Kateřina Turzová: Naučila jsem se děti vidět jinak

Kateřina Turzová je velká milovnice čokolády a expertka na její přípravu. Nepovídala jsem si s ní tentokrát ale o této pochoutce. Ptala jsem se na její zkušenosti s kurzem Výchovy Nevýchovou, kterým si se svojí rodinou prošla.

Než vám přetlumočím naše povídání, ráda bych vám Káťu představila…

Kateřina Turzová je milovnice čokolády a expertka na její přípravu. Sama o sobě říká:

„Miluji vůni čokolády, její plnou chuť a rozmanitost. Naučila jsem se používat triky profesionálů v domácím prostředí a své zkušenosti s radostí sdílím, aby si mohl jedinečné čokoládové zážitky vykouzlit každý.“

Více se o ní a její sladké vášni dozvíte na jejím blogu Vůně čokolády.

Pokud byste se chtěli od Káti dozvědět víc i o čokoládě, napište nám to do komentářů 😉 Teď už ale 3× o Nevýchově

Proč ses rozhodla vstoupit do kurzu Nevýchovy?

Víš, že už si vlastně ani nepamatuji, jak jsem se k Nevýchově dostala? Vím, že jsem měla po porodu těžké období. Starší začal strašně žárlit a vyžadoval moji 100% pozornost a já byla vyčerpaná a nervozní matka. Jednoho dne jsem měla pocit, že už snad ani normálně nemluvím a jen pořád křičím.

Nevýchova mi přišla nějak do cesty, já jen klikla a už to jelo. Nejdřív jsem poslouchala mp3 z mobilu při uspávání dětí. Ležela jsem mezi nimi a vsadím se, že jsem usnula vždy první. Někdy jsem si asi ani nestihla poslechnout víc než 2 věty.  Časem se mi něco naposlouchalo a já začala zkoušet zvládat hysterické odchody z hřišť, scény při oblékání a pláč u jídla, koho budu krmit prvního.

Nespornou výhodou kurzu Výchovy Nevýchovou je jeho zpracování. Základem jsou videa, ke každému tématu hned několik. K nim účastníci kurzu dostávají pracovní listy s úkoly a také mp3 nahrávky. To jsou vlastně zvukové záznamy z videonahrávek. Pouštět si je tak můžete při cestě autem, v mhd nebo třeba právě při uspávání dětí.

Co konkrétního se ti díky Nevýchově podařilo zvládnout?

Tak na tuto otázku ti asi neumím odpovědět.

Problémů a projektů ke zvládnutí máme doma pořád hodně a já spíš vidím je, než to co nám už jde. Což je asi na druhou stranu dobře, protože to znamená, že už to považuji za samozřejmost, a tím pádem problém zmizel.

Napadá mě spíš to, co jsem se naučila já a bylo toho opravdu hodně. Například jsem se naučila poznat sama svoje hranice místo přebírání těch zažitých, víc děti sledovat trochu zpovzdálí, než je pořád jen kibicovat a stát jim za zadkem. A vůbec pro mě to nejdůležitější – naučila jsem se děti vidět jinak, a oni na oplátku učí mě žít bezstarostnější a veselejší život každý jeden den.

Je zajímavé, kolik maminek se svěřuje s tím, že kurz Výchovy Nevýchovou především změnil jejich pohled na vztahy v rodině a na život vůbec. První náznaky v tomto směru odkrývá i bezplatný rodičovský rychlokurz, ve kterém se mimo jiné dozvíte, jaký typ rodiče jste a proč vaše děti reagují tak, jak reagují.

Která z rad v kurzu pro tebe byla nejvíc překvapující nebo nejužitečnější?

Hmm. Nejvíc mě asi překvapily a zároveň pobavily nahrávky s ukázkami konkrétních výchovných situací přenesených na dospělácké prostředí. Například rozkazy šéfa v práci apod. Na zážitkových audionahrávkách jsem si hodně uvědomila a daly mi asi nejvíc. Někdy se právě díky nim dokážu zastavit, protože se mi v dané chvíli něčím připomenou a mně v hlavě zasvítí, že takto to tedy opravdu nechci.

Každé téma v kurzu Výchovy Nevýchovou kromě videí, mp3 nahrávek, pracovních listů obsahuje také jedno zážitkové audio. Jedná se o něco jako rodičovskou meditaci, která až neuvěřitelně přesně dokáže přiblížit pocity dítěte v konkrétních situacích, jež se vztahují k probíranému tématu. Díky nim často zapadne ten poslední dílek do skládačky a přichází dost silné výchovné aha momenty.

S touto jedinečnou technikou se můžete seznámit i v bezplatném rodičovském rychlokurzu.
→ → →Neváhejte a vstupte do něj teď hned, ať si to můžete brzy vyzkoušet na vlastní kůži