Děti, rodiče, učitelé a počítačové hry

Rubrika: Výchova školáka

987182_whizzkidExistuje řada psychologických výzkumů, které počítačovým hrám a jejich hraní přiznávají značný význam, naproti tomu existují výzkumy, které počítačové hry zcela zatracují. Je však holým faktem, že většina z nich probíhala v zahraničí a tak není možné jednoznačně posoudit, jak je tomu u nás…

Proto se Univerzita Palackého rozhodla v r. 2009 zrealizovat jedinečný výzkum, který se zaměřuje nejen na rodiče, ale i děti a učitele.

Hráči počítačových her představují jedinečnou komunitu. Víme ale, jací jsou? Jaké mají zájmy? Jak jsou na tom se školou? Jak často hrají? A co my rodiče? Schvalujeme dětem hraní her? Hrají hry více děti manažerů a ekonomů, nežli rodičů dělnických povolání? Na tyto otázky a spoustu dalších nám odpoví výzkum, do kterého se mohou zapojit nejen rodiče a děti, ale i učitelé, jelikož didaktické hry jsou dnes využívány i ve školách při výuce.

Naskýtá se tak jedinečná příležitost říci svůj názor! Proto klikněte na adresu www.vyzkum-pc-her.xf.cz, kde je k dispozici on-line dotazník, jehož vyplnění Vám nezabere více jak 10 minut. Dotazník je plně anonymní a výsledky budou zpracovány na konci roku 2009.

Předem děkujeme za vyplnění dotazníku!

Dr. J. Dostál

Pedagogická fakulta UP
Katedra technické a informační výchovy

Napsal/a: Dr. J. Dostál

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist