Méně je více i ve výchově – přesvědčte se v soutěži…

Rubrika: Výchovné tipy

V rámci další soutěže vám chci představit knihu věnovanou minimalistickému rodičovství. Jak je již zvykem, tři z vás ji vyhrají za jedinou správnou odpověď na soutěžní otázku.

A protože je řeč o minimalismu, nebudeu se ani já moc rozepisovat a knihu Méně je více, o kterou tenktokrát soutěžíme, vám představím velmi stručně…

V dnešním rodinném životě hraje příliš velkou roli slovo „více“ – více rad, více vybavení, více obav, více možností. Minimalistické rodičovství toto „více“ relativizuje tím, že rodičům ukazuje, jak se zaměřit na jedinečné rodinné hodnoty, s jejichž pomocí lze žít jednoduše  a přitom držet krok s dobou.
V tomto praktickém průvodci autorky radí, jak se naladit na vlnu opravdu důležitých hodnot a priorit, sebevědomě rozpoznat aktivity a pravou podstatu informací, a rovněž lidi, jež si zaslouží být součástí vašeho života.
Kniha nabízí řadu osobních příběhů a rodičovských zkušeností.

CHRISTINE KOHOVÁ je vystudovaná muzikoložka a vědecká pracovnice, ale dala přednost dráze spisovatelky, návrhářky a konzultantky. Založila Boston Mamas, lifestylový portál pro rodiny žijící v Bostonu a okolí. Jako návrhářka stála u zrodu společnosti Posh Peacock, je správkyní sítě ve Women Online, přispívá do časopisů Boston, The Boston Globe, Woman’s Day a Parents. Podle průzkumu agentury Nielsen ji čtenáři označili za jednu z 50 nejschopnějších matek na Twitteru a její blog na rodičovském portálu Babble patří k 50 nejsledovanějším. Žije v Bostonu s manželem a dvěma dcerami.

ASHA DORNFESTOVÁ je zakladatelkou blogu Parent Hacks, věnovaného poskytování  „do očí bijících“ chytrých rad a tipů. Informace z Parent Hacks přebíraly Wall Street Journal, Real Simple, Family Circle a Parents a blog získal nejvyšší ocenění rodičovského portálu Babble v žebříčku 100 nejlepších maminkovských blogů jako „nejužitečnější“ ve třech ze čtyř vyhlášených soutěžních ročníků. Asha žije se svým manželem a dvěma dětmi v oregonském Portlandu.

méně je víceMéně je více

Minimalistické rodičovství

autorky: Christine Kohová, Asha Dornfestová

344 stran

paperback

Vydalo nakladatelství Noxi.

 

Jak je to s tou soutěží?

Nic neobvyklého vás nečeká. Jako vždy máte za úkol najít správnou odpověď na soutěžní otázku v tomto článku. Kromě toho se budete snažit odhadnout, kolik soutěžních tipů se sejde v průběhu celé soutěže. Tento tip můžete každý den jednou změnit a zvýšit si tak šanci na výhru. Jednou denně totiž probíhá kontrola všech tipů, kdy autorům těch překonaných posíláme email s upozorněním. Vyhrát totiž může jen přesný nebo nejbližší vyšší tip.

Soutěž probíhá od 29. června do 12. července 2015. Přidáte se?

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • snany

    Méně je více ,určitě neplatí o množství knih v knihovně. Ráda si přečtu rozmanité názory na výchovu.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist