Kamenice nad Lipou a skřítek Fábula

Rubrika: Z našich cest

Další tip na výlet tentokrát přináším z Kamenice nad Lipou. Zde se nachází pohádková říše pro děti i dospělé. Je to komplex aktivit a zážitků pro každého návštěvníka. Hned u vstupného vás přivítá samotný skřítek Fábula, který vás nejen, že zkasíruje, ale i uvítá do celého areálu. A nemyslete si, že budete pouze pasivní diváci, ale naopak jste do všeho stejně zapojeni jako děti a přiznám se, že mi to ne vždy bylo zrovna příjemné.


Projdete jen tak, že si vstupenku dáte na čelo a poté projdete turniketem. Vysvětlí trasu a pak už vás předá další pohádkové bytosti – Kašpárkovi. Procházíte jakési sklepení (bludiště), kde potkáváte pohádkové bytosti a plníte úkoly. Kašpárek se naštěstí chtěl jen s námi vyfotit, zato bludičce jsme hledali kapky rosy a luštili hádanky, jinak by nám nevrátila naše tatínky a utancovala je. :o) Pak jsme hledali cestu k čarodějnici a ta byla naopak velmi hodná a dávala nám k svačině čerstvé žížalky a velice ráda se s námi vyfotila.

IMG_2185IMG_2196IMG_2205

U čerta v pekle to už bylo horší. Každý si stoupl na váhu, která vážila jeho hříchy, a musel se kát. Velice mě potěšilo, že můj manžel nepřišel na žádnou mou neřest, a tak mě čert chtě nechtě musel pustit. Já mu připsala nedochvilnost, ale to až po dlouhém přemýšlení a víceméně proto, aby nám dal pokoj a my mohli jít dál v bludišti. To mi přišlo trochu přitažené za vlasy a křečovitých úsměvů jsem viděla v naší skupince více. Celkově bludiště bylo plné starých krámů, nábytku a harampádí, ale zase jste mohli cokoliv otevřít, podívat se a objevovat různé skrýše.

IMG_2209IMG_2210IMG_2237

Po této „stezce odvahy“ jsme vystoupili zpět na nádvoří, kde jsme šli do prvního patra, kde na nás čekal další program. Hlavolamy, tvořivé dílny (cena dle druhu činnosti) a divadlo (30 Kč/os.).
Mini ZOO, střelba z kuše, přírodní bludiště bylo za poplatek (vše za 30/os.). My zkusili jen mini ZOO a věřte, že byla mini – dvě ovce, dvě kozy, dvě prasátka a morčata. Celý výlet jsme zakončili u loupežníka Bambitky, kde jsme si dali oběd. Prostředí sice bylo překrásné, ale vystoupení loupežnice spíše odrazovalo hosty a tak se stalo, že někteří se otočili hned ve dveřích a byli pryč.

IMG_2219IMG_2221IMG_2214IMG_2220

Kdybych to měla shrnout:
Klady: pěkné prostředí, bohatý výběr aktivit pro děti, program za každého počasí.

Zápory: Kdo má miminko v kočárku, tak se do pohádkové říše nedostane, chybí bezbariérový přístup, pro vícečlennou rodinu finančně náročnější a ne vždy to odpovídá kvalitě programu (600 Kč pro čtyřčlennou rodinu jen za vstup do jedné části programu mi přijde dost), ne vždy profesionální vystupování pohádkových bytostí.:o)


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Spulkin

Toto taky stojí za přečtení!

Tip na výlet: Výšlap na Pustevny k soše Radegasta

Jednu srpnovou sobotu jsme se s manželem Michalem, dcerkou Kristýnou a kamarádkou Monikou vydali na výlet do hor. Kristýnka s námi

Čtu dál →

Tip na výlet: Jestřebí hory a frankfurtská polévka

Jedno letní pondělí jsme chtěli využít krásného počasí a vyrazit někam do přírody. Našli jsme dvě dosud nezdolané rozhledny

Čtu dál →

Recenze: Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

Ráda by vám představila knižní novinku autorky Petry Martiškové s názvem Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola, která

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist