Kdo si hraje, nezlobí

Rubrika: Z našich cest

Protože již delší dobu panují horka, tak jsem přemýšlela kam s Dominikem zajet. Měli jsme cestu do Brna, a tak jsme zvolili technické muzeum. Já jsem si říkala, že přece muzea mívají klimatizaci. Muzea obvykle klimatizaci mívají, jen to naše technické muzeum ji nemá. Ale přesto se to dalo vydržet.


Po příchodu jsme si koupili vstupenky a vyrazili na prohlídku. Prvně jsem chtěla namířit na stará auta, ale ujal se nás místní pán, co tam dohlížel a nasměroval nás na motorky. Je to výstava zaměřená na historii silničních závodů v Brně. No, který kluk by odolal, zvláště když se může na perfektní mašinu posadit? Dokonce jsou tady k dispozici také schůdky pro vítěze. Takže dnes se z Domči stal závodník na motorce a samozřejmě se postavil na schůdkách pro vítěze na 1. místo.

IMG_3032IMG_3038IMG_3116-1IMG_3282

Pak jsme prošli celé muzeum, všechny tři patra, včetně suterénu. Jak jsem psala, začali jsme u motorek, pak jsme si prohlédli staré auta, třeba památeční trabant, či škoda 1000. V expozici najdeme pohled do historie významých výrobců vozidel na Moravě, kterými jsou třeba Zbrojovka Brno a nebo Tatra Kopřivnice. Objevíme zde i nějaký motocykl jawu 250, či čezetu, které si ještě pamatuji, jak se proháněli na silnicích.
Domču snad nejvíc zaujala výstava autíček a vystavené meče, ty by si nejraději odnesl domů. Do konce roku je zde i výstava Velká válka, tak to bylo taky něco pro Dominika, protože zde objevil zbraně a dobové kostýmy. Co teprve když nám pán, co tam seděl, nabídl se do části uniformy rakousko-uherského vojáka, včetně zbraně, obléci. Napřed jsem nechtěla, ale nechala jsem se i já ukecat a navlékla si na sebe šaty z počátku 20. st. i s kloboučkem. Domča si oblékl vojenskou uniformu i se zbraní a nakonec ještě druhou, který nosil i Švejk. Asi si dám fotečky na cukr, ale nás na každou šaškárnu užije.

IMG_3090-1 IMG_3113-1 IMG_3217 IMG_3221

Dlouhou dobu jsme i trávili v horním patře v technické herně, kde i Domča střílel na vetřelce. Technická herna je místnost, kde se návštěvník seznamuje zábavnou formou s různámi zákony fyziky. Zde je právě oproti běžných expozic hlavní zásadou dotýkejte se – zkoušejte – pozorujte – poznávejte!

IMG_3262IMG_3182IMG_3070IMG_3060

V technickém muzeu v Brně si určitě každý vybere to své, co ho zaujme. Ceny jsou pro dospělého 100 Kč a zlevněné za 50 Kč, ale je možné si koupit i rodinnou vstupenku v různé kombinaci.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist