První cesta letadlem

Rubrika: Z našich cest

1275428_air_travelLetos jsme se rozhodli jet na dovolenou do Makedonie, kdysi jsme tam bydleli a tak tam máme známé i příbuzné a moje vnučka tam má druhou babičku a jediného dědečka…

Dcera s manželem jeli autem , ale mne a Majdu poslali letadlem…

Malá, 18 měsíců, cestovala prvně, a tak jsem nevěděla, po kom se povedla, zda po svojí mámě, která už také létala odmala bez potíží, anebo je po svém tatínkovi, který se bojí.

Nadešel den letu a Majda vešla do letadla, nechala se připoutat a prohlížela si okolí. Při rozjezdu se radovala a vzlet jí nevadil, naopak. Měla jsem připravený sáček, ale nic nebylo potřeba. Klidně si vypila mléko a okusovala celozrnný rohlík a také snědla kolečko okurky a pak hezky usnula. Nevadily jí ani slabé turbulence, probudila se, až když jsme začali klesat na Skopji.

Tak první cestu letadlem měla za sebou a nazpátek už to nic nebylo. A tak příští rok si to zopakujeme.

Napsal/a: nýne

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • ludlinka

  Já kdyby to šlo a nebylo tak finančně náročné bych už necestovala jinak.
  Moje první cesta letadlem byla 5 hodin přes oceán a bylo to úžasné.

 • Anonymní

  Já letos letím do Turecka se sestřenicí které je hrozně uřvaná

 • Loni o prázdninách jsem letěla do Istanbulu s 2,5 měs.synem.Musím říc,že cesta letadlem proběhla bez problémů,až na to čekání na letištích.Rozhodně letadlo, jako dopravní prostředek na delší trasy, než vlak,nebo auto.S těma dvěma posledníma mám také skušenosti a at jsem cestovala se synem,dnes 9 měs.,nebo s dcerou 9 let,na prvním místě je u mně letadlo.

 • Maminka32

  Já jsem letěla tento rok na mallorcu s bříškem 1 letou dcerkou Filípkem a Pájou.Měla jsem u Elinky strah ale zbytečně.Byla super.

 • Anonymní

  Ja jsem cestovala se svou 2-mesicni dcerkou za manzelem na Bahamy. Cesta je dost vycerpavajici pro dospeleho, protoze se cestuje dva dni (v Londyne se ceka 9 hodin) a muzu rict , ze to nase holka zvladla na vybornou. Pocas letu z Londyna, ktery trva 11 hodin spala jenom dve hodky no jinak byla v klidu.

 • My letěli se synem ve 2 letech a moc to prožíval. Vydržel celou noc vzhůru, vše ho zajímalo ( letěli jsme ve tři hodiny ráno z Mošnova) a pamatuje si něco z toho dodnes ( je mu pět). Snad příštím rokem si to zopakujeme…

 • Kamarádka let+ěla se svým 6,5měs synkem a také prý to bylo v pohodě-prospal to :o)

 • Ahoj nýne, jestli se vnučka bude bát létat se podle mě zjistí až později. Teď je ještě mrňous, kterému stačí, že je s někým známým a je v klidu, asi si ani neuvědomila, že letí ve vzduchu a že může spadnout (z toho je největší strach). Takhle jsem se taky radovala, že moje dcera (2 roky) nemá problémy s nevolností v autě a pak mi moje kamarádka řekla, že její syn začal až ve třech letech, do té doby mu to nedělalo žádný problém. Tak ať je vnučka po dceři!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist