Zoo Brno jak ho neznáme

Rubrika: Z našich cest

Sice každý rok do zoo Brno jezdíme, ale nikdy se mi tam nelíbilo. Všude rozkopané, zarostlé a výběhy prázdné, ale vždy se nechám od Domči zas a znova ukecat a zase jedeme. Tak jako dnes. Ale dnes mě v zoo opravdu překvapili!

Jako vždy když přijedeme do zoo jsme napřed namířili k restauraci U tygra, abychom si dali něco na zub a pak mohli vyrazit na prohlídku zvířátek. Přemýšlela jsem co vlastně mohu Domčovi z jídelního lístku dát a po dohodě s obsluhou jsem vybrala hranolky. Asi je opravdu smažili v tom oleji co Domča může, takže si spokojeně nacpal bříško a vyrazili jsme na vláček. Vláčkem se vždy necháme vyvézt nahoru na kopec, přece ho nebudeme šlapat a pak jdeme pěkně dolů. Dnes jsme po příjezdu nahoru, vyrazili směrem k žirafám a tam bylo pro nás první překvapení. Krásný ze dřeva udělaný výběh pro žirafy a zebry, jsou vidět krásně z blízka. Dokonce je zde i nové občerstvení a hrací koutek pro děti, najdete zde starý džíp a létající balón.

IMG_1304 IMG_1390 IMG_1298IMG_1316

Dokonce jsme měli to štěstí, že jsme viděli včera narozené mládě zebry. Včera se narodilo přímo ve výběhu a škoda, že jsme šli až dnes a neviděli jsme porod zebry v přímém přenosu. Musel to být zážitek. Bohužel nyní jsem si přečetla, že mládě zebry muselo být utraceno, protože i když ho samice chránila, tak bylo zraněné při potyčce se samcem. Což se stalo naštěstí až po našem odchodu a Domča toho tedy nemusel být svědkem.

Najdeme zde další, nové, průchozí voliéry a to u klokanů, kudy vede cesta dolů. Ještě jsme mohli přímo do voliéry k orlům, ale pokud jdete s pejsky, tak ti tam nesmějí. To by se na ně orel mohl vrhnout a tak si na to dejte pozor. Domča při východu z voliéry s úžasem povídá:“My jsme byli v kleci?“

IMG_1419IMG_1403IMG_1364-1

Bohužel jsme neviděli tuleně, na které se Domča těšil nejvíc. Oni jim nyní dvakrát týdně čistí bazén a tak na tu dobu jsou zavřené. My už viděli jak se bazén napouští, ale lachtani zde ještě nebyli.

Ale zase nám to vynahradili medvědi. Viděli jsme lední  i hnědé medvědy, ten jeden chodil na dohled pár metrů a jen tak po nás pokukoval. Ještě jsme si říkali, copak si asi myslí, když tak na nás kouká a chodí sem a tam. No jen mi problesklo hlavou, že snad to mají dobře vypočítané a nestane se, že by po nás skočil.

IMG_1395IMG_1406IMG_1358

Horší je to s parkováním u zoo, je stále jen na pár vozidel, ale dá se zaparkovat v okolí a k zoo si dojít. My raději jedeme vlakem do Brna a z nádraží tramvají č.1 až na zastávku zoo.

Dospělý zaplatí za vstupné 100 Kč a děti 3-15 let 70 Kč,rodinné vás vyjde na 270 kč. Za fotografování dáte 10 Kč,kdo chce sebou pejska, tak za něj 30 Kč. Pokud chcete jet vláčkem, tak jedna cesta je za 20 Kč dospělí a za děti 10 Kč. Nahoře v zoo najdete i Lanáček a za dítě chtějí 60 Kč, ale je to za neomezený počet vstupů.

Domča byl dnes spokojený, byl na své přání v zoo, jel vláčkem, lezl si v Lanáčku a já byla spokojená, že jsem neslyšela: “Můžu si pustit počítač?“


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Rajka

  Moc pěkné počtení,jsem z Brna a ZOO i když je na kopci je přece jenom zážitek.
  A já osobně fandím ledním medvědům…jak ti v tom vedru dovádí ve vodě…
  jen by chtěli asi větší bazén.
  Všem přeji krásné léto.

 • Taky se do Brněnské zoo chystáme, tak snad to brzo vyjde.

 • mura

  Krásný článek a moc pěkné fotky.

 • Králíček4

  Danasi, určitě ještě nějak článek vnikne, nyní jsem na dovoleny a tak se těš 🙂

 • danasi

  Jsem ráda, že tě Domča přemluvil. Díky tomu máme opět překrásný článek. Je vidět, že jste si to oba hodně užili. Fotečky jsou pěkné. Už se těším na další článek.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist