Taková normální rodinka jede na dovolenou aneb expedice Eliverka I

Rubrika: Z našich cest

546016_zakopane_-_fairyland_lookAhojky,
už jsem tu zase s povídáním o naši „normální“ rodince. Tentokráte to sepsal náš taťka.
Vaše Líza

Jak to začalo…

Tak už přišel dovolenkový čas i k nám.
A jací bychom byli, kdybychom se o to s Vámi nepodělili. Zvláště jsme-li přesvědčeni, jak se budete výborně bavit nad naším neštěstím, ba nebojím se říci utrpením.

Ale hezky od začátku…

Všechno, (samozřejmě), zavinila Šárka. V zápalu svého věčného surfování po síti sítí, všemocném a naplňujícím Internetu, dostala se až na stránky firmy „Dvě plus dvě“, která je výhradním dovozcem dětských a nákladních přívěsů za jízdní kola, vlečných tyčí pro dětská kola a vozíků pro jogging, lyžování či jiné sporty.

Nadchla se pro vozík CROOZER 535, jenž je určen pro dvě děti, což v situaci, kdy se nám každým dnem měla narodit naše Verunka, bylo velice aktuální, a to znamenalo, že se pro něho musím nadchnout i já. Proto přemluvila dědečka a jeli jsme se jednoho dne na Croozer podívat do Prahy do sídla firmy.
Tam se nás ochotně ujal pan David Seifert, který nám vše vysvětlil, ukázal, a v zásadě se podivil nad skutečností, že ještě nemáme svůj Croozer…

Rozloučili jsme se s tím, že si vše necháme projít hlavou a prostudujeme si letáčky, které jsme dostali. Ne snad, že bychom se museli rozhodovat o vozíku samotném, ten byl naprosto skvělý, ale jeho cena byla přece jen vyšší, než je cena rohlíku v supermaximarketu. Tak jsme tak zvažovali výhody, nevýhody (ty nás nějak nenapadali), a nakonec i my jsme si pořídili Croozer.

S velkou slávou jsem ho dovezl domů a sestavil jej. Naštěstí to dokáže i technický antitalent jako jsem já, neboť většina přídavných částí je jištěna rychlospojkami. Byl krásný. A měl úspěch. Zvláště u Elišky. Ta si do něho vlezla s Bibi (medvěd) a ani pár volů, ani já jsme ji nedostali ven.

A tak se jelo na první výlet. Zatím pěšky a jen k zámku. Nasadili jsme kolečko pro jogging (my ho používáme jako normální kočárek) a jeli. A bylo to perfektní. Vozík je stabilní, bezpečný, příjemný na ovládání… no super. A všichni se za ním otočí. Zvláště zjistí-li, že v něm sedí dítě.

A tak jsme se rozhodli, že letošní dovolenou strávíme s Croozerem. Vytáhli jsme naše stará kola z kůlny, a s radostí, jakou to budeme mít prima a levnou dovču jsme začali plánovat. A nakupovat. Nějak jsme se do toho položili a tak to začalo. Servis kol, seřízení, dodání světel, nosičů, brašen, nákup přileb, rukavic, triček, šortek, vařiče s bombičkou, a pomalu jsme se dostávali na částku, za kterou bychom se pomalu mohli válet u moře. Není nad levnou dovolenou na kolech.

Trasa byla zvolena na Lipno, kde bude na dovče dědeček. Takže cesta tam, pak marodka a následně regenerace a cesta zpět. A to celé je naše „Expedice ELIVERKA I“.

Dnes 18.6.2005 jsme začali balit a balíme stále… Ale již se to snad chýlí ke konci. Doufám. Jinak budeme vozík i kola nafukovat. Eliška se pochopitelně hned usadila do vozíku se svými Bibi a odmítala vylézt. Velice ráda se ve vozíku vozí. Ale celodenní jízda? A co Šárka? A co já, nebohý soumar, zapřažený do vozíku?

To vše se dozvíte příště – budete-li mít zájem a budeme-li živi.

Napsal/a: Ramira

Toto taky stojí za přečtení!

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Péče o první dětské zoubky

„Mléčné zuby stejně vypadají a narostou nové.“ Je to pravda, ale i přesto je potřeba se o už od

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Áňo, byli jste na tom srazíku?

 • Už jsem to našla, na dveplusdve a jsme přihlášený. Máme to sice skoro přes půl světa, ale to by nás mrzelo o to přijít.

 • Ahoj Šári, o tom nevíme. Ale už teď jsme pro :-))
  Víš přesný termín, anebo neexistujou nějaký internetový stránky o akci? Díky

 • Ahoj Áňo,
  víš, že v září bude sraz vozíčkářů? Koná se na Šumavě koncem září. Pojedete?
  Šárka

 • Ahoj, moc se těším na vaše dojmy z dovolenky. Croozer je skvělá věc. Je pravda, že tatínci se s vozíčkem sice trochu namakají, ale alespoň nám v každým kopci neujedou :-)) My máme Crozzer 737 tedy jednomístňák a letos jsme téměř každý víkend na kolech. No a dovolená … to je bez debat … no samozřejmě, že na kole :-))) krásnou dovču

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist