Za zvířátky na Kopeček!

Rubrika: Z našich cest

Kam vás pozvat tentokrát? Určitě to nebude novinka, vzhledem k tomu, že má Domča oblíbené zvířátka. Ano, zase je to zoo, tentokrát v Olomouci na Svatém Kopečku!


Přestože panovala pěkná vedra, tak jsme jedno ráno vyrazili autobusem do Olomouce a říkali jsme si, zdali je tam něco nového. Protože je v tomto zoo hodně stromů, tak ani horko nevadilo. Po příchodu do zoo jsme mezi prvními viděli dva hrochy, také tam upoutali naši pozornost vřískající opice. K medvědovi jsme se museli vracet, protože ráno na nás vystrkoval jenom zadek. U žiraf se staví nový venkovní výběh, ti se konečně budou mít, a my je pak ještě lépe uvidíme. Ale i tak zde měli dost početné stádo žiraf a dokonce se nám předvedlo malé žirafátko. Velký úspěch mělo tradičně stádo koz! Napřed je děti krmili koupenými granulkami přes plot, ale protože jim to nestačilo, tak vlezly i do ohrady. A ani se jim z tama nechtělo.

IMG_0485 IMG_0501 IMG_0538 IMG_0547

Dále jsme obdivovali tři levhartí mláďata, větší koťata leželi kousek od plotu ve stínu, a tak jsme měli štěstí a viděli jsme je z blízka. Ve výběhu tygrů jsme zahlédli jen samce, protože samice je prozatím oddělena a vychovává dvě mláďata narozená v květnu. Na návštěvníky si zvykají po chvílích a pomalu, my jsme to štěstí vidět je neměli.

IMG_0639IMG_0577IMG_0574

Pak jsme se prošli mezi klokany, koukli na velbloudy a žraloky a vyrazili ke stanici vláčku, který s námi projel celé safari. Na safari nepotkáte žádné velmi nebezpečné zvířate, viděli jsme kozorožce, jeleny a losy evropské. Možnost stravování je zde několik a my si na jídlo zašli až nakonec do restaurace u vchodu a děti z okna zpozorovali možnost jízdy na elektro autíčkách, takže po obědě se šli povozit. Úplně nakonec jsme se podívali na skupinku dravců, co byli nějak poraněni a zde se léčili.

IMG_0629IMG_0693IMG_0675

Pokud jedete do zoo autem, tak kousek od vchodu do zoo je parkoviště a jinak vás od vlakového nádraží doveze městský autobus č.11 a 111. Od zastávky zoo je to už kousek do kopečka. Vstupné je pro dospělého 110 Kč a děti od 3 – 15 let zaplatí 70 Kč. Dokonce možná někoho potěší, že do zoo si můžete vzít i svého psího kamaráda, ale pejsci větší než kokršpaněl musí mít i nasazený košíček.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Králíček4

  K parkování se co jsem si všimla využívá i místo u autobusové zastávky zoo,je tam plácek.Právě z tohoto důvodu jezdím vlakem nebo busem,odpadne mi stres na silnici,mám volné ruce a čistou hlavu a užijeme si to.

 • Jarmuschka

  Parkoviště přímo u ZOO bývá často plně obsazné. Ale mají tam už po cestě informační cedule. A to se pak parkuje u Fojtství (kde byla, co si pamatuji, docela dobrá restaurace). A protože k parakování využívají i fotbalové hřiště, místa je tam fakt dost.
  Někomu se zdá, že v ZOO na Kopečku toho moc není. Ale my s holkama jsem tam vždy schopné strávit několik hodin (takových pět…)

 • spulkin

  Tam je opravdu krásně. Až budu mít cestu kolem, tak se určitě zastavím.

 • meggi41

  Opet supr 😉
  Kopecek je teda celkem kopec 😀 pokud si dobre pamatuji..
  Ale pekna je!
  M.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist