Šermířský den

Rubrika: Z našich cest

Tak jsme měli v plánu zajít si sobotní odpoledne mezi šermíři, byla to akce, co si Dominik sám vybral. Měl možnost výběru mezi rytíři a nebo historické tramvaje a šermíři vyhráli.

A vůbec toho nelitujeme, i když jsme tam nebyli až do večera. Napřed hrozilo, že nám plány překazí déšť, který se spustil při odjezdu z domu, v Brně po příjezdu ještě poprchávalo, ale Domča se rytířů vzdát nechtěl. Nakonec si počasí dalo říct a pršet přestalo, i nakonec vykouklo sluníčko.

Po příchodu do areálu Pod Kaštany, bývalého modřického lomu, jsme se usadili na trávu a sledovali vystoupení rytířů Země zubra, bojovali o srdce královny. Měli to i vtipně zpracované a Dominik vše zaujatě sledoval. Po rytířích následovalo vystoupení žongléra Jonáše.

sermirsky_den_2 sermirsky_den_10

Pak jsme se museli přesunout kousek dál na bitevní pole, kde měli nachystanou největší středověkou bitvu na Moravě. Bitva trvala asi hodinu, seděli jsme na kopci na stráni a sledovali šikování různých vojsk a pak i samotnou bitvu. Nejvíc se Domčovi líbili lučišníci jak lítali přes celé bojové pole jejich šípy.

sermirsky_den_9 sermirsky_den_1

Po bitvě jsme se vrátili zpět a prošli si starověký jarmark, kde se prodávali různé korálky, ze dřeva meče, luky, rytířské helmy, atd. Samozřejmě vše z toho Dominik nutně potřeboval, ale nakonec si dal říci, že meč má již doma a to mu stačí.

sermirsky_den_5 sermirsky_den_7

Dělali zde i starověké jídlo, kaše a placky. Ale komu by to nechutnalo, tak měl možnost si i u stánků koupit párky v rohlíku, buček, klobásky, polévku … no a tradiční opékané sele. Protože jsme zatím nikdy takovou dobrotu nejedli, tak jsme samozřejmě neodolali a opékané sele si dali! A dobře jsme udělali, byla to moc velká dobrota!

sermirsky_den_14 sermirsky_den_13

Při jídle jsme sledovali nádherné vystoupení s koněm. Kůň byl bělouš s jezdkyní, okolo tančící tanečnice.

Bohužel jsme nečekali na sokolníky, kteří měli následovat, zase se začalo zatahovat a nás čekala ještě dlouhá cesta domů. Ale přesto jsme si odpoledne moc užili.

Tento článek byl zařazen do soutěže o knihy pro děti, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist