Očkování dětí v ČR – odbočení aneb zamyšlení jedné maminky

Rubrika: Očkování

1028452_syringes_and_vialPředem se omlouvám, že tímto odbočím od nastíněné osnovy týkající se článků o očkování. Snažím se sledovat rozběhnuté diskuze na toto téma a hledám, lustruji informace týkající se této problematiky…

Na každý podnět z diskuze, či zajímavou myšlenku dohledávám informace a snažím se prokousat k dostupným informacím. Toto téma mě skutečně zajímá a to povětšinou proto, že potřebuji sama sobě osvětlit, proč právě já jsem přívržencem očkování.

Už jsem se tu zúčastnila mnoha diskuzí. Mezi ty, které mě přiměly změnit názor na určité věci, patří například „Přirozený porod“ a „Látkové pleny“. Nalezené informace a zkušenosti druhých mě do značné míry ovlivnily a rozhodla jsem se v těchto dvou směrech dát trošku jinou cestou než doposud.

Téma očkování jsem pro sebe od počátku měla naprosto vyjasněné. Očkovat ano, protože nehodlám své dítě vystavovat úmyslně nebezpečím prodělání některé z těchto nemocí.

Nebudu zde protentokrát rozepisovat, co se ve mně odehrává, nebo do jaké míry ovlivnily některé informace mé myšlenkové pochody. Své názory a úvahy si nyní ponechám do příštího článku, úzce navazujícího na tento.

Chci se s Vámi podělit o níže uvedené informace, na které jsem se náhodou proklikala. Možná někdo z Vás na tento článek narazil, takže to pro Vás nebude nic nového, ale pro ty, kteří jste se k tomu ještě nedostali, ho nabízím:

Tim O’Shea: The Sanctity of Human Blood, Vaccination and Immunization.
(OČKOVÁNÍ aneb Posvátnost lidské krve)
www.metabolicketypy.com

To co jsem zde nalezla, mě donutilo si hledat odpovědi na spoustu otázek, jako jsou třeba tyto:

Výňatek z článku:
„Vždy nám bylo tvrzeno, že očkování je bezpečné, efektivní a nezbytné. Slýcháme, jak byla moderní civilizace zachráněna před pustošivými infekčními chorobami vynálezem zázračných vakcín. Dovídáme se, jak je pro naše děti důležité, aby dostaly injekce, které je ochrání před onemocněním. A my všichni souhlasíme, že děti mají mít právo být chráněny.
Avšak stále více se objevují informace, které ukazují, že očkování je nebezpečné a experimentální.
Je zde příliš mnoho nezodpovězených otázek:

1) Očkování je údajně bezpečné, efektivní a nezbytné.
2) Nepřivádí však děti do nebezpečí náhlého úmrtí?
3) Opravdu činí očkování naše děti imunní vůči chorobám?
4) Jsou všechny vakcíny opravdu nezbytné?
5) Nemají naše děti následkem očkování zhoršenou imunitu?
5) Lze rostoucí množství infekčních a degenerativních onemocnění dospělých Američanů a Evropanů přičíst na vrub účinků vakcinace?

Jsme programováni k tomu, abychom pokládali imunizaci a vakcinaci za synonyma. To není žádná náhoda…

… Ve skutečnosti je mezi těmito dvěma slovy obrovský rozdíl. Imunizovat znamená učinit někoho odolným vůči něčemu. Vakcinovat naproti tomu znamená pouze vstříknout něco do krevního řečiště. A to je velký rozdíl.“

Začtěte se a možná dojdete k tomu samému co já, přinejmenším Vás to donutí se nad tím alespoň zamyslet.

Jak jsem hledala odpovědi se dozvíte příště 🙂

Napsal/a: Horempádem

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (26 vyjádření)

 • Lien – ano, rovnováha v myšlenkách, vnitřní vyrovnanost… to považuji za základ. V tom případě uznávám, že i nesouvisející slepák může nesouviset jen zdánlivě….
  Jen bych v tom určitě neviděla původ všech potíží….

 • Lien

  Vírenko, až teď jsem si všimla, že už jsi mi odpověděla, takže děkuju. Mě to nějak úplně uniklo to tvoje psaní i to Horempádem, oboje je zajímavé.

 • Lien

  Ještě Ájíku, nevím, jestli si pod pojmem zdravý životní styl nepředstavuješ něco úplně jiného než já, potom bych chápala, že si nějak nemůžeme porozumět. Pro mě to rozhodně není bylinkaření a strava a pohyb. Považuji za zdravé práci na svých myšlenkách, emocích apod. a to, jestli jím knedlo vepřo zelo, nebo zrní není až tak podstatné.

 • Lien

  Ájíku, myslím, že žádná nemoc nepřichází jen tak bez příčiny a taky myslím, že nikdo není dokonalý, takže nemoci jsou a budou a taky píšu, že v takových stavech je lékařský zákrok na místě. Jen bychom si měli uvědomit, že je na každém z nás něco s tím dělat a né si říkat z ničeho nic jsem něco dostal, to je nesmysl.Nevím přesně co chceš slyšet.

  Jinak v „chytré“ knížce je i zánět slepého střeva vysvětlen, ve zkratce bych vytáhla strach o své postavení a z chodu života vůbec. A to ve 12 letech může někdo mít, klidně i mnohem dříve.

 • Lien, ale my si fakt nežijem jako prasata – a já i můj nejstarší syn jsme měli operované slepé střevo – ve 12 letech… myslíš, že za tak krátkou dobu může být tělo TAK zhuntované – přes všechnu péči a snahu o zdravý životní styl – že si zánět slepého střeva způsobí samo?
  Nepřála bych ti vidět – opravdu nepřála – tvé dítě, jak se kroutí bolestí, tiše naříká, zvrací …. zatímco všichni honem zkoumají a vyšetřují, jestli to je slepák nebo něco jiného…a ono se na tebe zoufale dívá a očima prosí – mami pomoz mi. A to byl „JEN blbý “ slepák….

 • Horempádem

  Ivčo , určitě ano, žijeme v údajně svobodné zemi a proto bych byla ráda, aby očkování nebylo ovlivňováno do takovéto míry zákonem. Pokud ho chtějí mít pod zákonem, nechť udělají taková opatření, aby si každý mohl být jistý tím co koná 🙂

  Pokud ti mohu doporučit prolustruj se do poradny, tam Lien poprvé nahodila otázku na téma očkování , téma bylo, zda víme o školce, kde by vzali neočkované dítě, ale odkaz ti asi nejlépe dá přímo Lien. Dočteš se tam, jak jsem podobně jako ty reagovala na otázku neočkování 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist