Kočárek – nedílná součást života dětí

Rubrika: Péče o miminko

Jestli si myslíte, že existuje něco běžnějšího, více používaného a tradičnějšího pro svět malých dětí, než jsou kočárky, pak to snad ani nemůže být pravda.

Především pro ty nejmenší je kočárek zcela zásadní, protože jim, stejně jako jejich rodičům, umožňuje chodit na procházky a dýchat čerstvý vzduch, čímž je spojují s vnějším světem. Nejprve z něj sice nic moc nemají, protože jen leží na zádech v korbě kočárku, ale jakmile mrně o něco povyroste, může začít sedět a užívat si naplno výhled třeba z golfového kočárku.

Hodně rodičů nedá dopustit na kočárky Tako, které patří mezi dost možná nejběžněji kupované kočárky pro miminka vůbec. Mají pověst poměrně bytelných a praktických vozítek pro děti a současně mají taky docela atraktivní a moderní design. Používají ale taky kvalitní materiály, takže by takový kočárek měl vydržet rajtování aspoň tří vašich dětí po sobě. Právě výdrž je hodně důležitá. Jestli nechcete, aby vám při drncání na kočičích hlavách postupně nesešla kolečka nebo se neroztrhalo látkové potažení.

Když ale děti vyrostou, ne vždy je kočárek opustí. Přibližně v padesáti procentech se s ním ještě potkají. Těch padesát procent činí malé slečinky, které si nejspíš budou v jistém věku s kočárkem hrát. Tentokrát to ale nebude běžný velký kočárek, ale jeho zmenšená napodobenina. Jako každá správná maminka bude i malá holčička jezdit po kočičích hlavách a drncat s kočárkem a svou panenkou. Proto by i kočárky pro panenky měly být pokud možno aspoň trochu bytelné. Pro autentičtější pocit malé slečny, jsou už i hrací kočárky vyráběné jako dokonalé kopie těch skutečných velkých, takže máte-li doma malou holčičku, vyhraďte si ve svém rozpočtu nějakou tu částku na pořádný kočárek pro panenky.

Napsal/a: Petra Zemanová

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • danasi

    Tak Tako kočárek máme také.

    A kočárky pro holčičky, napodobeniny vyráběla již Liberta. Na jeden koukám, je ještě po mě a je věrnou kopií kočáru ve kterém mě mamka vozila. Také je bytelný. Vždyť vydržel mé randění s panenkama a sloužil již mým třem dcerám a doufám že i poslední si zajezdí.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist