Tip na výlet: Letní dětský a lanový park Bílá

Rubrika: Cestování, Z našich cest

V dalším krásném letním dni jsem tady s tipem na výlet, který si užijí nejenom děti, ale také vy. Navštívili jsme dětský letní a lanový park Bílá v Beskydech, kde naleznete spousty zajímavých aktivit. A to v prostředí krásných hor, uprostřed lesů. Místo je to opravdu nádherné a ideální snad pro každého, od malých dětí až po seniory.

Letní a lanový park nabízí spousty krásných aktivit, u kterých všem doslova uteče čas tak rychle, že se ani nenadějete a bude zavírací doba.

Na co se děti mohou těšit?

Je toho opravdu hodně, tak například: indiánská vesnice, šmoulí vesnice, Gargamelův hrad, nafukovací skákací hrad se skluzavkou, obří pískoviště, minigolf, trampolíny, tubing, vzduchová trampolína, dětská lezecká stěna, prolézačky, šlapací auta BERGTOYS, chodník pro bosé nohy, dětskou džungli, mini zoo.

Rodiče si mohou odpočinout v odpočinkové zóně, kterých je v areálu hned několik a ze všech budou mít přehled, kde se jejich ratolest nachází. A pokud bude opravdu takové horko jako v posledních dnech, určitě doporučuji využít bazén s lodičkami či aquazorbing. V dětském lanovém parku příjde vhod  vodní svět, kde si děti vyzkoušejí např. Archimedovu spirálu a zjistí, jak teče voda, udělají si svůj vodotrysk a vyzkoušejí si lanový park ukrytý ve stromech, vykopou si kostru ukrytou v písku a můžou rýžovat poklad. V lese je umístěna houpací síť, kde si můžete odpočinout a kochat se krásnou přírodou.

Je těžké říct, co bylo nejlepší. Dětem se líbilo úplně všechno. Ale na dvou atrakcích strávily opravdu hodně času. A to na tubingu a šlapacích autíčkách.

Tubing – jízda na speciálních pneumatikách tvarovaným korytem. U dětí velice oblíbené a vždy tam bylo docela plno.

Letní dětský a lanový park Bílá je naprostá senzace a návštěvu zde mohu opravdu doporučit. Pro děti to je ráj, kde si rodiče mohou i odpočinout, ale určitě vám to nedá a budete „prolézat“ atrakce společně s dětmi. Některé atrakce jsou placené – aquazorbing, koloběžky, kola, bungee trampolína, ale jinak je vše v ceně vstupného. Pokud si připlatíte, můžete děti pustit také na animační program, který je dopoledne i odpoledne. Vypůjčit si můžete kola, koloběžky nebo rodinné šlapací auto BERGTOYS. Prostě si zde užije celá rodina.

Kousíček od dětského a lanového parku je také lanovka, kterou mohu vřele doporučit. S dětmi můžete podniknout dobrodružnou cestu. Vydat se můžete s pašeráky na Pašeráckou stezku nebo Zbojnický chodník.

Pašerácká stezka

Nemohli jsme ji vynechat, vyzkoušeli jsme a dětem se velice líbila. Začátek je u lanovky, kterou se necháte vyvézt nahoru. Celá trasa má asi 2 km, během kterých děti prochází jištěnou cestou zpátky do údolí Bílá. Děti cestou plní úkoly a dozvídají se, jak a co se pašovalo. V pokladně se dokonce dá zapůjčit pašerácký balíček, ale to jsme předem nevěděli, takže nevím co v něm je, nebo k čemu slouží.

  

Trasa je jednoduchá, pěkná a děti si to opravdu užily. Není ale vhodná pro kočárky. S kočárkem doporučuji raději Zbojnický chodník, který je dlouhý 3 km a také zde najdete úkoly pro děti.

Doporučení na závěr

Pokud se na Bílou vydáte, rozhodně chybu neuděláte. Jenom doporučuji nejdříve lanovku a pak dětský park. Protože jinak by se vám mohlo stát, že na lanovku už děti nedostanete. 🙂

Otevírací dobu, ceník, mapu areálu, online kamery a všechny další informace najdete na www.skibila.cz, nebo na www.sunoutdoor.cz.

Parkování je velké a bezplatné, takže se vydejte na Bílou a užijte si skvělou zábavu.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist