Tip na výlet: Největší tújové bludiště v ČR – Praha Radotín

Rubrika: Z našich cest

Protože léto je v plném proudu a zdaleka ne všechny dny jdou trávit u vody na koupališti, určitě každá mamina jako já vymýšlí různé varianty výletů. Nejednou nám srdce poposkočí u těch rozzářených očí a úsměvu od ucha k uchu, kdy nám naše děti sdělují, jak to bylo super a jak si to užily. Jedním z tipů na výlet je Přírodní bludiště Radotín o ploše 1900 m2.

Je z 850 stromků tújí, tvoří jej 950 m cestiček, výška je 230 cm, takže jde opravdu o skutečné bludiště. Nachází se ve sportovně relaxačním areálu v Praze – Radotíně. A my jsme si to s mým 4,5letým Kubou a mou maminkou vážně užili…

Ač se jako žena považuji hrdě za tu, která má orientační smysl a nemyslela jsem, že to bude taková věda. Milý pán u vstupu nám předal kartičku s 6 pohádkovými postavami a k nim jsme měli najít na razítku jejich dvojici někde v bludišti. Každý dostal svou hrací kartu a hurá do toho.

Ze začátku jsem si říkala, že to bude jednoduché, jedno razítko, druhé…. Ale po chvilce… tady už jsme byli, ne? Tak znovu. Lehce jsem se usmála na mamku a obě jsme Kubovi potvrdily, že ano, tady jsme byli. Za chvilku, než jsem se stihla otočit, už jsem byla sama a jen jsem v poklidu zakřičela na Kubu, jestli má u sebe babičku. 🙂 Oba se ozvali, jsou spolu, uf… tak to není možný, přece jsem tady… a jupí… další razítko!

Po chvilce jsem potkala toho svého jediného milovaného chlapa na tomto světě, který se mi strašně ustaraně pověsil na krk, aby se mi už neztratil.

Upřímně… Než jsme sehnali všech 6 razítek, trvalo nám to asi 1,5 hod. A při posledním razítku byla už i dost legrace. Mladý pár jsme potkali asi po milionté, když mi ta slečna povídá:

Taky vám chybí zajíc, co? Toho už asi někdo snědl včera…

Potom rodinka s dvěma dětmi – tatínek s jedním děckem a maminka s druhým. Taktéž se nás ptali, zda nevíme, kde je „ten“ zajíc? 😊

Ve finále si Kuba sedl do tújí a stávkoval, že tam počká, ať jde maminka s babičkou hledat zajíce. Při představě, jak hledám své dítě příštích milion let, jsem mu nařídila, aby se od babičky nehnul a vyrazila jsem hledat zajíce sama.

Našla! Ale přiznám se, že vůbec nevím kde.

U milého pána jsme odevzdali razítka ke kontrole, dostali bonbon a úspěšně si plácli, že jsme to vlastně dokázali a další prázdninový úkol byl splněn!

Jakmile budete mít cestu, určitě neváhejte, je to prima sranda. A bludiště bude už jen do konce září, potom definitivně končí, takže neváhejte!

Celodenní vstupné s možností opakovaného vstupu:

Děti – 40 Kč

Dospělí – 50 Kč

Rodinné 2+2 – 130 Kč

Informace o aktuální otevírací době naleznete zde.

Napsal/a: Zikminka

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist