Rytířský turnaj

Rubrika: Z našich cest

Který kluk by neměl rád rytíře a jejich souboje? Asi málokterý a přesně takový je i náš Dominik. Nejraději by se stal rytířem, jen stále nějak neumí pochopit, že ve skutečnosti to není možné. Takže se s ním alespoň snažím navštěvovat rytířské klání nebo nějaké rytířské turnaje a stále doufám, že z toho vyroste.


Náhoda tomu chtěla, a když jsme jeli na jeden výlet, tak v nedalekém Slavkově ostřížím zrakem uviděl plakáty, které zvali diváky na rytířský turnaj. Slibovali napínavé představení bratrů Berouskových. Mělo se jednat o souboje s meči, dřevci a dalšími zbraněmi, jezdecké umění a kaskaderské kousky. Protože si plakátů Domča všiml dříve než já (já sledovala spíše silnici), tak se tomu nedalo zabránit. Takže jsem tedy zastavila a chtěla omrnout plakát, a protože bylo po dešti, tak se mi podařilo zastavit přímo v té největší kaluži v okolí. Ale to jsme poznala, až jsem přímo do ní vystoupila. Takže následující den jsem vyrazili na rytíře! Na fotbalovém hřišti měli postavenou ochrannou plachtu, ve které mělo vystoupení probíhat. Uvnitř měli postavené lavice na sezení pro diváky a o přestávce bylo možné si u stánku koupit pro děti dřevěné meče, štíty, občerstvení a suvenýry. Také bylo možné zájemce, z řad dětí svézt na koni za 50 Kč.

IMG_2204-1 IMG_2214 IMG_2218 IMG_2248

Protože Domča své emoce sám moc neprojevuje, na foto sice úsměv se slovy sýýýr vykouzlí, ale víceméně na pokyn usměj se, tak mě úplně ohromil. Jeho emoce a obrovské nadšení z něj přímo tryskaly. Dlouho jsem neviděla, tak šťastné dítě jako byl Dominik v tu chvilku. Celé přestavení i s přestávkou trvalo asi 1,5 h i s přestávkou a po celou dobu Dominik jásal a zapojoval se do ovací. O přestávce se samozřejmě musel svést na černém koni od Prince. Po představení vše znovu doma vyprávěl tatínkovi a už se těší, že Berouskovi slíbili, že se za rok opět vrátí.

IMG_2269IMG_2297IMG_2330IMG_2283

Rytířský turnaj byl opravdu dobrá volba a jsem ráda, že jsem se tak nakonec rozhodla a na turnaj jsme šli. Vůbec jsem nelitovala těch peněz za vstupné, velkou odměnou mi byly rozzářené oči a velký úsměv Dominika. A toho si cením nejvíc!


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Králíček4

  Já bohužel kontakt neznám

 • Anonymní

  můžu se zeptat neměli by jste kontakt ? u nás ve městě by jsme to chtěli dětem také dopřát, ale nemůžeme sehnat webové stránky předem děkuji za odpověd

 • Králíček4

  Ano,bylo to dražší,trvalo to asi hodinu,ale měli plno.Myslím,že neplatili děti do 3 let,ale už si to nepamatuji a jestli měli rodinné taky už nevím.My se tedy jen vozili na koníkovi a nic jsem nekupovala.A je to jednou za rok,taky mám výhodu jednoho dítěte.A Domča miluje rytíře,takže byl nadšený.

 • Marci55

  Téda, čtu o vstupném a zdá se mi to opravdu moc. Aspon děti to mohly mít zadarmo. Když jde celá rodina, tak je to slušný výdaj peněz+ co se ještě koupí na místě.

 • Králíček4

  u nás v létě bylo vstupné 200 kč dospělí a 100 kč dítě.Ano i mě se to zdálo dost,ale stálo to za to.

 • Anonymní

  Zrovna mám letacek před sebou na stole a naším prtatum by se také určitě libilo,ale nikde jsem nenašla kolik je to vstupné. Můžete prosím napsat,abych se na místě nepolekala. Děkuji

 • mura

  to by se nám všem líbilo

 • Marci55

  Skvělý zážitek, to by se líbilo i nám.

 • Králíček4

  Bzando,určitě by se to mladýmu líbilo,bylo to super.Je to skupina Excaliber a patří Berouskovi,jezdili turné po republice a prý za rok pojedou zase.Tak se už těšíme.

 • to by se našemu mladýmu taky líbilo

 • Králíček4

  Danasi,děkuji 🙂

 • danasi

  Dominik má opravdu pěkné zážitky. A ty rozzářené očička jsou i na fotkách. Není důležitý úsměv od ucha k uchu, ty oči mluví za vše.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist