Jak chutnalo Mysli na zdraví pro princezny a piráty?

Rubrika: Testováno na VD, Zdravá výživa

Bioviruska, kekunka a ludlinka pro nás a za nás minulý týden na vlastních dětech otestovaly Mysli na zdraví pro princezny a  pro piráty, které jim poslala společnost Emco. Jak si všichni pochutnali, se dočtete právě zde.

Co přesně se testovalo?

Mysli pro princezny a Mysli pro piráty je novinka, která pomůže rodičům naučit děti zdravě snídat. Obsahuje směs křupavého základu, doplněnou ovesnými vločkami, ovocem, lupínky v čokoládě a barevnými arizony. Varianty se liší nepatrně svým složením. Princezny se mohou těšit na jahody a růžové arizony a piráti najdou ve svém Mysli brusinky a modré arizony. Použitá jsou pouze přírodní barviva.

Mysli pro princezny a pro piraty_kompozice2 (800x443)

Oproti jiným druhům müsli obsahuje Emco Mysli pro děti o 30% méně cukru. Křupavý základ je navíc ochucen ovocnou složkou, díky které má specifickou chuť. Mysli je také obohaceno 7 vitamíny, převážně skupiny B a minerály – vápníkem a železem. Děti tak s  touto snídaní přijímají část doporučené denní dávky tolik důležitých složek potravy.

Co jsme se dozvěděli od testujících?

Všechny tři maminky dostaly po jednom balení Mysli na zdraví pro princezny a Mysli na zdraví pro piráty a k němu sadu sedmi otázek od společnosti Emco:

IMG_0059Snídají vaše děti pravidelně müsli?

bioviruska: Denně, hlavně od pondělí do pátku.

kekunka: Pravidelně ne.

ludlinka: Pravidelně ne, ale dávají si je i v průběhu dne, když mají chuť na něco sladkého.

Pokud ano, spíše s jogurtem nebo mlékem?

IMG_0060bioviruska: S mlékem, ale zkusili jsme i s kyškou a také chutnal.

kekunka: Jedině s mlékem.

ludlinka: Raději s mlékem nebo suché.

Jak se dětem líbí obal? Je pro ně atraktivní Igráček?

bioviruska: Igráček udělal dcerce Veronice velkou radost, obal se líbil – je veselý (podle slov dětí).

mysli1kekunka: Obal se moc líbil, Igráček byl atraktivní jen do chvíle, než jsme zjistili, že tam není.

ludlinka: Terezka měla samolepky s princeznama, ty se jí moc líbily, vzala i pro holky do školky. Zdenda měl nějakou pirátskou sadu, ale ta leží ještě zabalená na lince, nijak ho nezaujala.

Pokud jim Mysli pro děti chutná – co jim chutná ze směsi nejvíce?

bioviruska: Dle jejich slov jim chutná všechno, nejvíce byli překvapení, jak jsou mysli barevné (kluk×holka).

kekunka: Lupínky v čokoládě.

ludlinka: Terezce nejvíce sušené jahůdky a čokoláda, Zdendovi nejvíc ty modré arizonky.

Je pro vás jako matku důležité, aby děti ráno snídaly?

bioviruska: Hodně důležité.

kekunka: Samozřejmě snídaně u nás nikdy nechybí.

ludlinka: Ano, je to důležité, děti se ráno o snídani přihlásí samy a když se vypravují samy také si ji nachystají.

Co nejčastěji snídají?

mysli2bioviruska: Obyčejně mysli, nebo pečivo s máslem a zelenina, čaj, kakao, mléko…

kekunka: Pečivo se sýrem (Lučinou)… a jablko.

ludlinka: Hodně se snažíme střídat, rohlíky s máslem nebo sýrem, poslední dobou jim chutná Lučina, vánočka a již zmiňované müsli.

Oceňujete snížený obsah cukru v Mysli pro děti?

bioviruska: Ano, i když jim sladké nezakazuji.

kekunka: Ano, oceňuji.

ludlinka: Ano, je to fajn, sladkého mají až moc.

Pár postřehů na závěr

Kromě odpovědí na tyto otázky jsem všechny tři požádala i o vlastní postřehy v pár větách:

bioviruska: Osobně mi mysli chutnalo také, jenom se po něm zaprášilo 🙂, děti požadují další balíček, takže jim nejspíše vyhovím. My výrobky Emco kupujeme dětem do školy na svačinku, Mysli ovesné sušenky, určitě bych byla ráda za další výrobky, které by byly přímo pro děti.

kekunka: Dceřino nadšení z krásně vypadajících krabiček mysli dost zchladilo zjištění, že Igráčci jsou v každém šestém balení (to „šestém“ je napsáno, jak jinak, maličkým písmem). V našich dvou samozřejmě ani jeden nebyl. Směs ji zaujala svou barevností, ale po pár lžičkách narazila na sušené ovoce a už to nechtěla. Když jsem si zahrála na Popelku a ovoce ze směsi vysbírala, na mysli si dcera pochutnala. Jen jí vadilo, že burizony se velmi rychle rozmočily a rozblemclé nebyly tak dobré. Mně osobně mysli chutnalo, ale zůstanu věrná svému oblíbenému Emco Mysli sypané čokoláda.

ludlinka: Dětem nechutnají rozinky, které jsou v tom müsli pro kluky,takže oba raději sáhli po tom růžovém balení. Z modrého se snažili rozinky vypreparovat a to je moc nebavilo, takže bych asi kupovala jen to růžové. Igráčky posoudit nemůžeme, protože ani v jednom balení jsme na ně nenarazili. Obal müsli je opravdu moc pěkný a zaujme určitě holčičky i kluky a jak známo, obal prodává.

CIMG1274

Podtrženo sečteno

Mám-li z jednotlivých výpovědí udělat nějaký závěr, shrnula bych to asi tak, že Mysli na zdraví pro princezny i Mysli na zdraví pro piráty dětem chutná a spokojené jsou s ním i maminky. Za mínus bych označila fakt, že avizovaný Igráček, na kterého se děti těší, je přibalen jen v jedné krabici ze šesti (což se v našem testu také potvrdilo). To naštěstí neubírá na chuti ani nutriční hodnotě. Kromě toho je v každém balení i bez Igráčka nějaké to „hmotné“ překvapení pro děti.

Chtěli byste také ochutnat?

Pokud jste na Mysli na zdraví pro princezny a pro piráty ještě nenarazili ve vašem obchodě, můžete je nyní zkusit vyhrát. Právě teď totiž běží na VD soutěž, ve které tři z vás získají po 3 balíčcích Emco Mysli na zdraví (obě testovaná balení – pro princezny a piráty + masli s konopnými semínky, další novinku z této řady). Už se vám sbíhají sliny? Tak neváhejte a pusťte se do soutěžení. Stačí odpovědět na jedinou jednoduchou otázku!

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (26 vyjádření)

 • bokul

  Jinak pro vysvětlení – ten můj nápad vyplynul z toho, když jsem takhle viděla jednu maminku převažovat Kinder vejce… 🙂 Tak proč nepřevažovat v obchodě i musli pro děti, ne? 😀

 • Ježeček

  Je vidět, že dětem chutnalo, protože si ani nestihli umýt ruce, jak letěly k jídlu 😀
  Na tohle nemám slov 🙂 Spíše k smíchu a nechala bych to plavat.
  Pokud to jsou opravdu deklarované přírodní barviva a ne chemie, tak mi barvičky nevadí a vcelku vyhovují, je to pro děti a ty mají barvičky rády. *

 • bioviruska

  Bokul chacha to me nenapadlo:-) ale myslim ze je ´epsi si toho igracka koupit nez ocekavat mysli s igrackem v baleni :-d

 • Petra Vymětalová

  bokul, 😀

 • bokul

  Díky za postřehy. Osobně si myslím, že igráčková mánie nutí v rodinách, kde ho ještě nenašli koupit další a další balení…. Škoda, že v rodinách, kde testovali nezvážili krabici s obsahem a nedali nápovědu, kolik gramů váží krabice s igráčkem. Úplně vidím ty rodiny v obchodech, co převažují krabice, aby tam byl vytoužený igráček 🙂

 • bamiska

  no já testování ráda, jen nevím jestli se ještě přihlásím…nerada bych nejprve navštěvovala pedikůru, manikýru, holiče kosmetičku atd…ono člověk nikdy neví co kdo vytáhne… 😀

  jinak nuninko my dnes malovali barvama a měnila jsem bavrvu v tiskárně neuměle a myslím že žlutej prst budu mít jak E.T. jěště za rok…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist