Tip na výlet: Muzeum lega v Praze

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Tentokrát vás zvu na výlet, který si užije celá rodina. Do Muzea lega blízko Národní třídy v Praze. Muzeum se nachází v podzemí obchodu s legem, kde po prohlídce můžete koupit jak celé sady lega, tak i jen dílky, které vám chybí. Ale k tomu se ještě vrátím. Teď zpátky do muzea.

Hned na začátku – ještě na schodech do podzemí – vás i děti uchvátí lanovka, která sama jezdí. Poté vejdete do první velké haly, uprostřed níž je postavené město z Lega City, v němž jezdí vlak, který tlačítkem sami ovládáte. Jsou tam také svítící popeláři (další tlačítko) a po stisknutí třetího tlačítka se roztočí vrtule vrtulníku. Děti jsou naprosto nadšené. Dospěláci zase ocení, jak je vše propracované do nejmenších detailů – včetně stromečků, kytiček, trávy, basketbalových košů, značek u silnic…

V té samé hale u stěny lákají děti další tlačítka: po zmáčknutí tam pak jezdí různé druhy vlaků od parních po nákladní – a nikdy se nesrazí. Můj malý syn by u této stěny vydržel tak dlouho, že bych si stačila přečíst román 😉

V této hale je také jeden hrací stolek, u kterého si děti můžou postavit svůj model. Tvořiví tatínci se většinou rádi přidají.

 

V dalších prostorách chodeb je spousta dalších modelů z Lego City, Lego Technic, Lego Racers – podívaná zvlášť pro větší kluky. Pro holčičky, aby nebyly ochuzené o ovládací tlačítka, je na jedné ze stěn několik domečků, které se po zmáčknutí tlačítka rozsvítí.

Celé muzeum je protkáno i obrovskými modely, jako jsou dvě Sochy Svobody (větší a menší), Krtek (po stisknutí tlačítka mluví), Národní divadlo, Tower Bridge a další. U některých z nich je pro zajímavost uvedeno, jak dlouho trvalo model sestavit.

Při prohlídce se vůbec dovíte celou řadu věcí z historie lega: Víte např., že Lego Duplo se začalo vyrábět již v roce 1969? Anebo že pomník Tádž Mahal z lega má 5922 dílků a je vůbec největší stavebnicí společnosti Lego?

A konečně na jednom konci podzemní chodby je také samostatná hernička s kobercem pro děti, čtyřmi stolečky na tvoření a skluzavkou, která vede přímo do lego kostiček. Rodiče zatím spočinou na příjemné lavičce.

Druhá část pak vede nahoru nad úroveň obchodu, kde se nachází ještě expozice Lego Star Wars. To je také podívaná spíše pro starší děti a modelů je skutečně nepočítaně.

A ještě jednu věc musím zmínit – mně muzeum připomnělo dětství, protože v jednom z exponátů jsem poznala loď, kterou jsem jako malá dostala od táty. Tehdy ji koupil někde na služební cestě na Západě, protože u nás lego vůbec nebylo k dostání.

Když opustíte muzeum, můžete si i nějaké lego koupit domů. Dobré je, že nemusíte kupovat celé balení, ale např. jen některé kostičky. Obsluha je milá a strašně obětavá – mně např. pomohli vybrat kostičky na vrtulník, protože syn na to sám nestačil, a já zas nemám tu správnou představivost 😉

Muzeum lega můžu tedy jedině doporučit, užijete si spoustu zábavy a vy dospěláci se možná i ponoříte do nostalgie starých časů.

Muzeum lega můžete kromě Prahy navštívit také v Kutné Hoře, Liberci, Špindlerově mlýně nebo v Jeseníkách.

Muzeum lega

Národní 362/31, Praha 1

Otevřeno: denně od 10 do 20 h

Více informací a ceník vstupného naleznete na www.muzeumlega.cz.

Napsal/a: Markéta Hubáčková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Kyller

    Moc pěkný tip na výlet s dětmi. Jak budou děti zdravé, určitě zajdeme. Děkuji za tip.

  • Peťka

    Markéto, hezky napsáno. Děkuji za tip!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist