Jak pomoci miminku při bolestech bříška?

Rubrika: Péče o miminko

Stalo se vám už, že vaše miminko plakalo a mělo při tom nafouklé bříško? Propínalo se vaše miminko do luku a nebylo k utišení? A také jste až v tu chvíli začali hledat informace, proč se to děje a jak miminku pomoci?

Už nemusíte hledat po všech čertech, jako jsem hledala já. První pomoc při bolestech bříška jsem pro vás sepsala podle vlastních zkušeností. Zkuste mé tipy a ušetřete pár slz svému miminku :-).

Bolesti bříška

Bolesti bříška jsou pro miminko velmi nepříjemné a neumí si s nimi poradit – většinou se samo takřka nehýbe. Proto jsem pro vás připravila několik přírodních tipů, jak můžete svému miminku pomoci.

Základ rychlé pomoci je pohyb a teplo.

po malé1. Poloha na bříšku

Ukazovala vám pediatrička, jak s miminkem trénovat, aby posilovalo svaly na zádech a krku?

Dáte nahaté miminko na bříško, nožky mu dáte rovně – samozřejmě ne násilím nebo do nepřirozené roviny, cílem je, aby nemělo nožičky rozcapené.

Potom mu položíte dlaň na konec páteře a zadeček. Tou dlaní tisknete miminko k podložce, aby místo zvedání hlavičky nezvedalo prdku. Samozřejmě přiměřenou silou!

Druhou rukou jezdíte miminku po páteři nahoru až ke krku a dolu – prsty ho lechtáte nebo jemně škrábete. Miminko má tendenci zvednout se. Bude zkoušet zvedat hlavičku nebo pod sebe dávat ručky.

Zároveň bude zkoušet zvedat zadeček, který mu držíte, a hýbat nožkama.

Vedlejší efekt a pro vás ten hlavní je, že takhle se miminko hýbe, tlačí na bříško a kope. Začne prdět a občas se i pokaká :-).

Na záda můžete použít masážní olejíček pro miminka, já používám na vše Jemný dětský olej od Saloosu.

já mimi malé
Už moji rodiče věděli, že tahle prdicí poloha je výborná 😀

Další tipy jak ulevit miminku od bolesti bříška najdete v mém e-booku 8 tipů jak ulevit miminku od bolesti bříška pomocí přírody, který si můžete zdarma stáhnout na mém webu (viz vizitka).

usmev malyZuzka Šmidrkalová

Matka téměř roční dcery, jejíž vášní je objevování nových způsobů, jak vykouzlit těm nejmenším úsměv na tváři. Inspiruje maminky k překonání počátečních nejistot a naladění se na svá miminka skrze kontakt. Autorka e-booku 8 tipů jak ulevit miminku od bolesti bříška pomocí přírody.

Více o její vášni na blogu www.zuzanasmidrkalova.cz.

Napsal/a: Zuzka Šmidrkalová

Toto taky stojí za přečtení!

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist