V záplavě květů

Rubrika: Z našich cest

Při naší návštěvě Kroměříže by jsme přece nemohli vynechat Květnou zahradu. Vydejte se s námi, alespoň pomyslně, na procházku touto krásnou zahradou.
Květná zahrada je také někdy nazývána Libosad. Je na půdorysu obdélníka a tvoří ji dvě části – Květnice s kolonádou a zahradní Rotundou, druhá část je Štěpnice se dvěma bazény s sbírkou ovocných stromů.
Po vstupu Dominik užasle povídá:“Jé, to je krásné!“ Ano, po projití skleníků, kde ho ihned zaujala malá vodní nádrž, jsem vyšli přímo do zahrady a zde byly palmy, plno seskupených květin a záhony plné květů, Dominik jen užasle na tu spoustu květin koukal.

IMG_3800IMG_3803IMG_3804

A co teprve zelené stěny labyrintů, tam bloudil a schovával se nám. Hodně ho zaujala i 244 m dlouhá Kolonáda, kam jsme lezli po úzkých točících schodech, kde jsme se točili a točili až se mě motala hlava. Z kolonády byl úžasný pohled na celou zahradu i na okolní město. Kolonáda má celou stěnu vyzdobenou sochami.

IMG_3869IMG_3858IMG_3815

Uprostřed zahrady najdeme rotundu, ve které je Foucaultovo kyvadlo potvrzující otáčení planety Země kolem své osy. Zde je možná komentovaná prohlídka. Po projití celé zahrady jsme dorazili k vodním nádržím s vodotryskem a ve druhé nádrži plavalo hejno zlatých rybek. Nad nádrží byl na odpočinkový kopeček s lavičkou ve stínu velkého stromu.

IMG_3918IMG_3900IMG_3889

Zde si Dominik udělal malou odpočinkovou chvilku, položil se ke stromu a relaxoval. Během procházky mezi stromy jsme si všímali různě pokřivených kmenů a větví a tak jsme si nemohli nevšimnout i budky pro ptáčky umístěné nenápadně ve stromě. Vstupné do zahrady je 70 Kč a děti zaplatí 45 Kč, pokud chcete i do Rotundy, je vstupné 100 Kč a snížené 75 Kč. Celé odpoledne v Květné zahradě jsme završili v kavárně s občerstvením, kde jsme si odpočinuli si při ledové kávě. Pak jsme se vydali zpět k autu a vydali se na cestu domů.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Odvrátí nachlazení, pomohou při alergiích

Občas to vypadá, jako by se proti nám naše prostředí spiklo: pokud nás zrovna netrápí smogová situace z dopravy, přijdou

Čtu dál →

Recenze: Valentýnka a narozeniny

Ivana Peroutková píše nádherné příběhy pro děti. S jejími knihami se setkávám už poněkolikáté. Její příběhy o Aničce mě velice

Čtu dál →

Leona Kysilková: Chci z kluků vychovat samostatně myslící jedince

Leona se přiznala, že byla policajt a že veškeré snahy o výchovu bez křiku, příkazů, zákazů a uplácení u

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist