Závěrečné vyhodnocení z testování sušenek z Bio pekárny Zemanka

Rubrika: Testováno na VD, Zdravá výživa

Jak jsem slíbila, máme tady závěrečné shrnutí dojmů z ochutnávek bio sušenek…

Biopekárnu Zemanka jsem vám představila již v předchozích dvou článcích (1.článek, 2. článek), kde jsem vybrala ty nejlepší a nejzajímavější dojmy, které testující zaslali. Nyní na řadě shrnout fakta…

Biopekárna Zemanka s.r.o. je menší rodinná biopekárna. Ručně vyrábí trvanlivé sladké bio sušenky a slané bio krekry. Peče výhradně z certifikovaných biosurovin a při výrobě biopotravin se nepoužívá žádný bílý rafinovaný cukr, umělé ztužené tuky, chemické konzervanty, umělá barviva ani aromata.

Co se testovalo?

Jablečné bio kačenky se špaldovou moukou z řady dětského biopečiva. Jablečné kačenky patří mezi dětské favority Biopekárny Zemanka. Jsou ideální i pro ty nejmenší a uvidíte, že postupně zachutnají všem členům rodiny.

bio_kacenky_zemankadetske_rada_orig

Jejich výhodou je, že nejsou slazeny ani řepným ani třtinovým cukrem, ale pouze rýžovým sirupem a mletými sušenými biojablky. Místo běžně používané bílé pšeničné mouky obsahují hladkou (tj. ne celozrnnou) špaldovou bio mouku.

Kdo testoval?

Důležité je zmínit, jaký byl věk testujících. Pominu-li dospělé, tak se testování sušenek zúčastnily děti ve věku od 20 měsíců až do 15 let.

Těm nejmladším učaroval tvar sušenek. Před první ochutnávkou si dokonce i stihli pohrát – přece jen zvířátka, považujete za oblíbená u dětí, tudíž Bio kačenky jsou pro děti přitažlivé i z tohoto hlediska. A dá se s nimi pohrát…

Tvar sušenek je pro děti velmi atraktivní. kyller1

Tomášek dokonce, když dával tatínkovi ochutnat, tak mu dal úkol. Tatínek musel uhodnout chuť a tvar. 🙂
kyller

Naopak starší děti měly s tvarem sušenek trochu problém. Jsou dokonce rodiči podezříváni z toho, že nechtěli ochutnat či dokonce tvrdily, že jim nechutnají jen proto, aby se neztrapnily tím, že tvarově sušenky připomínají stravu pro batolata. Ostatně, to byl i další z častých názorů testujících.

Za to ta starší dcera (13 let) to brala jako „opruz“. Ona přece nebude chutnat sušenky pro mrňata a ještě k tomu BIO. Ale chuť pak předčila její očekávání.

Takže na tvaru záleží, ale nutno rozlišovat cílového zákazníka.

Znáte Zemanku?

Docela mě udivilo, že produkty Biopekárny Zemanka jsou pro vás docela neznámé. Já je dětem kupuji a moc jim chutnají. Možná je to ale tím, že žijeme ve velkém městě. Každopádně z výsledků testování vyplývá, že pouze pět z testujících zná nějaký výrobek Biopekárny Zemanka z prodejen (Kaufland + biopotraviny Teplice, Hypermarket Globus a prodejny zdravé výživy v Brně).

Každopádně maximum z vás má chuť ochutnat i další sušenky z produkce Biopekárny Zemanka – často upoutaly „ty s Krtečkem“.

Biopekárna Zemanka nás totiž přesvědčila, že pokud má stejně tak dobré produkty jako „Jablečné bio kačenky ze špaldové mouky“, tak už nic jiného snad doma mlsat nebudeme 🙂

Inspirace

Blíží se Vánoce a tak jste se nechali slyšet i s nějakou tou inspirací. Jednu takovou jsem zmínila už v předchozím článku věnovaném tomuto testování, kdy jedna z testujících doporučuje namazání marmeládou či nutelou a následné slepení. Sušenky jsou i dobrým dárkem…

Beru to také jako inspiraci do mikulášských (a později třeba i velikonočních) balíčků pro své neteře a synovce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Někteří z testujících pojali testování jako skutečně velkou akci a nic, stejně jako nejznámější archeolog na světě – Indiana Jones, nenechali náhodě…

Celou akci jsme pojali tak: v úterý přišel balíček. Podle razítka jsme se dozvěděli, že jsou to už netrpělivě očekávané sušenky. S dcerou jsme byly už předem domluvené, že na testování pozveme i naše kamarády. Řekly jsme si, že se ještě necháme chvíli napínat a že krabici otevřeme až se všemi společně….
(Zbytek testování jste si mohli přečíst v předchozím článku – pozn.redakce)

Přednosti sušenek

Co jste uváděli jako nejčastější, byla kvalita, ve výrobku není obsažen bílý cukr a je tu špaldová mouka. Ale především:

Že mám jistotu, že složení je přírodní, že nejsou slepované- tj. děti nezamažou, a že nejsou příliš drobivé. Navíc se vejdou do pusy celé.
biomáma

biomama1biomama2biomama3

Vítám možnost dát si sušenku, aniž bych konzumovala bílý cukr a spoustu „éček“.

Například Králíček4 také ocenila, že jako jeden z mála nemá výrobek přímo ve složení mléko a sóju.

Zajímavostí nepochybně je, že dva testující se shodly na chuti připomínající křížaly

Připomínají mi babiččiny lívance s prachandou ( to byly rozdrcené křížaly).

Také byly málo sladké, ale přitom pro nás pro děti v té době velmi chutné a těšily jsme se na ně.

Tyto jablečné bio kačenky jsou velmi zdařilým výrobkem na našem trhu, který bych ráda doporučila všem maminkám. Jsou těžkou konkurencí musli s čímkoliv, protože neobsahují řepný cukr.

A jak chutnaly?

Podle dětí, které přišly ze školky a hned se na sušenky vrhly, můžu napsat, že jim velice chutnaly a byly unešené z tvarů těchto sušenek, ty se jim moc líbili

Podobně na tom byla i tvorenicko. Někde se prostě z pokusu ochutnat, stal boj…

Vzhledem k tomu, že se do testování zapojila i má drahá polovička, takže oba chlapy z rodiny, měla jsem co dělat, aby mi zbylo aspoň na ochutnání 🙂
tvorenicko

kanakova1jardamalej1

Většině testujících sušenky chutnaly. Chuť se zdá vyrovnaná, slazení bez použití bílého cukru nevadilo. Ostatně, maximum z vás se přiznalo, že se snaží sladit například medem, javorovým sirupem, bezovým sirupem apod. Někde se sladí skutečně málo. Ale i tam, kde se běžně bílý cukr používá, chuť sušenek vyhovovala, ani produkt nepřišel chuťově málo sladký. Hodně jste vychválili v chuti jablíčka, někteří z vás by dokonce „počet“ jablíček ještě zvýšili…

Sušenky jsou skvěle vyvážené, sladké tak akorát, nepoznala bych, že jsou odlišné od konvenčních (což je pochvala, nejsou horší, spíš lepší, a navíc zdravé
biomáma

„Sladící zvyklosti“ v mojí rodině, vzhledem k tomu, že naše nejmladší dcerka trpí na medové zoubky a problémy s jejich kazivostí, se snažíme méně sladit, a když už se musí, tak sladíme „Stevií anebo dětským cukrem, který je šetrný na zoubky“. Sladké sice dcerce občas dopřejeme, ale od té doby, co jsme domů pořídili sušičku ovoce, ani sladké moc nevyhledává. Naučila se jíst sušené ovoce, oříšky všech druhů (ty přímo miluje), a také semínka (dýňová a slunečnicová).

Sladkost sušenek mi přišla absolutně přiměřená, tak akorát, víc bych je určitě nesladila. Sušenky už teď mají skloubenou dokonale vyváženou chuť, jsou dostatečně sladké.

I Beatka (4 roky) říkala, že jsou „šmakozní“, a že by sladší už určitě nechtěla.
andyc

Děti jsou hodně vybíravé. Ale i u nich zvítězila nakonec zajímavá chuť jablíček…

lencik1lencik2

Přestože jsou dělané ze špaldové mouky,na kterou nejsme zvyklé a měla jsem strach, zda našemu Domčovi budou chutnat,protože si velice vybírá co sní a co ne.Tak za nás Jablečné biu sušenky dostávají za jedna.
kralicek4

Našel se zápor sušenek?

Ale jistě. Vždycky se nějaké to negativum najde…

Nevýhodu vidím jen v tom, že jsem výrobky Biopekárny Zemanka nezahlédla v žádném supermarketu nebo hypermarketu, ve kterých nakupuji a neznalost firmy pro širší veřejnost…

Hodně z testujících kromě nemožnosti nabídky v obchodech, zmínilo také vyšší cenu sušenek a také příliš malé balení na takovou dobrotu:-)

Že je tak rychle „sežrán“ doslova…jedna kačenka nestačí 😉

Bohužel, jak jste se mohli přesvědčit v předchozím článku, Danasi nebyla tak úplně spokojená s uvedením složení výrobku na etiketě.

Kdybych neměla ověřeno, zda mé děti nemají alergii po mně, asi bych jim tyto sušenky ani nedala.

Koupili byste?

Zajímavá otázka, ale odpověď byla ve většině stejná. Zcela určitě!

Až budou naše dvojčata „zralá“ na sušenky – určitě místo těch reklamou doporučovaných sáhnu po těchto. Jen ještě musím zjistit, kde se dají koupit (dcerka už se mě ptala, kdy nám zase přijdou kačenky)

Článek je součástí série z výsledků testování Jablečných bio kačenek se špaldovou moukou z řady dětského biopečiva, které vyrábí Biopekárna Zemanka.
Prohlédnout si můžete také fotografie z testování, které najdete ve speciální fotogalerii.

biopekarna_zemanka_logo

Všem testujícím za redakci VD děkuji za sdílení zážitků při mlsání. Velký dík patří samozřejmě Biopekárně Zemanka, díky níž toto testování mohlo vzniknout.

A vám všem – dobrou chuť při každém mlsání!

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • alenam

    Děkuji za tip na Mikuláše :-).

  • bamiska

    koukám kačenky slavily úspěch na víc místech 😀 moc se mi líbí fotečka princezny loupežnice u stolu…“jak se mamka nebude koukat, jsou moje“ 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist