Vybíráme kočárek: Jaký je pro vás ten pravý?

Rubrika: Péče o miminko

Každá novopečená či nastávající maminka řeší stejnou otázku – jaký kočárek pořídit? Poradíme vám, jak kočárek vybrat tak, aby splnil všechny vaše požadavky!

Nikdy není příliš brzy: Nekupujte kočárek na poslední chvíli!

Pravděpodobně už jste slyšela pověru, která praví, že zakoupení kočárku před narozením miminka přináší smůlu. A tak mají české maminky vybavené dětské pokojíčky, kompletní výbavičky, zásoby plenek… a kočárky nikde. Milé nastávající maminky, na pověry zapomeňte a pořiďte si kočárek, dokud na to ještě máte čas a sílu!

ondalek_kombinaceVybírejte chytře!

Kočárek rozhodně není levná záležitost a do rodinného rozpočtu výrazně zasáhne. Proto věnujte výběru kočárku dostatek času. Pokud vás děsí představa, že pár měsíců po koupi hlubokého kočárku přijde čas na pořízení sportovního kočárku, prohlédněte si nabídku kombinovaných kočárků. Kombinované kočárky nabízejí za jednu cenu hlubokou korbičku i sportovní nástavbu, případně také autosedačku.

Jak kočárek vybrat?

Při hledání toho pravého kočárku je nejdůležitější zodpovědět otázku: Kdo a kde bude s kočárkem nejčastěji jezdit? Podle toho budete vybírat kolečka, váhu a variabilitu kočárku.

 • Pokud bydlíte ve městě a s kočárkem budete překonávat nejčastěji obrubníky, schody v autobusu či úzké uličky v obchodech? Pak budete potřebovat lehký kočárek, který se snadno otočí na místě a ještě snadněji složí. Sledujte hlavně kolečka – ta by měla být otočná a spíše menší. Pokud se budete rozhodovat mezi trojkolkou a čtyřkolkou, zvolte raději čtyřkolku – je stabilnější.
 • Maminky, které bydlí v blízkosti přírody a budou často s kočárkem drandit po lesních cestách, by se měly poohlédnout po kočárku do terénu. Trojkolka s nafukovacími kolečky je ideální volbou – překoná každou překážku a snadno se ovládá. Nafukovací kolečka jsou sice těžší než pěnová, ale nabízejí pořádnou stabilitu a jen tak nějaký výmol je nerozhodí.

Napsal/a: Ondalek.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Hvězdičky z tavné pistole

Hledáte ještě nějakou dekoraci, která dovrší vánoční výzdobu? Pak si vyzkoušejte vyrobit hvězdičky z tavné pistole. Jsou jednoduché, rychlé

Čtu dál →

Naučte děti relaxovat v infrasauně a jejich imunitu máte vyřešenou

Saunování, jinak také známo jako termoterapie, využívá k relaxaci těla i duše příznivé účinky mírné zátěže organizmu, která nastane při

Čtu dál →

Doma dělaný adventní kalendář

Čokoládové adventní kalendáře jsou klasika už z doby mého dětství a možná ještě dál. Také je kluci dostávali, ale od

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • JohankaDl

  Já jsem pro sportovní kočárky.

 • Marci55

  Já jsem si kočárek mohla vybrat.Proto jsem volila velmi prostorný,hluboký, velká kola, aby něco vydržel.

 • pivatko

  já miluju klasiku retro,hluboký,velký kola,dole koš na nákup….ale nejsou penízky a kamoška mi dala moderní,sportovní do terénu a jsem za něj ráda,na tu naši vesnici se hodí daleko víc než retro paráda

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist