Výlet do zoo v Praze

Rubrika: Z našich cest

Při naší cestě do Prahy za dinosaury jsem Domčovi slíbila i zoo, a když měl v srpnu svátek, tak jsme do něj vyrazili. Díky českým drahám, které udělaly až do listopadu výluku vlaků, se nám to trochu zkomplikovalo, ale do Brna k autobusu nás tedy manžel odvezl autem.


Z Brna jsme odjížděli už v 7 h ráno a měla jsem strach, že Dominika nedostanu tak brzo z postele, ale asi se hodně moc těšil, a tak jsme odjeli bez problémů. V autobuse skoro ani nenechal slečnu, co rozdávala sluchátka, domluvit a jen se objevila, tak hned povídal, že on sluchátka chce. Cesta ubíhala bez problémů, na dálnici nebyla žádná nehoda, a tak jsme přijeli přesně na čas. Domča cestou sledoval pohádky a neměl tedy ani čas zlobit. Po příjezdu do Prahy jsme sedli na metro a jeli na nádraží do Holešovic, kde jsme přesedli na autobus jedoucí k zoo. Ten byl tedy hodně plný, ale nic jiného mu nezbylo jako to vydržet, i když se mu to moc nelíbilo. Naštěstí jsme za chvilku dojeli k zoo.

IMG_2684 IMG_2731 IMG_2740 IMG_2781

U pokladny naštěstí žádné fronty nebyly, a tak jsme hned po příchodu zašli na brzký oběd, do super prázdné jídelny. Vše zrovna čerstvě uvařené a na hranolky jsme ještě asi 3 minutky čekali a pan kuchař nám je osobně donesl ke stolu. Vše bylo čerstvé a vynikající, moc jsme si pochutnali. Po jídle jsme vyrazili na prohlídku zvířátek. Dlouho jsme stáli u orangutanů, kde se Dominik bavil tím, jak opičák trucoval, seděl jen zády a nakonec si zalezl až do zadního rohu a hlavu si zakryl krabicí. Ale v ohradě šaškovalo i malé opičátko, jak moc se podobalo Dominikovi, taky takový rarach. Další úžasná zvířata byli sloni, ti zde mají veliké výběhy, je to krásné údolí slonů. Takové stádo slonů jsme snad nikde v zoo ještě neviděli, ve Zlíně mají jen tři a Brno slony nemá vůbec. Jen jsme díky slonům zapomněli jít k žirafám, které najdeme pod údolím slonů. Tak snad někdy příště! Pak jsme jeli vláčkem okruh k rozhledně a zpět, kam jsme se pak vydali ještě jednou, ale druhou stranou po stezce ve skále. Hodně se pak ale zvířáta stahovala do stínu, což bylo v tomhle teple pochopitelné.

IMG_2822IMG_2796IMG_2723IMG_2692

Domču nalákala i voda. U tygrů stál pod mžící sprškou a pak ho nalákal bazének, tam je možné se i koupat. Najdete ho u dětského hřiště a vláčku, takže plavky s sebou. Skluzavkám jsme se vyhýbali, přece jen v tom horku docela tyto atrakce byli rozpálené. Ale je zde možné najít na několika místech různé hřiště a atrakce pro děti. Pak jsme vyrazili konečně k tučňákům a lachtanům, bohužel k lachtanům jsme dorazili až po představení, a tak byl Dominik zklamaný, ale i tak mu to svými kousky lachtan vynahradil. Cestou po zoo si koupil na památku medaile se slonem a gorilou Bikirou, které letos začal sbírat.

IMG_2864IMG_2855IMG_2811IMG_2694

Vstupné pro dospělé je 200 Kč a pro děti od 3 let zaplatíme 150 Kč a za parkoviště vybírají 100 Kč. I když bylo zrovna hodně teplo, tak se nám výlet vydařil a Domča si ho užil a byl moc spokojený. I cesta do Brna byla bez zpoždění, a tak jsme po 19 h byli už i doma. Prožili jsme super den.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Marci55

    V pražské ZOO jsem byla jen jednou a to zrovna když byly povodně.

  • Králíček4

    Danasi,někdy je to únavné,ale já jsem prostě taková,odpočívám aktivně.Nikdy jsem neuměla odpočívat v leže někde na pláži,asi jsem taky krapet hyper a přesně tak,nemám čas stárnout 😀 i když věk napsaný v občance je nekompromisní 😀

  • danasi

    Domča má opravdu prázdniny nadité k prasknutí. Spousta vzpomínek. Mamča si jistě odpočine po prázdninách. I kyž aktivní prázdniny prospějí na těle každému. Člověk je pak věčně mladý, i když všechno v těle bolí.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist