Náš Liberecký výlet

Rubrika: Z našich cest

Toto léto se nám počasím nijak moc nevytáhlo, a protože jsme nemohli trávit čas u vodních radovánek, tak jsme prázdniny využili k výletům. Na náš poslední jsme odjeli minulý týden do Liberce, kde jsme měli v plánu prožít necelé tři dny. Chtěli jsme navštívit místní zologickou zahradu a hlavně nás lákal Ještěd.

Vyrazili jsme v pátek ráno vlakem do Liberce a už při odjezdu jsem se hrozila z cesty dlouhé přes 5 hod. Ale kupodivu měl Dominiček dobrou náladu a cesta proběhla bez nějakých větších problémů a my ve 14 h dorazili k cíli cesty na Liberecké nádraží, kde nás čekala kamarádka.
V sobotu bylo sice zamračeno, ale hlavní bylo, že nepršelo, a tak jsme vyrazili za zvířátky. Bylo to pěkné odpoledne, sice s deštivou přeháňkou, ale jinak prima. Pak nám udělali malou prohlídku města a s dětmi jsme zašli na zmrzlinu.

Druhý den byla v plánu procházka na Ještěd, ale protože letní počasí skončilo někdy v červenci, tak nastal pravý podzim. Bylo zataženo, pršelo a vše bylo ukryto v mlžných oblacích, a tak z Ještědu sešlo. S dětmi jsme vyrazili do centra na zmrzlinu a zašli jsme s nimi do dětského koutku.

V pondělí jsme pokračovali do Dvora Králové k další naší milé tetě a tam jsem dokonale zblbla našeho Domču. Protože si přeje auto na ovládání a má ho slíbené od Ježíška, tak stále čeká, kdy napadne sníh a budou Vánoce. A já se zašla kouknout ve Dvoře Králové do obchodu s vánočními ozdobami. No to teda bylo na co koukat, plné regály nádherných ozdob a špiček na stromeček a i ozdobené nádherné stromečky. A tak jsme neodolali a pár krabiček jsme si koupili a hned bylo zavazadlo navíc. No a tak poslouchám stále, kdy bude padat sníh a přijde Ježíšek.
Také jsme se zajeli podívat na nádhernou přehradu, a to Přehradu Království. Má nádherné věžičky a opravdu jsem nic takového ještě neviděla.
No a pak už jsme druhý den jeli domů s přestupem v Pardubicích, kde jsme nakoupili opět perníčky a rychlíkem jsme vyrazili k domovu. No a protože to byl mezinárodní rychlík, tak nějak Domča nemohl pochopit, že nerozuměl řeči spolucestujících – Italů.

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Pojďte si povídat … o prázdninách 2011. Stačí se zapojit do diskuse Cestování s dětmi nebo do 31. 8. 2011 poslat svůj článek do redakce.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Králíček4

    Suodal,tak u nás jede ježíšek každý den několikrát,Domča leží v letákách rozložených na zemi a pořád jen slyším ať se podívám,že toto koupíme a toto potřebuje a běda jak uslyší,že je venku zima.To už stojí u okna kouká jestli nepadá sníh.Už aby ty vánoce byli a nebo šel do školky,to se nedá už poslouchat.

  • Králíčku, děkují za článek…Honzík už taky začíná se sněhem a Ježíškem 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist