Jak vybírat kočárek

Rubrika: Péče o miminko

Početí dítěte je radostná událost pro každého rodiče. Jsou s ní ale spojeny i nemalé starosti, zejména pokud jde o pořizování správné a úplné výbavičky, kterou každý novorozenec potřebuje. Nejsložitější je přitom výběr kočárku, který slouží jak dítěti, tak mamince, a to obvykle až tři roky. Trh nabízí nespočet možností, a co je vhodné pro jednu maminku, nemusí být ideální pro jinou. Jak tedy vybírat, a na co se ptát?

Hluboký, sportovní, golfky, kombinace

kocarek-chicco-trio-s3-top-a-auto-fix-tecna-pPro nejmenší miminka, která pouze leží, budete potřebovat takzvaný hluboký kočárek, s korbičkou připomínající například uzavřený koš. Ten je určen pro děti do zhruba devátého měsíce, kdy již samy s jistotou sedí. Jakmile dítko drží spolehlivě tělíčko vsedě, je pro něj příjemnější sportovní golfový kočárek, u kterého má nožky spuštěné dolu. Koupit si přitom můžete rovnou dvojkombinaci, kdy například k jednomu podvozku výrobce nabízí dvě vyměnitelné korbičky (hlubokou a sportovní), případně je možné hluboký kočárek při výměně přední plné části „proměnit“ ve sportovní. U trojkombinací se vám pak ve stejném designu nabízí i „vajíčko“, tedy autosedačka pro nejmenší děti. Tu je mnohdy možné také nasadit na podvozek, a máte tak skvělé řešení pro rychlé nákupy a podobně. Někdy bývá ale také jako dvojkombinace označován kočárek hluboký s vyjímatelnou vložkou připomínající tašku, pomocí které můžete například spící dítě vytáhnout z kočárku, aniž byste jej příliš vyrušili. V těchto případech je pak trojkombinací míněn hluboký kočárek, vložka, a kočárek sportovní (bez autosedačky). Pro děti od jednoho roku pak můžete na rychlé přesuny využít golfové kočárky, které lze rychle složit, a jsou lehoučké, ne však vhodné na delší pobyty a zejména spánek, neboť neumožňují sklopení opěrky zad.

Co je důležité pro vás

kocarek-kombinovany-papiwi-sky-ruzovy-cerny-ram-pS kočárkem budete pochopitelně jezdit venku, pro jednu maminku ale „venku“ znamená v blízkých obchodních centrech nebo v parku, pro jinou zase v polích a přírodě. Podle toho, kde budete s kočárkem jezdit, byste měli vybírat konkrétní model, abyste se pak třeba zbytečně netrápili s nevhodným kouskem. Pro terénní vyjížďky si pořiďte nafukovací široká kola Samozřejmostí je dnes možnost kočárek složit. Zejména pokud máte menší auto, nebo auto typu sedan, rozhodně před koupí kočárku vyzkoušejte, zda se vám vejde do kufru.  Vězte, že už jen pouhé snímání koleček kvůli naložení do kufru dokáže brzy ztrpčit život. Podobně pak dobře promyslete váhu kočárku, který se ještě s miminkem a nezbytným nákladem výbavičky může „pronést“. V neposlední řadě je pak důležitá i stránka estetická. Při současné nabídce trhu si ale přijde na své jistě každá maminka (nebo tatínek). Nezapomínejte ale i na praktičnost materiálu a celého řešení kočárku. Odnímatelné textilní části vám umožní snadné praní v pračce, což se vždycky hodí.

Co je důležité pro dítě

kocarek-casualplay-kudu-anthracite-cerna-pPro miminko je kočárek útočištěm, proto by mu měl zajišťovat ochranu před nepříznivým počasím, pohodlí pro spánek i pozorování světa kolem, a dostatek prostoru. Zejména u hlubokých kočárků někteří výrobci nabízejí poměrně malé korbičky, proto pokud v rodině máte spíše dlouhány, vybírejte opatrně, stejně jako u dětí narozených na podzim či v zimě. Dítě ve fusaku zabere pořádný kus místa. Pokud jde o sportovní kočárek, podstatné je, aby měl polohovatelná záda, a umožňoval dítěti jak sezení, tak ležení. Velmi pravděpodobně vám totiž dítě tu a tam v kočárku usne, a poloha vsedě není vůbec vhodná. Pro první měsíce je pak výborné madlo, kterého se dítě může při sezení přidržovat. Pro větší dítě, které už samo chodí, a kočárek potřebuje jen občas, případně i pro menší dítě na krátký přesun pak můžete využít dětské kočárky golfové, které jsou lehké, skladné, a finančně nenáročné.

Napsal/a: Obchody24.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Anonymní

    My jsme si kupili tento kočárek http://www.obchody24.cz/kocarek-kombinovany-cam-dinamico-2013-col-179-modry zrovna z Obchodů24 a jsme spokojený, protože má kolečka kombinovaná 2x nafukovací a 2x pěnové

  • Milka98

    různých typů kočárků je strašné množství, vůbec nevím, jak vybrat. Tedy kola upřednostňuju větší, barvu tmavší, nejlépe trojkombinace

  • Tak u nás aktuální téma a vůbec nevím, jak vybereme…musím říct, že hodně ovlivní velikost korbičky, kola, barva, cena…u nás zatím vedou velká nafukovací kola, protože to bude „teréňák“ rozdodně ne trojkolka, protože bych se bála, že by se převrátil…jak vybíráte vy? který kočárek je teďka u vás číslo 1?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist