Rodinný výlet do pivovaru Velké Popovice

Rubrika: Z našich cest

Ráda bych se podělila o trochu netradiční výlet, který jsme s rodinou absolvovali minulý víkend. Cestujeme moc rádi, a od té doby, co máme dítko, tak vymýšlíme výlety dál, jen s tím rozdílem, že vše přizpůsobujeme věku naší malé.


Musíme myslet na to, aby si to také užila. A řekla bych, že si to s námi užívá 🙂 Nejčastěji jsou to „tradiční“ výlety, jako návštěvy hradů, zámků, ZOO apod. Tentokrát jsme byli ve Velkých Popovicích a nenechali jsme si ujít prohlídku v místním rodinném pivovaru. Je to tak trochu „jiný“ výlet, ale je opravdu pro celou rodinu, nejen pro tatínky, jak by se mohlo zdát 🙂 Prohlídka trvala něco málo přes hodinku, zvládli jsme 220 schodů, viděli jsme největšího dřevěného kozla, průvodce poutavě vyprávěl, a pořád bylo na co koukat, kde se fotit a co ochutnávat 🙂

vstup do pivovarupivovardřevěný kozlík

Fotili jsme se např. u historické pípy, a kromě samotného piva jsme mohli ochutnat také zrníčka sladu. Dcerka si při prohlídce všímala hlavně obrázků kozlíků, a těšila se na toho živého, který se jmenuje „Olda“, a je atrakcí pro děti – jakmile jsme se přiblížili, hned se zvedl ze svého „pelechu“, přišel k plotu, a návštěvníci ho okamžitě začali drbat 🙂 Byli jsme tam zrovna v šíleném vedru, takže sklepní prostory byly více než příjemným osvěžením, stejně jako ochutnávka místního piva. Po prohlídce jsme zamířili na oběd do nedaleké restaurace, kde bylo milé, že dcerka dostala omalovánky a pár pastelek, takže se hezky zabavila, než bylo jídlo na stole. Před cestou domů jsme ještě navštívili dětské hřiště. Vyžití tedy opravdu pro všechny 🙂 Ráda tento výlet doporučuji a připojuji pár fotek.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Janca-83

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist