Jak bojovat proti akné?

Rubrika: Onemocnění a léčba

Akné představuje velice častý problém nejen u velkého množství dospívajících, ale mnohdy i u dalších věkových skupin obyvatelstva. Existuje spousta postupů, které vedou ke zmírnění nebo dokonce vymizení jeho projevů – pojďme se podívat na nějaké z nich!

Jak si pomoci doma?

Když se objeví první pupínky akné, můžete si někdy pomoci alespoň částečně doma. Stačí si koupit speciální čistící vodu, kterou je vhodné aplikovat na tampon, kterým budete čistit nejčastěji obličej vždy ráno a večer. Čistící voda obvykle obsahuje kyselinu salycilovou a zinek.

Určitě je vhodná i dobrá životospráva – vyvarujte se kouření, přílišnému užívání alkoholu a nedoporučují se ani hodně kořeněná a slaná jídla.

Dermatologické postupy

Pokud po několika dnech čistící kůry a správné životosprávy nepozorujete účinky, nebo jsou vaše problémy s akné dokonce ještě ve vyšší míře, je dobré navštívit odborníky. Čím dříve toto uděláte, tím bude léčba jednodušší. Vaše cesta by měla vést k dermatologovi – ten vám nabídne určité speciální postupy.

První možností je radikálnější chemický peeling. Při něm je na pokožku aplikována kyselina ovocná, která zajistí odštěpení nejsvrchnější vrstvy a podpoří růst a regeneraci nových kožních buněk. Zároveň dochází k redukci mazu.

Pro určitý typ akné v závislosti na konkrétní povaze pokožky může být také vhodnou metodou ošetření biostimulační lampou. Ta je na bázi červeného nebo modrého světla, které v pokožce tlumí zánět v mazových žlázách.

Lasery Smoothbeam a Spektra VRM

Velice efektivním postupem zejména při vyhlazení jizev po akné je laser Smoothbeam nebo Spektra VRM. Jedná se o léčebná zařízení, u kterých poznáte změnu k lepšímu již po několika aplikacích. Pokud byste chtěli problémy s akné účinně řešit, doporučíme dermatology z kliniky Asklepion – léčba akné vyžaduje obrovskou trpělivost, díky které však budete odměněni zdravě vypadající pletí!

Napsal/a: Asklepion

Toto taky stojí za přečtení!

Tip na výlet: Jestřebí hory a frankfurtská polévka

Jedno letní pondělí jsme chtěli využít krásného počasí a vyrazit někam do přírody. Našli jsme dvě dosud nezdolané rozhledny

Čtu dál →

Recenze: Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

Ráda by vám představila knižní novinku autorky Petry Martiškové s názvem Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola, která

Čtu dál →

Recenze: Jak to bylo s panem vlkem?

„To je o Karkulce? To přece znám. Všechny pohádky mám přečtený už dávno, vždyť je mi DESET, mami!“ sdělil mi

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist