Stávkující pandy

Rubrika: Z našich cest

Protože se rádi s Domčou vracíme tam, kde se nám líbilo, tak jsme si po roce opět vyrazili na výlet do zoo u zámku Schonbrunn do Vídně. Opět jsme vyrazili se stejnou CK jako loni a zase jsme neudělali chybu. Vše bylo opět perfektně zorganizované, dostali jsme i jako pozornost sladkou tečku pro začátek. Voda k pití již byla samozřejmost, a protože bylo hodně horko, tak se hodila.

Jako první jsme zamířili na pandy velké, ale opět jsme je neviděli zepředu, loni spali a nyní si k nám sedli zádami a krmili se bambusem. Co jim bylo po tom, že jsme se na ně těšili a jeli za nimi tak daleko, prostě stávkovali.

Zase jsme si to vynahradili u ledních medvědů, mají krásný, skalnatý výběh s obrovským bazénem. Lze je vidět zhora z terasy a nebo když mají náladu na plavání, tak přes sklo v bazénu.

zoo_viden_15 zoo_viden_6

Na lvy jsme koukali pouze otvory, protože si zalezli a spali. Narazili jsme i na bílého páva, ale taky jenom zezadu a pak se před námi schoval do křoví. Ani vlky jsme neviděli a to jsme za nimi vylezli v tom horku až na kopec do lesíku. Na to budu vzpomínat do dalšího výletu, vedla zde krásna dřevěná stezka, něco jako most. No, ale kdo by čekal, že dojdeme do poloviny a on se začne houpat. Takže jsem neměla ani pomyšlení na nějaké focení a rychle pryč na pevnou půdu pod nohami.

Asi se na nás letos zvířátka domluvili, že je neuvidíme všechny, aby jsme měli důvod za rok opět přijet. Taky se opravoval výběh pro žirafy a tak ty jsme neviděli vůbec.

Ale zase Domča na vlastní oči viděl včelý úl zevnitř, tedy přes sklo a malá vylíhnutá kuřátka a co teprve kobylky, to ani nevěděl co je.

zoo_viden_22zoo_viden_18

V polovině zoo jsme si dali svačinku, odpočinuli jsme si ve stínu stromů, Domču zaujalo vodní hřiště a proč ne v tom horku. Pak jsme pokračovali dále na nosorožce, slony, dlouho jsme koukali na tučňáky. Kouzelný byl i medvídek koala, který na nás koukal z větví stromu. A sloni měli ve svém stádu malé slůně.

Po prohlídce zoo si Domča vybral malého tuleně v místním zoo shopu a pak jsme se vydali parkem ve stínu stromů do bludiště. Letos byli keře bludiště opět vyšší a oproti loňsku se nám nepodařilo se bludištěm dostat do prostřed na terasu. Ale nám to nevadilo, zase jsme se hodně nasmáli. V druhém bludišti jsme byli úspěšní, doprostřed jsme se dostali a tam si Domča zahrál na zvonkohru. Pak si pohrál na dětském hřišti a vyrazili jsme se ještě projít ke Glorietě a před odjezdem koupit nějaké drobné dobroty domů.

zoo_viden_20zoo_viden_1

Celý den bylo docela horko a pak odpoledne se začalo zatahovat, no a hodinku před odjezdem začalo lehce pršet. Po celém dnu horka to bylo příjemné osvěžení, ale netrvalo to dlouho. Po páté hodině odpoledne jsme se všichni opět sešli u autobusu a vyrazili k domovu. Přijeli jsme večer, sice unavení, ale plní zážitků. Už uvažujeme, že si za rok opět výlet zopakujeme. Každý kdo zvažuje zda se na tento výlet vydat, to doporučuji, je to moc krásné zoo.

zoo_viden_4 zoo_viden_12

Text neprošel redakční úpravou.
Tento článek byl zařazen do soutěže o knihy pro děti, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist