.LEKAR A PERSONAL.
    Pracuji jako zdr, sestra, teda pracovala jsem,a meli jsme sluzbu i na detskem oddeleni, jako sestra jsem chodila s detma v naruci a hrala si snima,hodne probreceli . Ted jsem byla v te same nemocnici s malou a stydela jsem se za sve povolani,a nektere veci jsem si musela primo vydupat a vykricet. Je to des!!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist