Méně je více i ve výchově – přesvědčte se v soutěži…

Rubrika: Výchovné tipy

V rámci další soutěže vám chci představit knihu věnovanou minimalistickému rodičovství. Jak je již zvykem, tři z vás ji vyhrají za jedinou správnou odpověď na soutěžní otázku.

A protože je řeč o minimalismu, nebudeu se ani já moc rozepisovat a knihu Méně je více, o kterou tenktokrát soutěžíme, vám představím velmi stručně…

V dnešním rodinném životě hraje příliš velkou roli slovo „více“ – více rad, více vybavení, více obav, více možností. Minimalistické rodičovství toto „více“ relativizuje tím, že rodičům ukazuje, jak se zaměřit na jedinečné rodinné hodnoty, s jejichž pomocí lze žít jednoduše  a přitom držet krok s dobou.
V tomto praktickém průvodci autorky radí, jak se naladit na vlnu opravdu důležitých hodnot a priorit, sebevědomě rozpoznat aktivity a pravou podstatu informací, a rovněž lidi, jež si zaslouží být součástí vašeho života.
Kniha nabízí řadu osobních příběhů a rodičovských zkušeností.

CHRISTINE KOHOVÁ je vystudovaná muzikoložka a vědecká pracovnice, ale dala přednost dráze spisovatelky, návrhářky a konzultantky. Založila Boston Mamas, lifestylový portál pro rodiny žijící v Bostonu a okolí. Jako návrhářka stála u zrodu společnosti Posh Peacock, je správkyní sítě ve Women Online, přispívá do časopisů Boston, The Boston Globe, Woman’s Day a Parents. Podle průzkumu agentury Nielsen ji čtenáři označili za jednu z 50 nejschopnějších matek na Twitteru a její blog na rodičovském portálu Babble patří k 50 nejsledovanějším. Žije v Bostonu s manželem a dvěma dcerami.

ASHA DORNFESTOVÁ je zakladatelkou blogu Parent Hacks, věnovaného poskytování  „do očí bijících“ chytrých rad a tipů. Informace z Parent Hacks přebíraly Wall Street Journal, Real Simple, Family Circle a Parents a blog získal nejvyšší ocenění rodičovského portálu Babble v žebříčku 100 nejlepších maminkovských blogů jako „nejužitečnější“ ve třech ze čtyř vyhlášených soutěžních ročníků. Asha žije se svým manželem a dvěma dětmi v oregonském Portlandu.

méně je víceMéně je více

Minimalistické rodičovství

autorky: Christine Kohová, Asha Dornfestová

344 stran

paperback

Vydalo nakladatelství Noxi.

 

Jak je to s tou soutěží?

Nic neobvyklého vás nečeká. Jako vždy máte za úkol najít správnou odpověď na soutěžní otázku v tomto článku. Kromě toho se budete snažit odhadnout, kolik soutěžních tipů se sejde v průběhu celé soutěže. Tento tip můžete každý den jednou změnit a zvýšit si tak šanci na výhru. Jednou denně totiž probíhá kontrola všech tipů, kdy autorům těch překonaných posíláme email s upozorněním. Vyhrát totiž může jen přesný nebo nejbližší vyšší tip.

Soutěž probíhá od 29. června do 12. července 2015. Přidáte se?

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • snany

    Méně je více ,určitě neplatí o množství knih v knihovně. Ráda si přečtu rozmanité názory na výchovu.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist