Děti v kuchyni: Ovocné svačinky

Rubrika: Ostatní, Zdravá výživa

I v zimě (nebo možná zejména v zimě) děti potřebují přísun vitamínů z čerstvého ovoce a zeleniny. Někdy děti nemají chuť, většinou se to ale velmi rychle změní, když si takovou svačinku mohou udělat sami a ještě si přitom vyhrát.

Inspirace se najde spousta. Na internetu, v knihách, nebo prostě stačí popustit uzdu své fantazii. Svačinka pak mnohem lépe chutná a sní se v ní i to, co by normálně nesnědli. Nebo minimálně se to ochutná. A i to se cení.

U nás naposledy děti připravovali svačinku z banánů, hroznového vína, mandarinek, jablíček a mrkvičky. Každý si připravil svou verzi mouchy „bzučalky“. Společnými silami pak připravili ovocnou vitamínovou „bombu“ i pro nás, rodiče.

Připravila jsem jim talíře, suroviny a odešla z kuchyně. (Tím se omlouvám, že nemám fotky z přípravy, mělo to totiž být trochu překvapení, co nám připraví. ) A musím říct, že mě potěšily. Dokázaly při přípravě tak nějak i spolupracovat a rozdělit si práci.

Banán si oloupaly, mrkvičku očistily, vše nakrájely a pustily se do díla. Každý podle své nálady a představy skládal na talířek a „modeloval“ svou mouchu.  S hrdostí nám pak svačinku děti předvedly a naservírovaly.

Trochu jsem se pak bála přijít do kuchyně, většinou to tam pak vypadá jako po výbuchu atomovky. Tentokrát jsem ale byla překvapena a musím se přiznat, že i trochu dojata. Snažily se vše uvést do původního stavu a se slovy „Maminko, přeci po nás nebudeš uklízet. Taky si potřebuješ odpočinout.“ mě vpustily do kuchyně.

Na příště si objednaly zeleninu – hrášek, kukuřici, rajčátka, papriku,… Jsem zvědavá, co si pro nás připraví příště. Slibuji, že se zase podělím a třeba vás i inspirujeme.

A jelikož mi opravdu udělaly radost, druhý den jsem se pustila do překvapení naopak já pro děti. Také bylo s ovocem, ale bylo to sladké překvapení.

Mají totiž moc rády ovocné dorty. A tak jsem jim jeden připravila i já. Upekla jsem si piškotový korpus, promazala jej pudinkovým krémem a vršek ozdobila ovocem a zalila ovocnou želatinou. A abych dortík trochu vylepšila, na boky jsem přilepila plněné trubičky.

I dortík měl velký úspěch a děti si jej už dopředu objednaly k svátku či narozeninám.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist