Kroměřížské putování

Rubrika: Z našich cest

Dnes jsme si po dlouhých letech zopakovali výlet do Kroměříže. S kamarádkou a dětmi jsme ráno vyrazili směrem na dálnici, což byl docela adrenalin, díky velkým opravám na silnicích. Ale i to se zvládlo a netrvalo dlouho a dorazili jsme do Kroměříže.
Zaparkovali jsme ve městě, kde to k zámku nebylo daleko. Pak jsme prošli přes Velké náměstí a vydali se do zámku. Na prohlídku jsme nešli, IMG_3671ale koupili jsme upomínkové předměty. Měli docela velký výběr zvonečků, magnetek, známek, vizitek i pohledů. Až mě to překvapilo. My si koupili tradičně zvoneček, vizitku i známku. Vizitky si lepíme do sešitku a dřevěné známky si Domča dává do krabice a čas od času si je prohlíží a vzpomíná, kde všude byl.
Pak jsme vyrazili do Podzámecké zahrady, kde mají menší zoo, ale zvířátek zde najdeme docela dost. Cestou jsme potkali plno pávů a i paví maminku s kuřátky, která docela nebojácně chodila mezi návštěvníky. Jen mě udivovalo, že někteří rodiče nechali své děti paví rodinku honit.

IMG_3682 IMG_3754 IMG_3762 IMG_3763 IMG_3776

Zezadu u zámku byl přistavený něco jako vláček, ale spíše jako autíčko. Už ho měli z větší části obsazené, ale dcery od kamarádky se neuměly rozhodnout, zda pojedou nebo ne. Ony jsou totiž nevidomé, a tak si to neuměly představit. Ale v tu chvíli přijelo druhé vozítko a paní byla velice ochotná a nechala holky se s vozítkem seznámit. Domča, ten si ihned sedl a čekal na jízdu. Paní byla velice hodná a udělala nám soukromou jízdu, jeli jsme jen s Domčou a kamarádka s holkama a pán jim u stanoviště hlídal invalidní vozík. Projeli jsme celou zámeckou zahradu a ještě nám k tomu hrála hudba a paní nám podávala super informace. Byla velice milá a příjemná. Nakonec jsme ještě větší část zahrady prošli pěšky, aby Domča viděl zvířátka z bezprostřední blízkosti.

IMG_3785IMG_3784IMG_3754IMG_3669

Jízdu turistickým vláčkem miluje, a tak to měl jen jako zpestření. A protože již bylo po poledni, tak jsme vyrazili na oběd. Nechali jsme si poradit, kde se dobře najíme. Dokonce jsme byli více než mile překvapeni množstvím jídla na talíři a nízkou cenou. Na Velkém náměstí je moravská jídelna Avion a měli čtyři druhy meníčka za 69 Kč a k tomu asi 12 druhů stálé nabídky a to v ceně 69 – 72 Kč. Ale vše čerstvé, řízky nám teprve klepali a smažili. Jídla byla chuťově moc dobrá, takže pro příště víme, kde se v Kroměříži dobře najíme.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Těhotenství nemusí být jen nejkrásnějším obdobím v životě ženy

V současné společnosti jsou všechny významné životní události vnímané jako velký milník v životě a očekává se, že každý,

Čtu dál →

[Soutěž] Audiokniha Anička a cirkus

Dlouhou cestu na dovolenou si můžete v autě zpříjemnit třeba poslechem audioknihy. 3 tipy pro děti pro vás dnes

Čtu dál →

[Tvoření] Květina z proužků

Květina, kterou si dnes ukážeme, je velmi jednoduchá a zároveň variabilní. Můžete vyrobit několik variant podle toho, která se

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist