Traktorové prolézačky

Rubrika: Z našich cest

Kdopak by si nechtěl vyzkoušet posezení v traktoru? Že by jste chtěli, ale nemáte tu možnost? Věřte, že ta možnost existuje!


V Brně v Zetoru udělali netradiční muzeum, ve kterém najdete možnost nahlédnout do bohaté historie traktorů Zetor. Můžete zde cestovat zpátky v čase přes řadu traktorů Crystal, Suprů až po legendární Zetor. Při prohlídce se přesvědčíte, že traktor Zetor je již od roku 1946. Je zde i řada audiovizuálních prvků a multi-dotykové displeje. My jsme se do muzea traktorů vydali už po druhé, Domčovi se zde moc líbí! V tomto muzeu neplatí rčení, nesahejte na exponáty! Naopak, tady se totiž může do většiny taktorů šplhat, můžete se do nich posadit, dokonce je možné otvírat i kapoty. A komu by se nelíbilo, že se může podívat do motoru různých traktorů. Samozřejmě si můžete točit i volantem, jen si nezatroubíte, mají pro jistotu odpojené baterky.

IMG_3934IMG_3933IMG_3956IMG_3966

Takže mimo čtyř exponátů, kam se nesmí, šplhal Dominik do každého traktoru. Točil volantem, zkoušel pedály a zkoušel různé knoflíky. Byl rád, že mu nikdo nezakazuje, aby na to nesahal. Jsou to nejlepší prolézačky v Brně.
Najdete zde i obchůdek pro fanoušky traktorů, kde si můžete dokonce koupit i turistickou známku a spoustu různých upomínkových předmětů. Pro děti zde najdete karty, pexesa, samozřejmě s obrázky s traktory. Seženete zde i čepice, mikiny, hrnečky, omalovánky, i nějaké hračky, prostě na co si vzpomenete.

IMG_3978IMG_3955IMG_3960IMG_3963

Dokonce si zde můžete koupit z automatu kávu a posedět v prvním patře, kde jsou pro malé děti i šlapací traktory.Vstupné je pro dospělé 50 Kč a děti do 15 let v doprovodu dospělé osoby mají vstup zadarmo. My se tam určitě vydáme brzo znovu.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Marci55

  To je supr,tady by se dětem líbilo

 • danasi

  Králíčku, opět musím říji jen, tak dojeď. Nemáš náhodou cestu kolem??? Měli bych zase sekat trávu. Dneska se mi tak nechtělo a Eliška již má kroužky celý týden. Že bych posadila Dominika a bylo by.

 • Králíček4

  Danasi,tak traktor kvůli němu shánět nebudu,ale tvé holky to mají super,to by se Domčovi líbilo.

 • danasi

  Dominik měl opět pěkný zážitek. Mé holky jezdí na traktoru doma, takže by to nebyla zase taková vzácnost. Sice máme menší, ale Eliška již umí sekat trávu s traktorem již od 6 let. Deniska se již letos traktoru nebojí a již semnou seká. Jen co povyroste a dosáhne na pedály jistě bude chtít také sama sekat trávu.

 • alena5

  Tak tady by se našemu mladému líbilo-možnost mačkat,štelovat osahat a ne jen koukat z dálky to je jeho,škoda jen že to to z ruky.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist