Tip na výlet: Muzeum záhad v podzemí Slezskoostravského hradu

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Přestože jsem se narodila a větší část života prožila v Ostravě, tak teprve teď jsem poprvé navštívila Slezskoostravský hrad. Dnes vás ale nezvu na prohlídku hradu, to třeba příště, ale podíváme se do podzemí hradu, kde najdete jedinečnou expozici Muzeum záhad.

Na vzniku nové expozice se podílel český spisovatel, scenárista a záhadolog Arnošt Vašíček.

Najdete zde záhady světové, ale také naše české. A pokud si pamatujete seriál Strážce duší, který běžel na ČT1, tak se určitě rádi podíváte na trojrozměrné rekvizity právě z tohoto seriálu. Přestože expozice není nijak velká, najdete zde spoustu zajímavostí. Ať už těch co si můžete přečíst, tak těch, které můžete vidět. Pokud máte rádi záhady a tajemno, máte se na co těšit.

Draci, dinosauři, neznámí tvorové a příšery z pravěku nebo tajemná Chupacabra? Kdo nebo co byli divní lidé? A jak je to s mimozemšťany? Tajemné masky, mapy, trpasličí démoni i templáři a upíři. Jaká tajemna se skrývají u nás? Jste zvědaví? Tak to musíte navštívit Muzeum záhad, nemohu vás přece připravit o to kouzlo tajemna.

Muzeum záhad zachycuje svět v celé jeho rozmanitosti, nebezpečnosti i kráse. 3D modely jsou úžasné a nejenom u dětí budou mít úspěch. Dětem se líbil drak z jezera Chini i smraďoch Mapinguari z jihoamerické džungle, létající ještěr a velice povedená je i chupacabra. Díky popiskům se dozvíte spoustu zajímavostí.

Co mi zde chybělo, byla nějaká lavička, na kterou si můžete sednout.

Po prohlídce záhad můžete navštívit také čerty. Víte, že přímo pod vámi je peklo? Podívejte se, kudy se do pekla můžete dostat, a hlavně navštivte čertí školu. Jak a co se učí čerti? Věřím, že dětem se bude nejvíce líbit, jak dlouho trvá hodina a přestávka. Hodina trvá 5 minut a přestávka 100 let.  Čertovská škola je doplněna zvukovou kulisou, tak si to určitě nenechte ujít.

Muzeum záhad je zajímavou expozicí, kterou musíte určitě navštívit. A když to spojíte s prohlídkou hradu či návštěvou Pohádkového sklepa strašidel, Miniuni nebo Expozicí historických motocyklů máte co dělat celý den.

Dětem se zde velice líbilo a tak plánujeme další výlet a možná využijeme i akci, která zde bude probíhat:

„Víte, kde spí v létě čerti a na které nástroje rádi hrají“

Prázdinová letní soutěž pro děti, která probíhá v období od 30.6. do 25. 8. 2017. V různých koutech hradu budou schováni čerti s jejich pelechy. Úkolem dětských návštěvníků je najít všechny skrýše čertů, poznat nástroje, na které rádi hrají, vyplnit kupón a vhodit ho do losovací urny.

Kde Slezskoostravský hrad najdete?

Zaparkovat můžete v areálu Výstaviště Černá louka, pak už jenom stačí přejít lávku a dojít k hradu. Cesta trvá max. 10 minut z parkoviště.

Všechny informace o hradu i letní soutěži najdete na webových stránkách www.hrad.cerna-louka.cz.

Na závěr bych ráda použila citaci, která mi k muzeu záhad naprosto sedí:

Náš svět není tak obyčejný, jak se na první pohled zdá. Kdesi hluboko pod nánosem všednosti jsou ukryty stopy fascinujících tajemství. Útržky dávno odvátých dějů, minulost plná záhad a nevysvětlitelných okamžiků.

 

Ostravské výstavy, a.s. – obchodní společnost města Ostravy založená v roce 1998. Činnost obchodní společnosti se zaměřuje především na pořádání výstav, veletrhů, kongresů a konferencí a dále správu majetku statutárního města Ostravy, zejména areálu Výstaviště Černá louka, areálu městečka miniatur – Miniuni, Slezskoostravského hradu a městské tržnice.

 

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Kyller

    Škoda, že to máme daleko. Ale někdy třeba zavítáme. Děkuji za tip.

  • Peťka

    Tak to je taky parádní tip na výlet! Moc děkuji.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist