Tip na výlet: Největší tújové bludiště v ČR – Praha Radotín

Rubrika: Z našich cest

Protože léto je v plném proudu a zdaleka ne všechny dny jdou trávit u vody na koupališti, určitě každá mamina jako já vymýšlí různé varianty výletů. Nejednou nám srdce poposkočí u těch rozzářených očí a úsměvu od ucha k uchu, kdy nám naše děti sdělují, jak to bylo super a jak si to užily. Jedním z tipů na výlet je Přírodní bludiště Radotín o ploše 1900 m2.

Je z 850 stromků tújí, tvoří jej 950 m cestiček, výška je 230 cm, takže jde opravdu o skutečné bludiště. Nachází se ve sportovně relaxačním areálu v Praze – Radotíně. A my jsme si to s mým 4,5letým Kubou a mou maminkou vážně užili…

Ač se jako žena považuji hrdě za tu, která má orientační smysl a nemyslela jsem, že to bude taková věda. Milý pán u vstupu nám předal kartičku s 6 pohádkovými postavami a k nim jsme měli najít na razítku jejich dvojici někde v bludišti. Každý dostal svou hrací kartu a hurá do toho.

Ze začátku jsem si říkala, že to bude jednoduché, jedno razítko, druhé…. Ale po chvilce… tady už jsme byli, ne? Tak znovu. Lehce jsem se usmála na mamku a obě jsme Kubovi potvrdily, že ano, tady jsme byli. Za chvilku, než jsem se stihla otočit, už jsem byla sama a jen jsem v poklidu zakřičela na Kubu, jestli má u sebe babičku. 🙂 Oba se ozvali, jsou spolu, uf… tak to není možný, přece jsem tady… a jupí… další razítko!

Po chvilce jsem potkala toho svého jediného milovaného chlapa na tomto světě, který se mi strašně ustaraně pověsil na krk, aby se mi už neztratil.

Upřímně… Než jsme sehnali všech 6 razítek, trvalo nám to asi 1,5 hod. A při posledním razítku byla už i dost legrace. Mladý pár jsme potkali asi po milionté, když mi ta slečna povídá:

Taky vám chybí zajíc, co? Toho už asi někdo snědl včera…

Potom rodinka s dvěma dětmi – tatínek s jedním děckem a maminka s druhým. Taktéž se nás ptali, zda nevíme, kde je „ten“ zajíc? 😊

Ve finále si Kuba sedl do tújí a stávkoval, že tam počká, ať jde maminka s babičkou hledat zajíce. Při představě, jak hledám své dítě příštích milion let, jsem mu nařídila, aby se od babičky nehnul a vyrazila jsem hledat zajíce sama.

Našla! Ale přiznám se, že vůbec nevím kde.

U milého pána jsme odevzdali razítka ke kontrole, dostali bonbon a úspěšně si plácli, že jsme to vlastně dokázali a další prázdninový úkol byl splněn!

Jakmile budete mít cestu, určitě neváhejte, je to prima sranda. A bludiště bude už jen do konce září, potom definitivně končí, takže neváhejte!

Celodenní vstupné s možností opakovaného vstupu:

Děti – 40 Kč

Dospělí – 50 Kč

Rodinné 2+2 – 130 Kč

Informace o aktuální otevírací době naleznete zde.

Napsal/a: Zikminka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist