Tip na výlet: Pohádkový sklep strašidel a svět miniatur Miniuni

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Venku máme krásné počasí a před námi jsou velké prázdniny. Určitě budete jezdit na výlety a já tady pro vás mám nějaké zajímavé tipy. Zvu vás do Ostravy, kde navštívíme Svět miniatur Miniuni a budeme se maličko bát v Pohádkovém sklepě strašidel.

Pohádkový sklep strašidel

Je stálou expozicí nejenom pro malé, ale také pro velké děti i dospělé.  A pokud máte rádi pohádky, rozhodně tohle místo musíte navštívit. Díky tajuplné atmosféře se budete trochu bát, těšit se, co dalšího uvidíte a také budete obdivovat, co všechno se dá udělat z bývalého sklepení pivovaru. Celá prohlídka je doplněna zvukovou kulisou, která všemu dodá tu správnou atmosféru.

Strašidelné sklepení má 5 komnat. Jako první navštívíte Pavoučí místnost strašlivého pavouka, který nerad uklízí. Hned vedle se můžete podívat jak asi vypadá Peklo, Luciferův trůn a speciální židli pro zlobivé děti. Máte rádi piráty? Pak nesmíte vynechat Pirátský ostrov Pistolus. Síň plná skřítků, strašidel a Pohádkové říše jsou místem, kde si každý najde něco co se mu líbí. Děti se můžou vyfotit jako skřítci a mít tak pěknou památku. A když budete mít pocit, že najednou začala zima nebojte, to jste jenom navštívili zimní království.

Chcete vědět jak to vypadá v dračím břiše? Pak se nechejte jedním hladovým drakem sežrat a prozkoumejte, co všechno v něm je. Tohle je totiž velice hladový drak a už má docela plné břicho, ale jeho srdce je naprosto úžasné. Když si projdete všechny komnaty, nezapomeňte také na obrazy, které najdete viset na zdi. Velice zajímavý je obraz učitelky po návštěvě sklepa strašidel. 🙂

Jakmile projdete celým sklepem strašidel, v horní části si můžete prohlédnout docela velkou sbírku čarodějnic a děti si mohou zahrát stolní hry.

Navštívit – ano či ne?

Za sebe návštěvu pohádkového sklepa rozhodně doporučuji. Prohlídka je velice pěkná a také vstupné není nijak přehnané. Dospělí 30,- a děti 15,- Kč.

Co na to děti?

Naprosté nadšení a chtějí se tam zase o prázdninách podívat. Nevím co se jim líbilo nejvíce, ale nadšeni byli i z toho, že díky osvětlení byla bílá barva na oblečení i botech neuvěřitelně zářívá.

Kde Pohádkový sklep strašidel najdete?

V centru města Ostrava, v areálu Výstaviště Černá louka.

Otevírací dobu, vstupné a další informace najdete na webových stránkách www.strasidla.cerna-louka.cz.

Miniuni

Nebo také výstava miniatur. Rozhodně nejde o nic maličkého, takže lupu potřebovat nebudete. 🙂 Výstava miniuni vás zavede do jiného světa. Nabídne vám svět jako na dlani. Ukáže vám 7 divů světa. Prohlédnout si můžete více než 30 modelů známých staveb v měřítku 1:25 a nechybí zde ani dvanáctimetrová Eiffelova věž, která je dominantní stavbou celého areálu.

Mně se nejvíce líbily starověké modely, protože mám ráda cokoliv, co se týká mytologie. Děti byly nadšené ze všeho. Nevím zda jsem měla tenhle pocit jenom já, nebo i další lidé, ale bylo neuvěřitelné stát před nějakou stavbou, vidět ji jak vypadá v plné kráse a přesto vědět, že jde jenom o model. I přesto to na mně velice silně zapůsobilo. Měla jsem možnost prohlédnou si známé stavby zblízka a bylo to neuvěřitelné.

Kromě expozice venku, protože veškeré modely významných budev se nachází ve venkovní části, si můžete také prohlédnou výstavu modelů evropských hradů, zámků a historických lodí uvnitř. Milovníci vlaků a železnic si zde také přijdou na své. Těšit se mohou na historické vlakové zařízení, signalizaci, kancelář výpravčího, uniformy a další zajímavosti.

Pro děti je v areálu připravena i další zábava ve formě prolézaček či houpaček a nejenom pro kluky je zde Dobývání hradu. Tahle atrakce je zpoplatněna částkou 10,- ale děti se u ní vyřádí. 🙂 Co mě docela mrzí bylo to, že ve venkovním areálu nejezdil vláček. Areál má totiž funkční systém železniční tratě s vláčky, letištěm a dokonce i vodní plochou s parníkem.

Jenomže se nemůžu divit, protože nám ten den zrovna moc počasí nevyšlo a pěkně nám pršelo. Ale mé děti to od návštěvy Miniuni vůbec neodradilo, naopak.

Na druhou stranu to mělo jednu výhodu, celé Miniuni jsme měli jenom pro sebe, protože moc lidí v dešti po venku nechodí. 🙂

Kde Miniuni najdete?

V centru města Ostrava, v areálu Výstaviště Černá louka, za Divadlem Antonína Dvořáka.

Otevírací dobu, vstupné a další informace najdete na webových stránkách www.miniuni.cerna-louka.cz.

A teď ještě něco pro pány –  Expozice historických motocyklů

Nejen pánové si mohou prohlédnout motocykly z období 20. – 70. let minulého století. Tuto expozici najdete kousíček od Pohádkového sklepa strašidel.

Kde Expozici historických motocyklů najdete?

V centru města Ostrava, v areálu Výstaviště Černá louka. Kousíček od Pohádkového sklepa strašidel.

I přes špatné počasí se výlet všem líbil. Děti se do Pohádkového sklepa strašidel i Miniuni chtějí zase podívat. Takže se tam znovu vydáme, tentokrát za lepšího počasí, ale určitě jde o místa, které zase rádi navštívíme. Nakonec bych vás ráda pozvala na akci, která se připravuje na Slezkoostravském hradu.

„Víte, kde spí v létě čerti a na které nástroje rádi hrají“

To je prázdninová letní soutěž pro děti, která bude probíhat v období od 30. 6. – 25.  8. 2017. V různých koutech hradu budou schováni čerti s jejich pelechy. Úkolem především dětských návštěvníků bude najít všechny skrýše čertů, poznat nástroje, na které rádi hrají, vyplnit kupón a vhodit ho do losovací urny.

Všechny informace o hradu i letní soutěži najdete na webových stránkách www. hrad.cerna-louka.cz.

Ostravské výstavy, a.s. – obchodní společnost města Ostravy založená v roce 1998. Činnost obchodní společnosti se zaměřuje především na pořádání výstav, veletrhů, kongresů a konferencí a dále správu majetku statutárního města Ostravy, zejména areálu Výstaviště Černá louka, areálu městečka miniatur – Miniuni, Slezskoostravského hradu a městské tržnice.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Kyller

    To vypadá moc zajímavě. Děkuji za tip na prázdninový výlet.

  • Peťka

    Věděla jsem, že někde v ČR je svět miniatur, ale netušila jsem kde. Už to vím a určitě se do Ostravy brzo vypravím. Díky za tip.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist