Ukřičení ptačí kamarádi

Rubrika: Z našich cest

Ač jsem si plánovala volnou, relaxační neděli, tak se po probuzení ozvalo: “Kam pojedeme na výlet?“ A teď honem babo raď! Chvilka přemýšlení, kam by se asi dalo po obědě zajet a bylo vymyšleno. Zajedeme si do papouščí zoo do Bošovic!


Takže po obědě jsme vyrazili, a cestou jsem pobavila i policii. Když jsme odbočovali na silnici, která nás měla dovézt až do zoo, tak nás stavěla policie s dotazem, kam jedeme. No mě v tu chvíli přišla na jazyk věta: “Do Bošovic na ptáčky!“ Nevím jak to pán policajt pochopil, ale popřál nám dobrou chuť a pustil nás dál. Papouščí zoo je soukromá zoo asi 25 km od Brna a Slavkova u Brna, napoleonského města. Na jednom místě uvidítě 27 druhů různých papoušku, setkáme se tu například s žakem, amazoňany, ary žlutolícé i zelenokřídlá a i jinými.

IMG_1174IMG_1150IMG_1131-1IMG_1176

My si po příjezdu koupili i sáček krmení pro dva kozlíky Čertíka a Bertíka, které najdeme v dětském koutku i s několika králíčky. No nevím, který kozlík se jak jmenoval, ale podle chování toho většího bych řekla, že to byl ten Čertík. Domča mu dal granulky a kozel prostrčil čumák ven a Domčovi strčil čumák do sáčku a celý mu ho sebral. Ten skoro ležel smíchy, jak má kozel čumák v sáčku, tak jsem se snažila mu ten prázdný sáček sebrat. No povedlo se a už jsme jen sledovali, jak druhý kozlík Bertík má smůlu. Čertík Bertíkovi nechtěl dát ani granulku, jak se chudák přiblížil, že ochutná taky, tak ho trkal a mečel na něj.

IMG_1191IMG_1141IMG_1111

Po prohlídce zvířátek a papoušků je možné si pochutnat na dobré kávě a domácím medovníku na terase v cafe Kakadu, a nebo si jen tak posedět v altánku a pozorovat papoušky. Děti si mohou vybrat v obchůdku se suvenýry pohlednice, trička a krmení nebo hračky pro papoušky.
Kdo má rád papoušky, tak mu tento výlet doporučuji, není to ani časově náročné. Rodinné vstupné pro 2 dospělé a 2-3 děti je 210 Kč, vstup pro dospělé je 80 Kč a pro děti 3-15 let je 50 Kč. Sáček krmení pro kozlíky je za 10 Kč.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Králíček4

  Děkuji,snažím se, aby si prázdniny užil

 • endlisek

  Domča si moc doma neposedí. Tomu říkám super prázdniny!

 • mura

  Článek mě pobavil i s policií-výlet to musí být krásný.

 • Králíček4

  No já myslela opeřence a policajt už měl asi hlad,bylo to po obědě,takže myslel asi na jídlo 🙂

 • meggi41

  Pani policajti,me pobavili uz prvne od tebe 😀
  Papousci jsou nadherni,hlavne ti cerveni..
  Vy si skratka „nedate pokoj“,uzasnyyy 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist