Tip na výlet: Farma Blaník

Rubrika: Volnočasové aktivity, Z našich cest

Také vaše děti rády navštěvují různé zoo, parky se zvířátky apod.? Chtěli byste dětem přiblížit život na venkově a přitom si užít zábavu? Jedním z tipů pro vás může být Farma Blaník v Ostrově u Louňovic pod Blaníkem. 

Pokud se na Farmu Blaník budete chtít vydat, vyražte autem. Ideálně po dálnici D1. Pokud pojedete z Prahy jako my, nebo klidně od Brna, na 49. km sjeďte směrem na Vlašim a odtud už je cesta značená. Přiznám se, že bez nich bychom asi netrefili, tak jsme je přivítali.

Parkoviště je zde na louce a při naší návštěvě byl míst dostatek. Jelikož jsme farmu navštívili ve všední den, dalšími návštěvníky byly školky.

Na 10 hektarech, v krásné přírodě pod Blaníkem, si s dětmi můžete užít vcelku příjemný a poklidný den. Návštěva zde určitě není na hodinu, počítejte s cca půldnem.

Hned u vstupu děti dostanou mapu s různými úkoly a hledají zdejší poklad. To je příjemné zpestření. Děti zde mohou krmit zvířátka či se povozit na ponících. (Za naší návštěvy povožení na poníkovi možné bohužel nebylo, nám to ale vcelku nevadilo.) Děti se zde vyřádí také na skluzavce (jedna má opravdu velký sklon, doporučuji tedy děti dole chytat), povozí se na odrážedlech či traktorech, zaskáčou na obří trampolíně (já jí říkám „bublina“), vyzkouší své znalosti z přírody a také svou zručnost.

Hned u vchodu se nachází WC, je zde jediné, takže se sem v případě potřeby budete vracet. Není to ale nijak daleko. Co mne zde ale potěšilo, je dostatek míst k odpočinku a posilnění. Jsou zde stoly s lavičkami, altánek apod. Jediné, co bohužel nemohu zhodnotit, je Zahradní restaurace přímo ve farmaparku. V době naší návštěvy byla zavřená.

Ze zvířátek jsou k vidění koníci, prasátka, dravci, slepice, mini kozy apod. Co se hledání pokladu týče, skřítci jej schovali opravdu důkladně, je třeba mít oči na stopkách. Plnění jednotlivých úkolů na cestě za pokladem hlídají a spravedlivě hodnotí rodiče. Na konci děti čeká malá odměna.

Farma Blaník ale nenabízí jen tuto zábavu. Součástí je také malá farma na půdě pod střechou bývalé sýpky, Restaurace „U Mančalů“ a je zde také možnost ubytování. Pokud se zde ubytujete, do Farma Parku máte vstup kdykoli.

Sama za sebe se přiznám, že i přes těch pár nedostatků, které jsem za naší návštěvy shledala, chystáme se sem podívat ještě jednou, v době prázdnin, kdy to tu bude „žít opravdovým životem“. Děti se těší už teď.

 Farma Blaník

Otevřeno denně, prodej vstupenek 10 – 17 hod.

Celodenní vstupné

  • děti 2 – 18 let / studenti / důchodci, ZTP 100 Kč
  • dospělí 140 Kč
  • rodina 2 + 1 340 Kč
  • rodina 2 + 2 440 Kč
  • rodina 2 + 3 530 Kč

Děti hradí vstupné od 2 let.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Konec zlobení

Na pulty knihkupectví se dostává novinka z pera autorky Zuzany Pospíšilové s názvem Konec zlobení. Kniha, bohatě doplněná zajímavými

Čtu dál →

Recenze. Tvoříme hry pro děti a s dětmi

Hrajete rádi hry? Dnešní nabídka her je v obchodech obrovská. Můžete koupit opravdu cokoliv a některé hry nabízejí i

Čtu dál →

Recenze: Velká kniha lidových obyčejů a nápadů

Je docela škoda, že lidové zvyky pomalu zanikají. Přitom jde o naše svátky a lidové obyčeje, které pomalu upadají

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist