Zoo Jihlava

Rubrika: Z našich cest

Přestože každý rok jezdíme několikrát do zoo v Jihlavě, tak jsem snad o něm ještě nepsala. Jihlavu najdeme, jak snad každý ví, na Vysočině a zoo je umístěné asi 10 min od centra města v údolí řeky Jihlávky,  v lesoparku Heulos.


Tato zoo se dá využít ke krásné procházce, protože snad jako v jedné z mála se procházíme po rovině a patří k těm menším v ČR. Ale přestože není velká, je zde k vidění více než 200 druhů, včetně těch v přírodě ohrožených vyhubením. Prohlížení si můžete zpestřit ve stylových expozicích, africké vesničce Matongo, asijském parčíku Hokkaido nebo jihoamerická Hacienda Escondido. Vedle africké vesničky najdete pro děti i řadu atrakcí, prolézaček, skluzavek, lanovek a nejdelší tobogán v ČR. Hned vedle dětského koutku v lesnaté části zoo je lanové centrum PraLez. Pro odvážlivce je zde asi 15 vysokých překážek, včetně tří lanovek a nechybí ani okruh pro malé děti, se sedmi překážkami. Cena je dle vybraného okruhu 80 Kč nebo 160 Kč. Také zde najdeme hlavně pro kluky možnost si zajezdit za 50 Kč/5 okruhů na elektro autíčkách.

IMG_2397 IMG_2500 IMG_2525 IMG_2534

My začínáme vždy na pirátské lodi, která je kousek od vchodu, kde se každé dítě vyřádí a hned vedle je samozřejmě maják. Na ten jsem letos i vylezla, ale lépe mně bylo dole na zemi. Hned u vchodu nás uvítal výběh surikat, které jsme nesměli minout, kousek od surikat mají krásný, dřevěný výběh žirafky a zebry. Pak procházíme okolo užasné odpočinkové zóny, kde mají i několik houpacích sítí, bohužel vždy jsou obsazené. Naše oblíbené výběhy jsou u tuleňů, tygrů, medvědů a hroch nás zaujmul, lenoch nechtěl do výběhu.

IMG_2523IMG_2514IMG_2482IMG_2410IMG_2476

Autíčkám a lanovému centru se mi podařilo nějak se tentokrát vyhnout a šli jsme se občerstvit do Okavango-africké vesničky. Zde to funguje sezonně a najdete zde široký sortiment nápojů i jídel. Celoroční občerstvení najdete naproti expozici medvědů, ale po celé zoo je možnost občerstvení i na dalších místech. Zde si dejte pozor na hlavu, domečky mají nízkou střechu a Domča se hned trkal s trámem. Vedle tuleňů je i prodejna hraček a upomínkových předmětů, menší obchůdek suvenýrů najdete i u vchodu. Vstupné je pro dospělé 100 Kč a za děti od 3 let zaplatíte 60 Kč.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Králíček4

  Peťko,ano vydry jsou super 🙂

 • Peťka

  Králíčku, v Jihlavě v ZOO jsem byla. Už je to tedy nějaký ten rok, ale líbilo se mi moc.
  Tuším, že mě tam okouzlily vydry.

 • danasi

  Další pěkný výlet. Bohužel tuto zoo neznám, nebyla jsem tam ani jako dítě. My nejvíce navštěvovali jen Ostravu, Olomouc, Zlín, Dvůr Králové, Ústí nad Lebem

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist