Tip na výlet: Stezka korunami stromů Krkonoše

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Bojím se výšek, tak co tam budu dělat? To byla moje první reakce na nápad, zajet se podívat na krkonošskou Stezku korunami stromů. Nakonec mi to nedalo. Mám ráda přírodu, les, stromy. V lese vzhlížím ke korunám stromů a tak co to jednou nezkusit i jinak? Jaké to asi je, dívat se na krkonošské velikány svrchu?

Na Stezku korunami stromů jsme se vypravili květnovou neděli. Příjezd je dobře značen, takže jsme nebloudili. Parkoviště je velké, hned vedle vstupní brány. Své domácí mazlíčky doporučuji nechat doma. Na stezku nesmějí. Můžete je ale nechat ve speciálním boxu u vchodu. Naopak kočárky vzít můžete, stezka je bezbariérová.

Po dřevěném „chodníku“ se vydáváme na cestu. Už od začátku jsme v pěkné výšce. Jsem překvapená, že i když je s námi na cestě docela dost lidí, nic se nehoupe a cítím se vcelku bezpečně. Zábradlí je opravdu skvěle vyřešené a přijde mi dostatečně bezpečné. Na rozhledny nelezu, dělá se mi zle, ale tady mám pocit bezpečí. Pravda, raději se přes zábradlí moc nenakláním, ale jinak mi široký chodník vyhovuje a závratě se nedostavují.

 

Během cesty potkáváme několik infotabulek, kde čerpáme nové vědomosti. Pro děti je připraveno také několik zastavení, které jim zpestří procházku. Užijete si i adrenalinová zákoutí. Poprvé jsem právě zde viděla „vynález“ v podobě držáků na mobil. Na fotogenických místech najdete speciální stojánky, do kterých umístíte své mobilní telefony a můžete si pořídit zajímavé snímky.

Vrcholem stezky je vyhlídková věž. Než vystoupáme vzhůru, ocitáme se naopak úplně dole, v podzemí. Prohlédneme si kořeny stromů, vlastnosti půdy a dozvíme se odpovědi na zajímavé otázky. Věděli jste třeba, jak rychle roste půda? Nebo proč jsou žížaly na povrchu více barevné?

Z přítmí podzemí se vydáváme opět nad koruny. Výška vyhlídkové věže je 45,5 m. Pokocháme se výhledem a sestupujeme zpět dolů. Kdo chce, může si cestu zkrátit a vyzkoušet tobogán, který se vine uprostřed vyhlídky. Vstupenku na tobogán je možné zakoupit u obsluhy. Délka je 80 metrů a je to pěkný sešup.

Celá stezka končí v budově, kde je restaurace, obchod se suvenýry a toalety. Ostatně na lidské potřeby je potřeba myslet ještě před vstupem na stezku, protože nikde není možnost „vystoupit“ a odskočit si. Viděli jsme tatínka, jak sprintoval s malým dítkem dolů z vyhlídky a přesvědčoval ho, aby svoji potřebu vydržel. Jak to dopadlo, netuším. Na samotné stezce jsme strávili asi hodinu a půl. Lze ji projít určitě i rychleji. Myslím, že pro rodiče malých dětí může být nedostupnost toalet problém. Takže radím, odskočit si předem.

Vyzkoušeli jsme i místní restauraci a musím říct, že borůvkové knedlíky byly opravdu vynikající. Ceny za jídlo i pití jsou ale vyšší.

Krkonošskou stezku korunami stromů doporučuji navštívit. Je to určitě zajímavý zážitek pro celou rodinu.

Více informací, otevírací dobu, ceny vstupenek, kalendář akcí a další informace najdete na www. stezkakrkonose.cz.

Napsal/a: Petra H.

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist