Štíhlá silueta do jarního sluníčka

Rubrika: Stravovací návyky

Jaro klepe nejen na dveře domova, ale také na dveře našeho šatníku. Zimní věci každý rok s velkou chutí uschovám a ostatní si zkouším. Několik let po sobě se mi stávalo, že jich bylo dost po zimě těsných nebo dokonce malých a nenositelných. Že by se ve skříni přes zimu zmenšily?

To ne, to já jsem zase o rok starší a nějaké to kg mi přibylo kolem pasu a na bocích. To není moc pěkné poznání. Slunko vysvitne a já budu mít v oblečení nelichotivě obtažené své přírůstky. Jak se má člověk radovat ze sukní a lodiček, když kolem plují štíhlé krásky a mne bolí nohy?

Tak s tímhle vším jsem se před rokem rozhodla rozloučit jednou pro vždy. Léty prověřené a neúčinné preparáty a pleťová mléka slibující radikální zhubnutí jsem vyměnila za vyvážený jídelníček založený na zásadách, že jednak je člověk taky jenom živý organismus a platí pro něj zásady jako pro každou jinou biologickou hmotu, jednak je třeba jíst zdravě všechno (i pečivo), a ne tučně.
Měla jsem už několik verzí takového jídelníčku za sebou, ale ten nový byl doladěný podle mých představ. Pustila jsem se do toho a brala to trochu jako hru s tělem na výdrž. Bylo to také odreagování od běžných starostí. Kila lezla dolů a já cvičila lehce doma na podlaze a na steperu. Pak jsem se odvážila po půl roce mezi děvčata do takového cvičení pro starší dámy a pořídila si domů také něco na cvičení.

Výsledky jsou fajn, nejen že mám mnohem menší velikosti šatů, ale také se cítím jako bych ze sebe sundala nějakou plachetku únavy a svojí zabedněnosti. Kupodivu se mi také vyčistila pleť. Letos žádná jarní únava není, letos je těšení se na pěkné letní šaty a pohyb venku.

DŘÍVESrovnáníDNES

Nechtěla jsem si to nechat pro sebe a založila jsem o tom internetovou stránku, už to vyzkoušelo dost žen a dařilo se jim to dobře. Je nutné ovšem chtít, známá pravda je, že se hubne od hlavy. No podívejte se na fotky děvčat na mých stránkách www.kgdolu.estranky.cz.

Je nás takových letos víc, co se těšíme na aktivní a veselé jaro a léto.

Napsal/a: Mgr. Eva Manďáková Svašková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist