Neckyáda, aneb Mrazík na vodě

Rubrika: Tradice a zvyky, Z našich cest

Dnešní mladí už ani neví co jsou to necky. Ale naše babičky a někdy ještě naše maminky v neckách ještě prali. Pěkné, dřevěné a někdy i se špuntem. To byli luxusní křižníky a torpedoborce pro ty, co to neměli do rybníka daleko.

Dnes by jsme si mohli leda hodit na záda automatickou pračku a šup s ní na vodu. Možná bude potřeba nechat ji zatáhnout, potom naskočit a hurá do boje proti pirátům. Blábol, že jo! A proto vyznavači recese obnovili na různých místech tuto tradici s neuvěřitelnými plavidly.

IMG_1518 IMG_1524

Neckyáda je soutěž amatérsky vyrobených, většinou žertovných plavidel. Kromě samotné neckyády, ve které se soutěží o nejhezčí plavidlo a nejrychlejší přejezd rybníka je připraveno i několik dalších soutěží. Nejrychlejší přejezd s trakařem přes lávku, přecházení ve sněžnicích a další disciplíny.

IMG_1496IMG_1495IMG_1498

Letošní ročník se neckyáda jmenovala Mrazík na vodě. Ano jednalo se o filmovou pohádku Mrazíka, podle toho i byli představované plavidla. Nejvíce zaujalo plavidlo chaloupky na kuří nožce, dokonce získali i cenu diváka. Objevilo se plavidlo s dědečkem hříbečkem, Marfuškou a hippies plavidlo, ale byly zde i jiné. Celé odpoledne jste mohli soutěžit,bylo zde zajištěno i občerstvení.A jako doplňkový program si bylo možné vyzkoušet jízdu na cyklokuriozitách,to je sestava nejpodivnějších šlapohybů,jaké si umíte představit. Nebo možná ani ne. Tuhle sbírku si pán Zehnal vyrábí, spíše předělává z různých kol. A na podobných akcích nechá zvědavou veřejnost rozpohybovat tyto modely a věřte, že nikdo netuší,jak je některé stroje těžké rozpohybovat, natož na nich ujet nějakou vzdálenost.

20150718_16510620150718_155329-1IMG_1536

Pokud máte v okolí možnost neckyády, tak vám ji mohu doporučit, my letos byli už potřetí a vždy se docela dobře pobavíme.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • endlisek

    Pěkná plavidla. Neckyádu máme kousek ve vesnici, možná si taky zajdu 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist