Tip na výlet: Hrubá voda

Rubrika: Z našich cest

Krásné počasí láká k výletům. Proč sedět doma, pojďte raději společně něco podniknout! Také prázdniny nás nutí přemýšlet a vymýšlet kam s dětmi jet, co podniknout, jak je zabavit. Co třeba zkusit Hrubou vodu?

Resort Hrubá Voda leží v Nízkém Jeseníku, v Přírodním parku Údolí Bystřice, jenom kousek od Olomouce. Pokud to tedy nemáte daleko, můžete navštívit krásné místo uprostřed přírody. Hrubá voda je tak trochu skryta od ruchu města, je vložena do krásné přírody. Je tedy ideální pro všechny milovníky přírody, turistiky a sportu. Máte rádi spíše ruch a město? Do Olomouce se dostanete vlakem do půl hodiny. A vlak jezdí co hodinu, takže se nemusíte bát, že někde zůstanete trčet.
Areál Hrubá voda nabízí sportovní i turistické vyžití a je ideální pro rodiny s dětmi. Tří hvězdičkový hotel nabízí ubytování, takže zde můžete zůstat i déle než jenom na celodenní výlet.

V prostoru areálu najdete minigolf, discgolf, bungee trampolíny, lukostřelba, jízdy na koních, lukostřelba, dětskou zónu, hřiště. Dneska vás zvu na Kamzíkovou stezku ve stromech.

Kamzíkova stezka ve stromech je nově otevřená od 10. 6. 2017. Jde o unikátní stezku v korunách stromů pomocí prolézaček a různých překážek. To vše ve výšce 13 metrů nad zemí. Na první pohled se může zdát, že je to docela nebezpečné a některé překážky jsou opravdu náročné.

Vstup je povolen pro děti už od 3 let. Bez doprovodu na stezku mohou děti od 7 let. Díky stromům a umístění stezky jsou děti chráněni i před sluníčkem, což je dobře. Protože děti prolézáním stezky vydrží opravdu dlouho. Díky systému prolézání je zde několik tras, děti si tak mohou vybrat nejenom kudy a kam chtějí jít, ale také náročnost trasy. Nahoře si také mohou odpočinout na lavičce.

Kamzíkova stezka je určena pro všechny, zabaví se zde děti i dospělí. A pokud nechcete jít na Kamzíkovou stezku, můžete vyzkoušet jiné sportovní aktivity nebo cyklistiku, projít se ke zřícenině hradu nebo se jít saunovat. Pokud vás ovšem dostihne hlad, můžete navštívit pěknou hospůdku, kde se můžete najíst a dát si domácí zákusek. Jako třešinku na dortu si můžete nechat bobovou dráhu, která je zasazena do krásného prostředí hrubovodských lesů.

Kamzíkova stezka je ráj pro děti. Určitě stojí za to vydat se do Hrubé vody. Co bych ale uvítala je např. nějaká „permanentka“ nebo vstupenka na všechny atrakce, za zvýhodněnou cenu. Každá atrakce se totiž platí zvlášť, a tak si budete muset připravit poněkud vyšší obnos peněz, pokud budete chtít vyzkoušet všechny nabízené atrakce.

Resort Hrubá Voda: „Od 1. 7. tato možnost je. Jedná se o zvýhodněné rodinné vstupné za atraktivní cenu. Je zde také možnost pořídit si Resort Card, kdy je potom drtivá většina atrakcí o 20% levnější pro držitele karty. Pokud tedy chcete ušetřit nějakou tu korunku, určitě je to zde možné.“

Jedna věc mi ale docela vadila. Vstup na Kamzíkovou stezku je 90,- pro dospělého a 60,- pro dítě. Háček je v tom, že pokud si budete potřebovat odskočit, už se nemůžete vrátit. Teda můžete, ale musíte si koupit novou vstupenku. Takže tohle by bylo dobré trochu pořešit. Protože pokud si dítě po 20 minutách vzpomene, že nutně potřebuje jít na záchod, budete muset koupit nové vstupenky, abyste se mohly zase vrátit.

Resort Hrubá Voda: „Prosíme tedy rodiče, aby na toto mysleli dopředu a děti si došly na wc před vstupem. Na Kamzíkově stezce se pak mohou dosytosti vyřádit. Zábava je to opravdu na několik hodin.“

Jak se výlet líbil dětem?

Byly nadšené. Na Kamzíkově stezce vydrželi přes dvě hodiny. Na stezce ve stromech byly poprvé, takže to pro ně byla novinka a jsou moc rádi, že tam byly.
Počasí nám také vyšlo, nebylo moc horko a všichni si výlet užili.

Otevírací doba:

Pondělí – neděle 9:00 – 19:00 h

CENÍK

Dítě (do 12 let)     60 Kč     jednorázové vstupné

Dospělí                 90 Kč     jednorázové vstupné

Rodinný vstup    220 Kč    2 dospělí a 2 děti do 12 let (jednorázový vstup)

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist