Naše toulky Prahou

Rubrika: Z našich cest

Letos jsem se rozhodla, že snad by se dala s naším Domčem zvládnout i prohlídka Prahy. Původní plán byl cesta do zoo, ale nakonec se mi plán poněkud rozrostl a nakonec jsme ho ani nezvládli, neboť nás zradilo počasí.

Zvolila jsem nakonec cestu autobusem v délce 2, 5 h a předem z ní měla hrůzu. Nakonec proběhla vcelku bez větších problémů, Domča dostal pití a koukal, co kde venku lítá, když už se mu zdála cesta dlouhá a začal vymýšlet co by, tak pustili pohádku a vydržel až na nádraží v klidu koukat na Toma a Jerryho.
Byla jsem dohodnutá s kamarádkou, co již Prahu zná, že mi bude dělat průvodkyni a navigátorku. Sice jsme se znaly pouze virtuálně, ale okamžitě jsme si na nádraží, kde na nás čekaly, padly do oka a to jak s ní, tak i s její dcerou Aničkou. Na tu se upnul Dominik natolik, že se probouzel a hledal Aničku a celý den ho měla jako ocáska za sebou. A i nyní, když už jsme doma a něco mu nechci splnit, tak myslí na Aničku, že ta mu vyšla vstříc.
Během týdne jsme navštívili spoustu věcí, hned první den po příjezdu jsme se vydali na okružní procházku Prahou, prošli jsme se okolo Orloje, po Karlově mostu a prohlídli si krásnou Valštějnskou zahradu. Zároveň jsme koukli na slavnou Čertovku a nakoukli snad do každého obchůdku, co jsme potkali.


V neděli jsme vyrazili do Botanické zahrady na krásné kytičky a měli jsme to štěstí, že zde měli i indiánskou akci pro děti. Měli postavené nahoře v lesíku týpí a pomáhali dětem vyrábět amulety, indiánské čelenky a dělali jim tetování. Tak jsme odcházeli s drakem na předloktí, už nám drží týden a vypadá, že s ním v září vyrazí ještě do školky.
Další den bylo na plánu Zoo, které nám zabralo skoro celý den, než jsme ji celou prošli a prohlédli spoustu různých zvířátek. Dominik se tam povozil na hřišti na tramvajce a prolezl si prolézačky. Moc se mu to líbilo a byl ve svém živlu.

V úterý jsme si zašli do Mořského světa na rybičky, žraloky a želvičky. Dověděli jsme se zajimavosti o žralocích, například že prakticky nevidí a něco o jejich zubech a zároveň jsme byli svědky jejich krmení. No nechtěla bych se stát jejich kořistí. Měli tam spoustu velkých akváriíi s korálovými útesy a velké množství nádherných rybiček, včetně piraní.
Zároveň jsme v čase, co nám zbýval, prošli spoustu obchodů a nakoupili i dárečky. Prohlédli jsme si i sochu Svatého Václava a celé náměstí.
Celou dobu jsme měli štěstí na počasí, které bylo nádherné, ale ve čtvrtek se již zatáhlo, a tak jsme se vydali do Obchodního domu Harfa, kde je na střeše krásné hřiště pro děti a hlavně Dinopark. Zde si Dominik opět zařádil a dinosauři se mu moc líbili.

Večer po návratu nám začalo pršet a pršelo celý večer, celou noc a pak celý čtvrtek. Počasí nás zradilo a neumožnilo nám uskutečnit poslední naplánovaný výlet na Petřín na lanovku a do zrdcadlového bludiště. Je to škoda, moc jsem se na to těšila, ale zase si říkám, že se do Prahy mám alespoň důvod zase brzo vrátit.
Co mi dělalo jediný problém v Praze, byly jezdící schody v metru, tedy ne ty krátké do metra, ale ty obr dlouhé, co se s nimi sjíždělo ještě další patro pod zem. Jednak mi vadila ta hrozná výška a jednak jezdily hrozně rychle, na což nejsem zvyklá. A tak jsme raději volili pozemní cestování tramvají, ale někdy nebylo zbytí a metrem se muselo, a tak jsem se i s Domčem nakonec naučila naskakovat i vyskakovat na tyto schody. Jen jsem si stále říkala, že kdyby se mě chtěl někdo zbavit, tak mě může odvézt do metra, zatočit se mnou a už nikdy nevylezu. Byl to pro mě hrozný labirint.
V Praze jsme prožili nádherný týden a prošli jsme spoustu krásných památek. Určitě by jsme toho tolik nepoznali, nebýt moc milé Věrušky a Aničky, co s námi trávily spoustu času a zavedly nás prostě všude. Moc jsme si s nimi užili, také jsme se hodně nasmáli, třeba jak jsme sedli na špatnou tramvaj a jezdili tam a zpět, ale bylo to krásné. A doufám, že okolnosti dovolí a budeme se tam zase moci setkat a prohlédnout si ten zbytek co jsme nezvládli.

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Pojďte si povídat … o prázdninách 2011. Stačí se zapojit do diskuse Cestování s dětmi nebo do 31. 8. 2011 poslat svůj článek do redakce.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (11 vyjádření)

 • JanaK

  to je, to máš pravdu, já neradši pro děti připravuju všeljaký hry po Praze, oni si to tak líp zapamatujou a hlavně nenuděj se, což je jinak při normálním chození dost časté 🙂

 • Králíček4

  Jano,díky za další typy,jako muzeum čokolády a strašidel,zase mám o důvod víc se tam znovu vrátit.Starou Prahu jsme také prošli jak se dalo,no je tam spousta krásného.

 • JanaK

  Králíčku, moc krásný článek, já Prahu miluju, ale spíš tu starou, tak se hrozně těším až se tam s dětma vydáme, budem se procházet starými nádhernými ulicemi… třeba na Hradčanech je jeden dům, který vůbec nemá dveře (ani zazděný, prostě nejsou), jo a můžu doporučit třeba muzeum čokolády v Celetné (sice dražší, ale krásný), nebo někde kolem stanice Staroměstská je muzeum Strašidel a určitě ještě hodně dalších věcí, na které si právě nevzpomenu 🙂 jo a když do Botanické závítáte na jaře – duben, květen, tak tam bývá výstava exotických motýlů – což se dětem hrozně líbí

 • Králíček4

  To já tam byla naposledy někdy jako dítě v zoo s babičkou,jen si to tak matně pamatuji,pak asi před pěti lety na jednodenním zájezdě a to jsme stihli tak Staromák,Karlův most,Hrad a taky měl pořád někdo hlad.Tak jsem se tam pořád chystala a letos to konečně vyšlo,tak jsem ráda.

 • Králíčku, hezky jsi mě článkem navnadila. Chystáme se do Prahy na podzim. Naposledy jsme tam byly asi před čtyřmi lety, tak už se moc těším, i když jsem zvědavá, jak to zvládnem se třema malýma holkama 🙂

 • Králíček4

  No tak to já tam byla se známou co se stará o postiženého vnoučka.A klobouk dolů před její dcerou,která tyto schody bravurně zvládla s těžkým zdravotním kočárem se čtyřletým dítětem.Já měla co dělat sama se sebou a malým za ruku.
  Ale nám další prohlídku znemožnil poslední den vytrvalý déšť a tak si dělám poznámky na příště.

 • Peťka

  Do Prahy jezdíme poměrně často a pořád je kam zajít, co vidět, co poznat. Takže týden asi opravdu nestačí. 🙂
  Musím napsat, že naprosto nechápu maminky, které ty schody do metra zvládají i s kočárky! Také mám vždy problém sama naskočit a neumím si představit, že tam rvu ještě kočárek s dítětem. 🙂

 • Králíček4

  Holky děkuji!Radko,to letecké muzeum je výborný nápad a protože jsme nestihli letos Petřín,tak už víme pokud to situace dovolí co bude příští rok :)Ale ty schody Ivčo jsou fakt hrozný.Domča dosud na ně a na dlouhou tramvaj vzpomíná.

 • Ivča a Domča

  Králíčku, moc hezký článek z výletu:-) A s těma jezdícíma schodama v metru si nic nedělej – já žiju v Praze od narození a do dneška mi ta rychlost u těch dlouhých taky vadí:-( Naštěstí nejezdí rychle v každé stanici:-)

 • Králíčku, díky za velmi příjemné a pěkné počteníčko!!! Docela živě si tě představuji, jak nastupuješ s vytřeštěnýma očima na j. schody a Domčovi v nich zase září hvězdičky plné lumpáren, co všechno by se tam dalo dělat nebýt tam s maminkou. 🙂

  Tak se budu těšit na další článek!!! 🙂

 • výborný je i letecký muzeum. je ohromně veliký, je to od veteránů až po současná letadla, a je jako jedno z mála zadarmo:-) taky jezdíme každý rok s malým na týden do prahy, a nikdy ho nevynechá:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist