Jak pomoci miminku při bolestech bříška?

Rubrika: Péče o miminko

Stalo se vám už, že vaše miminko plakalo a mělo při tom nafouklé bříško? Propínalo se vaše miminko do luku a nebylo k utišení? A také jste až v tu chvíli začali hledat informace, proč se to děje a jak miminku pomoci?

Už nemusíte hledat po všech čertech, jako jsem hledala já. První pomoc při bolestech bříška jsem pro vás sepsala podle vlastních zkušeností. Zkuste mé tipy a ušetřete pár slz svému miminku :-).

Bolesti bříška

Bolesti bříška jsou pro miminko velmi nepříjemné a neumí si s nimi poradit – většinou se samo takřka nehýbe. Proto jsem pro vás připravila několik přírodních tipů, jak můžete svému miminku pomoci.

Základ rychlé pomoci je pohyb a teplo.

po malé1. Poloha na bříšku

Ukazovala vám pediatrička, jak s miminkem trénovat, aby posilovalo svaly na zádech a krku?

Dáte nahaté miminko na bříško, nožky mu dáte rovně – samozřejmě ne násilím nebo do nepřirozené roviny, cílem je, aby nemělo nožičky rozcapené.

Potom mu položíte dlaň na konec páteře a zadeček. Tou dlaní tisknete miminko k podložce, aby místo zvedání hlavičky nezvedalo prdku. Samozřejmě přiměřenou silou!

Druhou rukou jezdíte miminku po páteři nahoru až ke krku a dolu – prsty ho lechtáte nebo jemně škrábete. Miminko má tendenci zvednout se. Bude zkoušet zvedat hlavičku nebo pod sebe dávat ručky.

Zároveň bude zkoušet zvedat zadeček, který mu držíte, a hýbat nožkama.

Vedlejší efekt a pro vás ten hlavní je, že takhle se miminko hýbe, tlačí na bříško a kope. Začne prdět a občas se i pokaká :-).

Na záda můžete použít masážní olejíček pro miminka, já používám na vše Jemný dětský olej od Saloosu.

já mimi malé
Už moji rodiče věděli, že tahle prdicí poloha je výborná 😀

Další tipy jak ulevit miminku od bolesti bříška najdete v mém e-booku 8 tipů jak ulevit miminku od bolesti bříška pomocí přírody, který si můžete zdarma stáhnout na mém webu (viz vizitka).

usmev malyZuzka Šmidrkalová

Matka téměř roční dcery, jejíž vášní je objevování nových způsobů, jak vykouzlit těm nejmenším úsměv na tváři. Inspiruje maminky k překonání počátečních nejistot a naladění se na svá miminka skrze kontakt. Autorka e-booku 8 tipů jak ulevit miminku od bolesti bříška pomocí přírody.

Více o její vášni na blogu www.zuzanasmidrkalova.cz.

Napsal/a: Zuzka Šmidrkalová

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist