Vycpaniny z muzea

Rubrika: Z našich cest

My si dnes udělali malou exkurzi do Brna. Prohlédli jsme si starou radnici, kde jsme si i něco pověděli o pověsti Brněnského draka a kola a nemohli jsme minout i kašnu Parnas. Protože Brněnské zemské muzeum má ve své péči spoustu památek a to nejen v Brně, tak jsme se na jednu takovou s Dominikem vypravili. Z možností co muzeum nabízí přímo v Brně jsme si vybrali na Biskupském dvoře Faunu Moravy. Jak jinak, šli jsme opět na zvířátka, i když tentokrát byla vycpaná.


V expozici najdeme zástupce obratlovců žijící na území Moravy. Jednotlivé druhy mají ve skupinách, tak jak k sobě patří ve svém přirozeném prostředí. Najdeme zde i malé druhy ptactva, například sýkorky, ale i ty větší jako jsou tetřevy a dropy. Další skupinou co zde najdeme jsou dravci, uvidíte zde malé sovičky, ale i ty velké, třeba orly. To vše najdete v jednom podlaží a zároveň zde mají i expozici ryb a k nim i tři sladkovodní akvária.

DSCN0366 DSCN0367 DSCN0368

Až jsme si to vše prohlédli, tak jsme vyšli do prvního poschodí, kde na nás čekala kolekce vodního ptactva, např. zde byly kachny, labutě a my jsme mohli srovnat bílého a černého čápa. V dalších místnostech na nás čekali různí savci. Byli zde i lišky, jeleni, daňci i kamzíci, a co teprve exponát vlka nebo medvěda a spoustu dalších. Ale našla se zde i podstatně menší zvířátka jako třeba ježek nebo netopýři.

DSCN0421DSCN0386DSCN0408DSCN0403

Domča nadšeně pobíhal od jednoho zvířátka ke druhému, četl si tabulky s informací, co u každého zvířete najdete. Koukat můžete jak hrdlo ráčí, jen se na nic nesmí sahat, ale to přece v žádném muzeu.

DSCN0391DSCN0412DSCN0396

Cena prohlídky celého objektu je 80 Kč a poloviční 40 Kč, pokud jdete jen na stálé expozice, tak je vstupné pouze 50 Kč a poloviční 25 Kč a fotit můžete za 30 Kč. Pokud budete mít čas a chuť, tak zde najdete i další možnosti prohlídek, co Zemské muzeum nabízí. My jsme se spokojili jen se zvířátky. U pokladny máte možnost nakoupení různých upomínkových předmětů.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist