Návod jak bezbolestně zbavit malé děti bradavic.

Rubrika: Onemocnění a léčba

862431_spa_Chtěl bych se podělit o naše zkušenosti s bradavicemi. Naší tehdy 2leté Anetce se objevilo na těle několik bradavic. Prví měla 3 bradavice na boku. Po čase jich měla asi 150 po bříšku, na nohách a rukách…

Chtěl bych se podělit o naše zkušenosti s bradavicemi. Naší tehdy 2leté Anetce se objevilo na těle několik bradavic. Prví měla 3 bradavice na boku. Po čase jich měla asi 150 po bříšku, na nohách a rukách. Po návštěvě kožního lékaře jsme zjistili, že se jedná o Moluska (molluscum contagiosum), což je infekční onemocnění kůže vyvolané virem (poxvirus). Projevuje se charakteristickými pupínky s centrální vkleslinou. Jde o běžné onemocnění u dětí, kde se přenáší nahodilým kontaktem. Nákaza bez lékařského zásahu může trvat několik měsíců až let.

Ovšem lékařským zásahem se rozumí drastické seškrábání (vyřezání skalpelem) těchto malých bradavic bez umrtvení. Při tomto zásahu dítě trpí nejen fyzickou bolestí, ale také psychickou, neboť dítě musí rodiče pevně držet, což bere dítě jako jednu velkou zradu své rodiny. Navíc fyzicky dítě trpí hned dvakrát. Jednou při seškrabání a podruhé když mu lékař do těchto otevřených rán stříkne štípavou desinfekci. Tato drastická metoda sice zbaví dítě bradavic – molusek hned, ale za měsíc je má dítě většinou zpět. A opakujte takový zákrok co měsíc.

Jelikož máme svou dceru opravdu rádi, začal jsem na internetu hledat rady rodičů, jejichž děti měly také molusky. Vyzkoušeli jsme všechno – propolis, mastičky, křídu, homeopatii, vitamíny, bradavičník, aloe atd., ovšem bezvýsledně – molusky se neustále rozšiřovaly, a některé začaly dokonce hnisat. Už jsme byli zoufalí.

Až mi nakonec poradila má dobrá známá, praktická lékařka. Molusky je třeba narušit a dostat do nich desinfekci, pak se sami zbortí a zmizí. Tato rada má vědecký podklad a opravdu to funguje.

Otázka zněla, jak narušit molusky?
Propíchnout injekční jehlou.
Ale jak, když naše Anetka řve jen když vidí jehlu, natož aby se nechala píchnout.

A právě tehdy jsme vymysleli postup, jak dítě bezbolestně zbavit molusek:

1. Zajděte k lékaři a ujistěte se zda jde opravdu o molusky.
2. Pokud ano, pak můžete dítě ušetřit drastického zákroku a pokračujte bodem 3.
3. Koupte si v lékárně injekční jehlu plus desinfekci Betadine. Musí to být právě Betadine, neboť tato desinfekce neobsahuje štípavou složku a nebude Vaše dítě štípat.
4. Počkejte, až dítě tvrdě usne.
5. Namočte jehlu do desinfekce Betadine a opatrně propíchněte jednu molusku. Molusky v sobě nemají nervové zakončení, a proto se dítě při jemném píchnutí neprobudí. Z molusky by měla vytéct alespoň maličká kapička krve. Tak poznáte, že je Moluska opravdu narušená.
6. Bod číslo 5 opakujte a propichujte další a další molusky tak dlouho, dokud se dítě neprobudí.
7. Nakonec pro jistotu potřete všechny propíchnuté molusky desinfekcí Betadine.

Do tří dnů by se měly propíchnuté molusky měnit a pomalu mizet (do 14 dnů). Pokud chcete urychlit zmizení narušené molusky, je možně bílou hlavičku po koupání vymáčknout (jako u potniček).

Propichování jsme prováděli tak co 14 dní, podle nálady a času. Do 3 měsíců se nám podařilo propíchat všechny molusky a od té doby nemá Anetka po moluskách ani stopu. Fotodokumentaci můžete najít na internetové adrese http://bradavice.nazory.cz

Standa

Napsal/a: anonymní

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (64 vyjádření)

  • Dobrý den. Ředil jste prosím betadine nebo jste jej ponechal neředěný při propichování? Případně potom při potírání na závěr? Děkuji

  • Anonymní

    Ahoj, když jsem byla malá, tak jsem též trpěla na bradavice.Měla jsem je všude. Hlavně na prstech, jak u ruky, tak i na nohách. Též jsem tenkrát na Bulovce prodělala vyškrabování.Opravdu nic příjemného a samozřejmě byly za chvíli zpátky.Z ničeho nic mi babička poradila, ať si je počůrám. Dělala jsem to každý den ve vaně.Nechala jsem moč zaschnout a pak se normálně umyla. Do 14 dnů začaly mizet a nikdy se mi už nevrátily. Je to už 25 let zpátky. Ale dodnes nevím, proč mi to babička poradila až po těch všech peripetiích, co jsem trpěla jak fyzicky, tak i psychicky.

  • Anonymní

    Ahoj, s moluskami jsme válčili několik týdnů také – nám pomohl InfectoDell – radu, kde a jak ho sehnat jsme našli tady: http://www.erada.cz/?p=552 . Můžete ale zkusit i jiné přípravky, píší tam o nich taky i o tom, jak jsou úspěšné a jaké jsou vlastně možnosti a proč. Tak vám držím palce!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist