Napijte se bez obav… a bez konzervantů & barviv

Rubrika: Zdravá výživa

Pokud jste někdy přemýšlela, jaký nápoj je pro vaši neposednou ratolest ten nejlepší, přinášíme několik rad pro výběr toho správného „pitíčka“. Dětské nápoje bývají často terčem kritiky pro údajně vysoký obsah cukru a vysokou energetickou hodnotu. Ale toto zjednodušené (a bohužel často jediné používané kritérium) není pro výběr dětského nápoje nejdůležitější.

Odborníci doporučují vzít v úvahu i další vlastnosti, například:
Jaký typ cukru nápoje obsahují – je lépe volit nápoje dochucené pouze přírodními formami cukrů (například glukóza, fruktóza nebo glukózo-fruktózový sirup), které jsou pro tělo snáze zpracovatelné než běžný řepný cukr – sacharóza.
Obsah konzervačních látek a umělých barviv – nápojům s těmito složkami je lépe se vyhnout.
Podíl ovocné složky – čím vyšší ovocný podíl, tím více vitamínů a vlákniny je v nápoji, ale zároveň se zvyšuje jeho energetická hodnota.
Obsah vitamínů – může jít zejména o vitamíny A, B, C a další, záleží na typu nápoje. Je na místě věnovat pozornost podílu doporučené denní dávky vitamínů v nápoji, který výrobce uvádí na etiketě.

Kubík – dopřejte Vašemu dítěti to nejlepší

Nápoje Kubík jsou přírodní šťávy vyrobené z ovoce a zeleniny. Vynikají vysokým obsahem vlákniny a jejich chuť se velmi podobá čerstvému ovoci a karotce. Jsou vydatným zdrojem betakarotenu, vitamínu C, draslíku, minerálů a vlákniny.
Nápoje KubíkNápoje a nektary Kubík jsou vyrobeny pomocí postupů, při kterých nejsou použity žádné konzervační látky ani umělá barviva. Obě nápojové řady Kubík jsou zcela bez přídavku řepného cukru. Pro vylepšení chuti je použit pouze glukózo-fruktózový sirup. Glukóza a fruktóza představují jednoduché, pro tělo lehce zpracovatelné formy cukrů, které se přirozeně nacházejí v ovoci a zelenině.

Na trh se Kubík dodává ve dvou verzích:

 • Kubík Classic – nápoj ve skle s vyšším obsahem ovocného podílu (podle příchuti – až 60 %)
 • Kubík Play – jediný dětský nápoj v PET balení na našem trhu bez konzervantů a umělých barviv, s 20% podílem ovoce.

Zapojte se nyní do velké akce Scooby Doo a jeho přátelé – sbírejte samolepky a pořiďte si také speciální SuperAlbum Scooby Doo, do kterého je můžete lepit!

Nápoje Kubík

Více na www.medakubik.cz.

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Lussy

  Nějak jsem nezaregistrovala,že jsem vyhrála balíček a dnes mě pošťačka mile překvapila:-).Moc děkuji za krásnou výhru.

 • Evakub

  Našemu Kubíčkovi taky chutná,ale naše paní alergoložka nám ho důrazně nedoporučila a když už tak prý ředěný jako sirup. Pravdou je, že dokud jsme ho neředili, měl malý neustále oranžovou barvičku. Teď je to bledule vybledlá.

 • Petra Vymětalová

  Soutěžní otázka: Proč kupují maminky svým dětem ovocný nápoj Kubík?
  Správná odpověď: Neobsahuje konzervační látky a umělá barviva

  Počet soutěžících: 782

  Výherci balíčků: VOJTIK, Anži, zurafa, HANINA25, Lussy, pradlanka, Janulenka, adelita, jananan, Chipy

  GRATULUJEME!

 • Tak koukám,že jen u nás Kubík neprošel,Daník ho dává do košíčku jen kvůli samolepkám,ale vůbec to nepije.Já si beru Kubíka do práce….Mě teda chutná.

 • Kubika -milujeme,často si ho s dcerou kupujeme.

 • Našim klukům Kubík taky moc nechutnal, nakonec jsme to dopíjeli my.

 • No já nevím, my to kupujeme jen vyjímečně, když sebou nemáme pití z domova. Fildovi to nechutná, ten nejraději čistou vodu nebo ovocný čaj. Eliška by to zase ráda pila častěji, ale já to neradu kupuju, jednou byl o dětstkých pitíčkách test v černých ovcích a ten stál opravdu za to…

  Po Kubíku (neředěném) známé kluk zežloutl. Takže když už, tak určitě ředit.

 • pvosa
 • Wau! 🙂

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Tož to si dáme říct.
  ;o)

 • Petra Vymětalová

  Jestli vám Kubík tak chutná, tak mám jednu dobrou zprávu – od zítřka do 18. listopadu budeme s Kubíkem soutěžit o 10 dárkových balíčků!

 • Taky často a rádi kupujeme a pijeme Kubíka (radši klasického ve skle) a když se ptala zubařka, co dávám pít malému, tehdy 1 a 1/4 roku starému, málem spadla ze své zubařské židličky. Že je to to nejhorší pro dětské zoubky. Kyselé a sladké zároveň. Takže rada zněla, hlavně Kubíka (a džusy vůbec) ředit. Ředíme a pijeme Kubíka s chutí dál… 🙂 a zatím jsme – ťuk ťuk ťuk – bez kazu… 🙂

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  My jsme začínaly s Jupíkem (na cesty, k doktorce a tak). Pak jsem zkusila koupit Kubíka a ten teda chutná i nám, rodičům.
  Jestli jsem dobře pochopila, základ tvoří mrkvová šťáva, ale i ty příchutě jsou z toho znát.
  Kupujem víceméně jen Kubíka Play.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist