Ambulance pro mládež a dospělé s DMO

Rubrika: Onemocnění a léčba

237320_hospital_maternity_ward_hallwaSdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně (SDMO) nabízí mládeži a lidem s dětskou mozkovou obrnou (DMO) ambulantní služby.
Osoby s DMO běžně postihují potíže spojené s pohybem, které se navíc s přibývajícími léty mohou zhoršovat. Nabídka je určena každému člověku s DMO, který má chuť něco udělat pro to, aby se on i jeho tělo cítili lépe. . Dostane se mu u nás odborného doporučení a podle jeho zájmu též speciální rehabilitační instruktáže o některých polohách, které mu pomohou dosáhnout úlevy…

RANÁ PÉČE PŘI CKP A DMO

Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně (SDMO) nabízí rodičům dětí s ohroženým pohybovým vývojem kromě ambulantních služeb již i terénní ranou péči.
Tato služba je určena všem rodičům, kteří se zajímají o pohybový vývoj svých dětí. Máte-li jakékoli podezření, chcete se ujistit nebo potřebujete poradit jak zvládnout rehabilitaci, obraťte se na nás. Náš zkušený neurolog – rehabilitační lékař posoudí úroveň vývoje Vašich dětí a navrhne individuální postupy, díky kterým se můžete vyvarovat pozdějším potížím. Pokud Vašemu dítěti byla diagnóza ohrožení motorického vývoje stanovena, přibývá ke starostem o chod domácnosti požadavek, abyste své dítě každodenně sami rehabilitovali. Teorie však v denním shonu nemusí obstát, navíc vše svádí, abyste si řekli, že dítě všechno dohoní, že je pouze jiné. Nebo že zdravotní prohlídka a pravidelná kontrola u rehabilitační instruktorky musejí stačit. Problémy se ale často doma násobí. Pokoušíte se v často přeplněném programu alespoň částečně zvládnout předepsaná cvičení? Dítě protestuje? Nejste si jisti, jaký byl postup předepsaného cvičení? Ambulantní raná péče při centrální koordinační poruše (CKP) a dětské mozkové obrně (DMO) je Vám u nás stále k dispozici. Upravit denní režim rodiny, aby se tam vešlo opakované, byť jen několikaminutové cvičení s dítětem, bývá zřídka snadnou záležitostí. Jak sladit rehabilitační práci s požadavky, které na rodiče kladou další sourozenci a ostatní členové rodiny? V tom by mohl pomoci poradce rané péče, který Vás po dohodě navštíví. Veškeré potřebné informace Vám rádi vyhledáme a předáme. Pomůžeme při výběru a zajištění vhodných stimulačních pomůcek a odborné literatury. Telefonické konzultace dle potřeby.

AMBULANTNÍ SLUŽBY
Kdy: Každý 2.čtvrtek 15-18h (fyzioterapeut 15-17h, neurolog–rehab.lékař 16-18h)
V 1. pololetí 2005 jsou to čtvrtky 13.1., 27.1., 10.2., 24.2., 10.3., 24.3., 7.4., 21.4.,
5.5., 19.5., 2.6., 16.6. a 30.6.
Kde: Jungmannova 13, Praha 1 (vchod do dvora mezi kadeřnictvím Studio 13 a prodejnou
keramiky, místnost na samém konci dvora, vedle Bazaru CD)
Objednat se lze na tel. 2962 45678, po – pá 9 – 17 h
Finanční spoluúčast klienta za služby: jednorázově za každou návštěvu 150,- Kč (Sdružení hradí více než 60% nákladů na příslušné služby).

TERÉNNÍ RANÁ PÉČE
Objednat se lze na tel. 605 453 014
Návštěva poradce rané péče u rodiny doma bez finanční spoluúčasti.

Napsal/a: anonymní

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Ambulance s tímto zařazením nejsou u nás.Ale ve větších městech.Přeji hezký den.

  • Anonymní

    Dobrý večer..jenže my jsme z Brna..je podobná organizace i u nás? Smejkalova

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist