Děti v kuchyni: Ovocné svačinky

Rubrika: Ostatní, Zdravá výživa

I v zimě (nebo možná zejména v zimě) děti potřebují přísun vitamínů z čerstvého ovoce a zeleniny. Někdy děti nemají chuť, většinou se to ale velmi rychle změní, když si takovou svačinku mohou udělat sami a ještě si přitom vyhrát.

Inspirace se najde spousta. Na internetu, v knihách, nebo prostě stačí popustit uzdu své fantazii. Svačinka pak mnohem lépe chutná a sní se v ní i to, co by normálně nesnědli. Nebo minimálně se to ochutná. A i to se cení.

U nás naposledy děti připravovali svačinku z banánů, hroznového vína, mandarinek, jablíček a mrkvičky. Každý si připravil svou verzi mouchy „bzučalky“. Společnými silami pak připravili ovocnou vitamínovou „bombu“ i pro nás, rodiče.

Připravila jsem jim talíře, suroviny a odešla z kuchyně. (Tím se omlouvám, že nemám fotky z přípravy, mělo to totiž být trochu překvapení, co nám připraví. ) A musím říct, že mě potěšily. Dokázaly při přípravě tak nějak i spolupracovat a rozdělit si práci.

Banán si oloupaly, mrkvičku očistily, vše nakrájely a pustily se do díla. Každý podle své nálady a představy skládal na talířek a „modeloval“ svou mouchu.  S hrdostí nám pak svačinku děti předvedly a naservírovaly.

Trochu jsem se pak bála přijít do kuchyně, většinou to tam pak vypadá jako po výbuchu atomovky. Tentokrát jsem ale byla překvapena a musím se přiznat, že i trochu dojata. Snažily se vše uvést do původního stavu a se slovy „Maminko, přeci po nás nebudeš uklízet. Taky si potřebuješ odpočinout.“ mě vpustily do kuchyně.

Na příště si objednaly zeleninu – hrášek, kukuřici, rajčátka, papriku,… Jsem zvědavá, co si pro nás připraví příště. Slibuji, že se zase podělím a třeba vás i inspirujeme.

A jelikož mi opravdu udělaly radost, druhý den jsem se pustila do překvapení naopak já pro děti. Také bylo s ovocem, ale bylo to sladké překvapení.

Mají totiž moc rády ovocné dorty. A tak jsem jim jeden připravila i já. Upekla jsem si piškotový korpus, promazala jej pudinkovým krémem a vršek ozdobila ovocem a zalila ovocnou želatinou. A abych dortík trochu vylepšila, na boky jsem přilepila plněné trubičky.

I dortík měl velký úspěch a děti si jej už dopředu objednaly k svátku či narozeninám.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist