Tip na výlet: Ze Starého Města do Uherského Hradiště

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Přestože letošní léto bylo ve znamení vysokých teplot, tak jsme raději volili výlety než válení se u vody. Proto jsme se jednoho krásného, horkého dne ke konci prázdnin rozhodli udělat si výlet do Kovozoo ve Starém Městě. Ráno jsme vyrazili na vlak a ani to tak dlouho netrvalo a vystupovali jsme na nádraží ve Starém Městě.

Z nádraží to není daleko a všude mají ukazatele, a tak máte jistotu, že jdete správně. Také, jak se říká, můžete jít za nosem, tedy tady spíše za majákem, který je vidět už z dálky a tak to nelze minout.

Když jsem přišli blíž, tak už jsme viděli nejen maják Šrotík, ale i pirátskou loď Naděje. Po příchodu byla pro Dominika pirátská loď velkým lákadlem, takže si ji prošmejdil a pokračovali jsme do Kovozoo. U pokladny jsme si koupili nejen vstupenky, ale i magnetku na památku a do turistického deníku i vizitky. K nim jsme si dali razítka. Po vstupu byl Dominik ve svém živlu, všude na něj koukala zvířátka, když byla železná, udělaná z kovu ze šrotiště. Také se zde našli nějaké dřevěné prvky, jako třeba auto.

Areál je docela velký a najdete zde opravdu všechna možná zvířata, od pejsků přes velblouda až po dinosaura. Je zde i výstava starých aut, staré zemědělské stroje. Dokonce najdete na ploše nějaké pracovní vozidla, do kterých je volný přístup a děti si to mohou vyzkoušet. Zároveň je zde i vstup do letadla, takže jeho prohlídka nás neminula. Také je zde možné se svézt vláčkem.

Pokud budete mít hlad, nebo budete chtít jen nějaké občerstvení, tak je zde i jídelna, kde si lze nějaký oběd vybrat. Určitě ale ne pro zastánce zdravého stravování. Měli nějaké hotovky a pak klasika smažené stripsy apod.

Po prohlídce jsme se samozřejmě museli vrátit opět na pirátskou loď a maják, kde se Dominik dostatečně vyřádil.

Pak je možné jít opět na nádraží a odjet domů, ale my jsme zvolili ještě cestu do Uherského Hradiště. Staré Město a Uherské Hradiště je spojené pouze řekou, a tak proč toho nevyužít. Podle mapy to tak daleko není, ale nesmí k tomu být 36 st. ve stínu. Cestou jsme se zastavili u kostela Sv. Ducha, ona ta stavba je zvláštní už zdálky, žádný klasický kostel, ale moderní prosklená stavba s vyhlídkovou věží. Hned pod kostelem je informační centrum a naproti něj je i Památník Velké Moravy. Všude si Dominik udělal radost a koupil si turistické vizitky a dal razítka.

Cestou jsme si udělali malou přestávku u Baťova kanálu, kde jsme se v restauraci osvěžili dobrou limonádou. Pak jsme pokračovali přes řeku do Uherského Hradiště. Zde není od věci navštívit Slovácké muzeum, projít různé památky, kterých je na Slovácku docela dost.

Po příchodu na náměstí v Uherském Hradišti jsme zašli opět pro další razítka a vizitky do informačního centra. V budově bylo možné i posedět u občerstvení, které jsme velice rádi po našlapání 11 km ve velkém horku využili. Pak jsme vyrazili na autobusové nádraží a odjeli jsme do Brna.

Výlet byl krásný, i když v tom teple náročný, ale vrátili jsme se domů plní zážitků i když hodně unavení.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist